Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ
|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты: |
Танатарова Фарида Миратовна |
||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Күні: |
3.12.2024 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.23
|
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- тригонометриялық тепе-теңдік формуласын Пифагор теоремасын қолданып қорытып шығара алады; - тригонометриялық тепе-теңдік формуласын sin2a+cos2a=1 есеп шешуде қолдануды біледі. |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -
Үй тапсырмасын қорытындылау.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын тексеру №9 (76-бет). Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау
Үй жұмысына – 2 балл |
Оқулық Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
|
|
|
Оқулық Сызғыш |
||||||||||
|
25мин |
Бекіту тапсырмасы |
Деңгейлік тапсырмалар. 1-деңгейлік тапсырмалар.
№ 1
1/
2-деңгейлік тапсырмалар. Өрнекті ықшамдаңдар.
№2.
№3. 3-деңгейлік тапсырмалар. №4. |
Өз бетімен жұмыс. №1. Өрнекті ықшамдаңдар 2+sin2α+cos2α=2+1=3 (1 – sinα )(1+sinα)=1-sin2α=cos2α
№2.
(1+ctg2α)∙sin2α+1= tgα∙ctgα+sinα=1+sinα №3. Өрнекті ықшамдаңдар
Оқулықпен жұмыс. №5, №9. |
Дескриптор: Білім алушы
|
Жинақ, парақша Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: -Синусты 600 мәнін табады; -Косинустын 300 мәнін біледі -Тангенстің 450 мәнін табады; |
Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №10. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2-тоқсан 8-сынып. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыбына ҚМЖ
2-тоқсан 8-сынып. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыбына ҚМЖ
Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ
|
Бөлім: |
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты, тегі, әкесінің аты: |
Танатарова Фарида Миратовна |
||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Күні: |
3.12.2024 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.23
|
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- тригонометриялық тепе-теңдік формуласын Пифагор теоремасын қолданып қорытып шығара алады; - тригонометриялық тепе-теңдік формуласын sin2a+cos2a=1 есеп шешуде қолдануды біледі. |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -
Үй тапсырмасын қорытындылау.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын тексеру №9 (76-бет). Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау
Үй жұмысына – 2 балл |
Оқулық Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
|
|
|
Оқулық Сызғыш |
||||||||||
|
25мин |
Бекіту тапсырмасы |
Деңгейлік тапсырмалар. 1-деңгейлік тапсырмалар.
№ 1
1/
2-деңгейлік тапсырмалар. Өрнекті ықшамдаңдар.
№2.
№3. 3-деңгейлік тапсырмалар. №4. |
Өз бетімен жұмыс. №1. Өрнекті ықшамдаңдар 2+sin2α+cos2α=2+1=3 (1 – sinα )(1+sinα)=1-sin2α=cos2α
№2.
(1+ctg2α)∙sin2α+1= tgα∙ctgα+sinα=1+sinα №3. Өрнекті ықшамдаңдар
Оқулықпен жұмыс. №5, №9. |
Дескриптор: Білім алушы
|
Жинақ, парақша Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: -Синусты 600 мәнін табады; -Косинустын 300 мәнін біледі -Тангенстің 450 мәнін табады; |
Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №10. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















