|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану. НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 16сабақ.Көліктегі қауіпсіздік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көліктің түрлері қандай және олар неге арналғанын біледі Қоғамдық көлікте өзіңді ұстау ұстау ережелерін түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? Ойыңды өз сөзіңмен жазып кел. Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы «Жолда жүру ережелері» ойыны Ойын шарты: Берілген жағдаятқа қарай жолда жүру ережесін айту Жаңа тақырып 1-тапсырма Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді сақтау керек? Көлікке мінерде,түсерде үлкендерге жол бер Оларға орын бер Арнайы ұстағыштардан ұстап тұр. 2-тапсырма Суретпен жұмыс жаса Қай суреттегі бала дұрыс жасады? Өз ойыңмен бөлісіп, оның дұрыстығын дәлелде ЕБҚ Автобусқа мінгенде не істейсің? Өзіңнің қауіпсіздігіңді қалай сақтайсың? ЕҚБ Жаяу жүргенде жолдан қалай өтесің? Жолақтар мен бағдаршамды қалай пайдаланасың?
3-тапсырма Қоғамдық көлік түрлерін тауып, дәптеріңе жаз. Пойыз,автобус,ұшақ. Үй тапсырмасы Қоғамдық көлікте келе жатқанда болған оқиғаларыңды айтып беріңдер. Ереже сақтамаған жолаушы болды ма? Оның іс-әрекетіне баға бер. ҚЖ: «Мен жолаушымын» тақырыбына сурет сал.Сол сурет бойынша әңгіме құрастырып айт
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Ережелермен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Өз білімін ортаға салады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Отбасына көліктер қандай пайда әкелетіні туралы ойын өз сөзімен жазып келеді-1б ҚБ: « Жылқылар жарысы» әдісі
Дескриптор: Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді сақтау керектігін атайды-1б Дескриптор: Суреттермен жұмыс жасайды-1б
Тамаша! Дескриптор: Қоғамдық көлік түрлерін тауып, дәптеріңе жазады-1б Дескриптор: Қоғамдық көлікте келе жатқанда болған оқиғаларыңды айтып береді-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.16сабақ.Көліктегі қауіпсіздік
2сынып.16сабақ.Көліктегі қауіпсіздік
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану. НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 16сабақ.Көліктегі қауіпсіздік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көліктің түрлері қандай және олар неге арналғанын біледі Қоғамдық көлікте өзіңді ұстау ұстау ережелерін түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? Ойыңды өз сөзіңмен жазып кел. Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы «Жолда жүру ережелері» ойыны Ойын шарты: Берілген жағдаятқа қарай жолда жүру ережесін айту Жаңа тақырып 1-тапсырма Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді сақтау керек? Көлікке мінерде,түсерде үлкендерге жол бер Оларға орын бер Арнайы ұстағыштардан ұстап тұр. 2-тапсырма Суретпен жұмыс жаса Қай суреттегі бала дұрыс жасады? Өз ойыңмен бөлісіп, оның дұрыстығын дәлелде ЕБҚ Автобусқа мінгенде не істейсің? Өзіңнің қауіпсіздігіңді қалай сақтайсың? ЕҚБ Жаяу жүргенде жолдан қалай өтесің? Жолақтар мен бағдаршамды қалай пайдаланасың?
3-тапсырма Қоғамдық көлік түрлерін тауып, дәптеріңе жаз. Пойыз,автобус,ұшақ. Үй тапсырмасы Қоғамдық көлікте келе жатқанда болған оқиғаларыңды айтып беріңдер. Ереже сақтамаған жолаушы болды ма? Оның іс-әрекетіне баға бер. ҚЖ: «Мен жолаушымын» тақырыбына сурет сал.Сол сурет бойынша әңгіме құрастырып айт
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Ережелермен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Өз білімін ортаға салады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Отбасына көліктер қандай пайда әкелетіні туралы ойын өз сөзімен жазып келеді-1б ҚБ: « Жылқылар жарысы» әдісі
Дескриптор: Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді сақтау керектігін атайды-1б Дескриптор: Суреттермен жұмыс жасайды-1б
Тамаша! Дескриптор: Қоғамдық көлік түрлерін тауып, дәптеріңе жазады-1б Дескриптор: Қоғамдық көлікте келе жатқанда болған оқиғаларыңды айтып береді-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер оқулық Суреттер оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз

















