-
2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту.
|
САБАҚ: Тақырыбы: Қимылды ойындар. |
Мектеп: 21 мектеп |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: |
|||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.2.4** 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу жəне қолдану. 2.5.1.3.Бірдей қосылғыштардың сомасын табуға; мазмұнына қарай жəне бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есеп құру жəне шығару. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
- - - |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: 2-ге көбейту кестесі қалай құрылғанын түсіндіреді, көбейту жəне бөлуге берілген есептерді шығаруда амалдар таңдауды түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Көбейту кестесі, көбейту мен бөлудің байланысы, көбейту мен бөлуге берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 40минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Қызығушылықты ояту. Мұғалімоқушыларды қазақтың ұлттық ойындары туралы, математиканың ойын жүргізуге қалай көмектесетіні (есеп жүргізу, командаға бөліну, ойынға керекті заттарды санау жəне т.б.) туралы əңгімеге тартады. Өзектендіру. 2-ге көбейту жəне бөлу кестесін білуден жарыс өткізіңіз. |
2 санына көбейту жəне бөлуге берілген мысалдары бар карточкалар. |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Мақсат қою. 1-тапсырманың материалымен оқушылар санауды орындайды. Оқулықтағы анықтаманы оқуды ұсынады: «2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар жұп сандар деп аталады. 2-ге қалдықсыз бөлінбейтін сандар тақ сандар деп аталады». –Сабақта біз нені үйренеміз? (Кестені қолдану, тақ сандар мен жұп сандарды ажыратуды.) Өткенді қолдану №5 тапсырма. Мұғалім тапсырманы орындауда қысқаша жазылу формасына назар аударады. Ол əртүрлі болуы мүмкін. Мысалы, бірінші есеп үшін сызба, сұлба, сурет түрінде болғаны тиімді. а) 18 оқушы ойнау үшін жұптасып сапқа тұрды. Неше жұп болды?
ə) Аулада 14 оқушы ойнап жүр. Олар теңдей 2 командаға бөлінді. Əр командада неше оқушыдан болды. б) Оқушылар ойнау үшін əр командаға 3 адамнан бөлінді. 2 командада барлығы неше адам болды?
Есепті шығаруды жылдам меңгерген оқушыларға берілген сызбалар бойынша сандық деректерді өзгертіп өзбетімен есептер құрастыруды ұсынуға болады. Өздік жұмыс. Дəптердегі 2, 3, 4-тапсырмалар тексере отырып орындалатын сараланған өзіндік жұмысқа арналған. |
Оқулық. |
||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Рефлексия. Жетістік деңгейін бағалайды. Оқушылар: •2-ге көбейту жəне бөлу кестесін біледі жəне қолдана алады. •көбейту жəне бөлуге берілген есептерді шығаруда амалдарды таңдауды дұрыс жүзеге асыра алады. •көбейту жəне бөлуге берілген есептерді өз бетінше құрастырады жəне шығарады. |
Жетістіктер жолағы. |
||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту
2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту
-
2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту.
|
САБАҚ: Тақырыбы: Қимылды ойындар. |
Мектеп: 21 мектеп |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: |
|||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.2.4** 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу жəне қолдану. 2.5.1.3.Бірдей қосылғыштардың сомасын табуға; мазмұнына қарай жəне бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есеп құру жəне шығару. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
- - - |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: 2-ге көбейту кестесі қалай құрылғанын түсіндіреді, көбейту жəне бөлуге берілген есептерді шығаруда амалдар таңдауды түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Көбейту кестесі, көбейту мен бөлудің байланысы, көбейту мен бөлуге берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 40минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Қызығушылықты ояту. Мұғалімоқушыларды қазақтың ұлттық ойындары туралы, математиканың ойын жүргізуге қалай көмектесетіні (есеп жүргізу, командаға бөліну, ойынға керекті заттарды санау жəне т.б.) туралы əңгімеге тартады. Өзектендіру. 2-ге көбейту жəне бөлу кестесін білуден жарыс өткізіңіз. |
2 санына көбейту жəне бөлуге берілген мысалдары бар карточкалар. |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Мақсат қою. 1-тапсырманың материалымен оқушылар санауды орындайды. Оқулықтағы анықтаманы оқуды ұсынады: «2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар жұп сандар деп аталады. 2-ге қалдықсыз бөлінбейтін сандар тақ сандар деп аталады». –Сабақта біз нені үйренеміз? (Кестені қолдану, тақ сандар мен жұп сандарды ажыратуды.) Өткенді қолдану №5 тапсырма. Мұғалім тапсырманы орындауда қысқаша жазылу формасына назар аударады. Ол əртүрлі болуы мүмкін. Мысалы, бірінші есеп үшін сызба, сұлба, сурет түрінде болғаны тиімді. а) 18 оқушы ойнау үшін жұптасып сапқа тұрды. Неше жұп болды?
ə) Аулада 14 оқушы ойнап жүр. Олар теңдей 2 командаға бөлінді. Əр командада неше оқушыдан болды. б) Оқушылар ойнау үшін əр командаға 3 адамнан бөлінді. 2 командада барлығы неше адам болды?
Есепті шығаруды жылдам меңгерген оқушыларға берілген сызбалар бойынша сандық деректерді өзгертіп өзбетімен есептер құрастыруды ұсынуға болады. Өздік жұмыс. Дəптердегі 2, 3, 4-тапсырмалар тексере отырып орындалатын сараланған өзіндік жұмысқа арналған. |
Оқулық. |
||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Рефлексия. Жетістік деңгейін бағалайды. Оқушылар: •2-ге көбейту жəне бөлу кестесін біледі жəне қолдана алады. •көбейту жəне бөлуге берілген есептерді шығаруда амалдарды таңдауды дұрыс жүзеге асыра алады. •көбейту жəне бөлуге берілген есептерді өз бетінше құрастырады жəне шығарады. |
Жетістіктер жолағы. |
||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













