|
Пәні: дүниетану |
Мектеп: «Ытымақ»жом |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Серикбаева А. |
|||||
|
Сынып: 2 «В » |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары: |
2.3.5.1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру. 2.3.5.2.Бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар: |
|||||
|
Қазақстан Рееспубликасының мемлекеттік рәміздерін таниды және атай біледі; |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Рәміздердің мән-мағынасын сипаттауды біледі; |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Басқа мемлекеттердің рәміздерінің ішінен мемлекеттік рәміздерді ажырата алады; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Алған ақпараттары бойынша өз пікірлерін білдіреді; 2. Рәміздегі бейнелердің мағынасын ажыратады; |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Менің Отаным-Қазақстан ; Моя Родина -Казахстан; I am from Kazakstan |
|||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту. |
||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Біз тұратын ел қалай аталады? 2. Біздің елде тұратын адамдарды қалай атауға болады? 3.
Біздің елдің президенті
кім? |
|||||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім; |
|||||
|
Алдынғы оқу |
Қандай көлік түрлері бар |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың басы |
Менің бүгінгі сабақта сендерге тілерім ұшқыр ой, ойларыңа саналы сөз тілеймін. Топқа бөлу:Оқушыларды житондар арқылы үш топқа бөлу. 1тапсырма: ЖЖ «Көршіңе әңгімелеп бер»
|
Ресурстар Қызыл, сары, жасыл житондар |
||||
|
Сабақтың ортасы:
|
Дескриптор: 1.Суретке қарап өз пайымдауларымен әңгімелейді; 2.Мемлекеттік рәміздерді атайды; 3. Бірін-бірі толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 2 -тапсырма: ӨЖ . «Анықта» «Қазақстан Республикасының Мемлекттік символын» қолдану тәртібі Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздер туралы Заңында жазылған. Дескриптор: 1.Мемлекеттік белгілердің аса маңызды екенін ұғынады; 2. Рәміздердің мән-мағынасын сипаттауды біледі; 3.Бір-бірін толықтырады; Кері
байланыс: «житондар» 3- тапсырма: ТЖ «Сөйлемді аяқта» Дескриптор: 1.Берілген сөйлемді оқиды; 4. Бір-бірін тыңдап, бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 4- тапсырма: ӨЖ «Зертте» Дескриптор: 2.Себебін өз көз-қарастарымен
түсіндіреді; 4. Бір-бірін тыңдап, толықтырады; Кері
байланыс: «житондар» 2.Тапсырманы орындайды; 3. Бір-бірін тыңдап, пікір
алмасады, толықтырады; |
Іс-қимылмен көрсетеді. |
||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Рақмет ағашы» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру. |
|
||||
|
Үйге тапсырма: 43-45 бет оқу |
||||||
|
Қосымша мәліметтер |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұлдызша арқылы бағалаймын. |
Пәнаралық
байланысДенсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып Дүниетану Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері
2 сынып Дүниетану Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері
|
Пәні: дүниетану |
Мектеп: «Ытымақ»жом |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Серикбаева А. |
|||||
|
Сынып: 2 «В » |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары: |
2.3.5.1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру. 2.3.5.2.Бақылаулар негізінде ҚР мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар: |
|||||
|
Қазақстан Рееспубликасының мемлекеттік рәміздерін таниды және атай біледі; |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Рәміздердің мән-мағынасын сипаттауды біледі; |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Басқа мемлекеттердің рәміздерінің ішінен мемлекеттік рәміздерді ажырата алады; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Алған ақпараттары бойынша өз пікірлерін білдіреді; 2. Рәміздегі бейнелердің мағынасын ажыратады; |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Менің Отаным-Қазақстан ; Моя Родина -Казахстан; I am from Kazakstan |
|||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту. |
||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Біз тұратын ел қалай аталады? 2. Біздің елде тұратын адамдарды қалай атауға болады? 3.
Біздің елдің президенті
кім? |
|||||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім; |
|||||
|
Алдынғы оқу |
Қандай көлік түрлері бар |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың басы |
Менің бүгінгі сабақта сендерге тілерім ұшқыр ой, ойларыңа саналы сөз тілеймін. Топқа бөлу:Оқушыларды житондар арқылы үш топқа бөлу. 1тапсырма: ЖЖ «Көршіңе әңгімелеп бер»
|
Ресурстар Қызыл, сары, жасыл житондар |
||||
|
Сабақтың ортасы:
|
Дескриптор: 1.Суретке қарап өз пайымдауларымен әңгімелейді; 2.Мемлекеттік рәміздерді атайды; 3. Бірін-бірі толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 2 -тапсырма: ӨЖ . «Анықта» «Қазақстан Республикасының Мемлекттік символын» қолдану тәртібі Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздер туралы Заңында жазылған. Дескриптор: 1.Мемлекеттік белгілердің аса маңызды екенін ұғынады; 2. Рәміздердің мән-мағынасын сипаттауды біледі; 3.Бір-бірін толықтырады; Кері
байланыс: «житондар» 3- тапсырма: ТЖ «Сөйлемді аяқта» Дескриптор: 1.Берілген сөйлемді оқиды; 4. Бір-бірін тыңдап, бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 4- тапсырма: ӨЖ «Зертте» Дескриптор: 2.Себебін өз көз-қарастарымен
түсіндіреді; 4. Бір-бірін тыңдап, толықтырады; Кері
байланыс: «житондар» 2.Тапсырманы орындайды; 3. Бір-бірін тыңдап, пікір
алмасады, толықтырады; |
Іс-қимылмен көрсетеді. |
||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Рақмет ағашы» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру. |
|
||||
|
Үйге тапсырма: 43-45 бет оқу |
||||||
|
Қосымша мәліметтер |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұлдызша арқылы бағалаймын. |
Пәнаралық
байланысДенсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |
||||||
шағым қалдыра аласыз















