Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 17-сабақ
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Курмантаева Ж |
|
|
Күні: |
08.12.2021 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем. Қазақстан картасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/ сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау |
|
|
Бағалау критерийі: |
сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін ажыратады және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды. : тапсырмаларды өз бетінше орындайды сөйлемнің әр түріне бір мысал келтіреді |
|
|
Сабақтың мақсаты |
сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін ажыратады және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтай алады. тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Сұрақ -жауап» әдісі арқылы жүреді: – 1.Сөйлем дегеніміз не? Сөйлем аяқталған ойды білдіреді. 2.Сөйлем неден құралады? Сөйлем сөздерден құралады. 3.Сөйлемнің соңына не қойылады? Сөйлемнің соңына нүкте,сұрақ белгісі,леп белгісі қойылады. 4.Хабарлы сөйлем дегеніміз не? Белгілі бір оқиғаны хабарлау мақсатында айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейміз. 5.Сұраулы сөйлем дегеніміз не? Жауап алу мақсатында айтылған сөйлем сұраулы сөйлем дейміз. |
Жақсы тілек айтады.
|
ҚБ 1-10 Glass doje арқылы бағалау |
Үй суреттеріне сұрақ жазылған кеспе қағаздар Л Е П Т І Тақтаға іліну |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин 2 мин 15 мин |
Бейне роликке назар аудару (Ұ) 16-жаттығу. Берілген өлеңді түсініп, мәнерлеп оқы. -Өлең не туралы? -Өлең неліктен «Қазақстан картасы» деп аталды? 17-жаттығу. Күн ретін, көркем жазу жаздыру. Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін тап. Леп белгісі неліктен қойылған? Дескриптор: - Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді. - Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәті «Тез ойлан!» ойыны. Ойынның шарты: айтылған сөйлемдерді балалар тез анықтайды. Егер сөйлемнің соңында нүкте болса отыра калады, сұрақ белгісі болса оң қолдарын жоғары көтереді, ал леп белгісі болса екі қолдарын бірдей жоғары көтереді. Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Ауа-райы неткен тамаша! Алақай, мен Астанаға баратын болдым! Топтық тапсырма.Сәйкестендіру тапсырмасы
Дескриптор: - Тапсырманы дұрыс сәйкестендіре алады
Жұптық
тапсырма Дескриптор: ¬ - Тапсырманы сөйлемді дұрыс құрай алады (Д) 2- тапсырмада тақтамен жұмыс жүреді. 18-жаттығу. Суреттерге қара, мәтінді оқы. Мәтін неше бөліктен тұрады? Оны қалай анықтадың? Мәтіннің екінші, үшінші бөліктерін өз сөйлемдеріңмен толықтыр. Ол үшін суретті және керекті сөздерді пайдалан. Мәтінге ат қой. Қарқыны жоғары оқушыға: - Мәтіннің бөліктерін толықтырып тақтаға жаза алады. Дескриптор: - Мәтінді оқиды. - Мәтін бөліктерін ажыратады. - Мәтіннің бөліктерін толықтырып жазады. Қарқыны баяу оқушыларға
–Сөйлемнің әр түріне бір мысал
келтір. Қорытындылау
Сұрақ-жауап арқылы қорыту |
- Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді. - Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады. Билеп сергиді. - Мәтінді оқиды. - Мәтін бөліктерін ажыратады. - Мәтіннің бөліктерін толықтырып жазады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 19-жаттығу. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып Қазақ тілі "Лепті сөйлем"
2 сынып Қазақ тілі "Лепті сөйлем"
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 17-сабақ
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Курмантаева Ж |
|
|
Күні: |
08.12.2021 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем. Қазақстан картасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/ сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау |
|
|
Бағалау критерийі: |
сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін ажыратады және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды. : тапсырмаларды өз бетінше орындайды сөйлемнің әр түріне бір мысал келтіреді |
|
|
Сабақтың мақсаты |
сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін ажыратады және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтай алады. тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Сұрақ -жауап» әдісі арқылы жүреді: – 1.Сөйлем дегеніміз не? Сөйлем аяқталған ойды білдіреді. 2.Сөйлем неден құралады? Сөйлем сөздерден құралады. 3.Сөйлемнің соңына не қойылады? Сөйлемнің соңына нүкте,сұрақ белгісі,леп белгісі қойылады. 4.Хабарлы сөйлем дегеніміз не? Белгілі бір оқиғаны хабарлау мақсатында айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейміз. 5.Сұраулы сөйлем дегеніміз не? Жауап алу мақсатында айтылған сөйлем сұраулы сөйлем дейміз. |
Жақсы тілек айтады.
|
ҚБ 1-10 Glass doje арқылы бағалау |
Үй суреттеріне сұрақ жазылған кеспе қағаздар Л Е П Т І Тақтаға іліну |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин 2 мин 15 мин |
Бейне роликке назар аудару (Ұ) 16-жаттығу. Берілген өлеңді түсініп, мәнерлеп оқы. -Өлең не туралы? -Өлең неліктен «Қазақстан картасы» деп аталды? 17-жаттығу. Күн ретін, көркем жазу жаздыру. Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін тап. Леп белгісі неліктен қойылған? Дескриптор: - Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді. - Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәті «Тез ойлан!» ойыны. Ойынның шарты: айтылған сөйлемдерді балалар тез анықтайды. Егер сөйлемнің соңында нүкте болса отыра калады, сұрақ белгісі болса оң қолдарын жоғары көтереді, ал леп белгісі болса екі қолдарын бірдей жоғары көтереді. Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Ауа-райы неткен тамаша! Алақай, мен Астанаға баратын болдым! Топтық тапсырма.Сәйкестендіру тапсырмасы
Дескриптор: - Тапсырманы дұрыс сәйкестендіре алады
Жұптық
тапсырма Дескриптор: ¬ - Тапсырманы сөйлемді дұрыс құрай алады (Д) 2- тапсырмада тақтамен жұмыс жүреді. 18-жаттығу. Суреттерге қара, мәтінді оқы. Мәтін неше бөліктен тұрады? Оны қалай анықтадың? Мәтіннің екінші, үшінші бөліктерін өз сөйлемдеріңмен толықтыр. Ол үшін суретті және керекті сөздерді пайдалан. Мәтінге ат қой. Қарқыны жоғары оқушыға: - Мәтіннің бөліктерін толықтырып тақтаға жаза алады. Дескриптор: - Мәтінді оқиды. - Мәтін бөліктерін ажыратады. - Мәтіннің бөліктерін толықтырып жазады. Қарқыны баяу оқушыларға
–Сөйлемнің әр түріне бір мысал
келтір. Қорытындылау
Сұрақ-жауап арқылы қорыту |
- Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді. - Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады. Билеп сергиді. - Мәтінді оқиды. - Мәтін бөліктерін ажыратады. - Мәтіннің бөліктерін толықтырып жазады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 19-жаттығу. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















