|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану. НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Көлік түрлері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.3 көлік түрлерін, олардың қажеттілігін ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көліктің түрлері қандай және олар неге арналғанын біледі Қоғамдық көлікте өзіңді ұстау ұстау ережелерін түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өзің тұратын жердің көрікті орындарының суреттерін сал.Олар туралы айтуға дайындалып кел. Тақырыпты ашу «Көліктерді ата» ойыны Көлік суреттерінің ішінен өзіне ұнағанын таңдап, атауларын атайды Жаңа тақырып Құндылық Мақсаты:Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы 1-тапсырма Суретке қараңдар. Не байқадыңдар? Барлығын бір сөзбен қалай атауға болады? Оларды қандай топтарға бөлуге болады? Көлік түрлері Әуе көлігі жерүсті көлігі жерасты көлігі су көлігі 2-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Ерте заманғы көліктер туралы айт. Адамдар немен қатынаған? Олар тиімді болды ма? ЕБҚ Күнделікті өмірде қандай көліктерді көріп жүрсің? Олардың адамға пайдасы бар ма? ЕҚБ Жүк көліктері қандай қызмет жасайды? Олардың пайдасы туралы айт. «Нейрожаттығулар» әдісі Топтық жұмыс 3-тапсырма Көлік түрлерін бір-бірімен салыстыр. Ерекшеліктерін ата 1-топ Әуе көлігі мен жерасты көлігі 2-топ Су көлігі мен жерүсті көлігі 3-топ Ертедегі көліктер мен қазіргі көліктер Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? Ойыңды өз сөзіңмен жазып кел. ҚЖ: «4 жұмбақ» әдісі 1.Аспанда жүзеді Қанатын қақпайды Жерде де жүреді Бауырлап жатпайды Ұшақ 2.Үтікке міндім Мол суда жүздім Кеме 3.Бір-біріне қарап үйлер тіркесіп, Қара тұлпар жүр әрі-бері көшіп Пойыз 4.Арқасында ауыл жүр, Ала тайым шауып жүр. Автобус
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Көлік атауларын атайды Сұрақтарға жауап береді Өз білімін ортаға салады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өзі тұратын жердің көрікті орындарының суреттерін салады-1б Олар туралы айтуға дайындалып келеді-1б ҚБ: « Бәйге» әдісі
Дескриптор: Көлік түрлерін атайды-1б Көлік топтарымен танысады-1б Дескриптор: Ерте заманғы көліктер туралы айтады-1б
Тамаша! Дескриптор: Көлік түрлерін бір-бірімен салыстырады-1б Ерекшеліктерін атайды-1б Кереметсің! Дескриптор: Отбасына көліктер қандай пайда әкелетіні туралы ойын өз сөзімен жазып келеді-1б Дескриптор: Жұмбақтар шешіп,жауабы болатын көліктер туралы өз ойларын айтады-1б «Ноутбок» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.15 сабақ. Көлік түрлері.
2сынып.15 сабақ. Көлік түрлері.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану. НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Көлік түрлері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.3 көлік түрлерін, олардың қажеттілігін ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көліктің түрлері қандай және олар неге арналғанын біледі Қоғамдық көлікте өзіңді ұстау ұстау ережелерін түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өзің тұратын жердің көрікті орындарының суреттерін сал.Олар туралы айтуға дайындалып кел. Тақырыпты ашу «Көліктерді ата» ойыны Көлік суреттерінің ішінен өзіне ұнағанын таңдап, атауларын атайды Жаңа тақырып Құндылық Мақсаты:Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы 1-тапсырма Суретке қараңдар. Не байқадыңдар? Барлығын бір сөзбен қалай атауға болады? Оларды қандай топтарға бөлуге болады? Көлік түрлері Әуе көлігі жерүсті көлігі жерасты көлігі су көлігі 2-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Ерте заманғы көліктер туралы айт. Адамдар немен қатынаған? Олар тиімді болды ма? ЕБҚ Күнделікті өмірде қандай көліктерді көріп жүрсің? Олардың адамға пайдасы бар ма? ЕҚБ Жүк көліктері қандай қызмет жасайды? Олардың пайдасы туралы айт. «Нейрожаттығулар» әдісі Топтық жұмыс 3-тапсырма Көлік түрлерін бір-бірімен салыстыр. Ерекшеліктерін ата 1-топ Әуе көлігі мен жерасты көлігі 2-топ Су көлігі мен жерүсті көлігі 3-топ Ертедегі көліктер мен қазіргі көліктер Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? Ойыңды өз сөзіңмен жазып кел. ҚЖ: «4 жұмбақ» әдісі 1.Аспанда жүзеді Қанатын қақпайды Жерде де жүреді Бауырлап жатпайды Ұшақ 2.Үтікке міндім Мол суда жүздім Кеме 3.Бір-біріне қарап үйлер тіркесіп, Қара тұлпар жүр әрі-бері көшіп Пойыз 4.Арқасында ауыл жүр, Ала тайым шауып жүр. Автобус
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Көлік атауларын атайды Сұрақтарға жауап береді Өз білімін ортаға салады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өзі тұратын жердің көрікті орындарының суреттерін салады-1б Олар туралы айтуға дайындалып келеді-1б ҚБ: « Бәйге» әдісі
Дескриптор: Көлік түрлерін атайды-1б Көлік топтарымен танысады-1б Дескриптор: Ерте заманғы көліктер туралы айтады-1б
Тамаша! Дескриптор: Көлік түрлерін бір-бірімен салыстырады-1б Ерекшеліктерін атайды-1б Кереметсің! Дескриптор: Отбасына көліктер қандай пайда әкелетіні туралы ойын өз сөзімен жазып келеді-1б Дескриптор: Жұмбақтар шешіп,жауабы болатын көліктер туралы өз ойларын айтады-1б «Ноутбок» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз
















