|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Еліммен мақтанам М.Әлімбай «Біздің Отанымыз – Қазақстан» |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ойды табады Қосымша мәліметтер іздеп,табады |
|||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Тәуелсіздік сөзінің мағынасын үлкендердің көмегімен жазып кел. Тақырыпты ашу «Ыстық орындық» әдісі Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Мақал-мәтелдердің мағынасын айт Отан — отбасынан басталады. Опасызда oтан жоқ. Отан оттан да ыстық. Отансыз адам — ормансыз бұлбұл. Жаңа тақырып ФС тапсырма 1-тапсырма Сурет бойынша сөйле Қазақстанның қалалары туралы айт ФС тапсырмасы 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Мазмұнын айт. Мәтін не туралы? Қазақстан туралы өзің не қоса аласың? ЕБҚ Сен Қазақстанның қандай жерлерінде болдың? ЕҚБ Қазақстанның көрнекті жерлері туралы айт.Қалалары,таулары,орманы, даласы, тарихи жерлері туралы не білесің?
3-тапсырма Автор елін таныстыруды неден бастаған? Қалай жалғастырған? Мәтінге сүйеніп жаз Басталуы: Француз жазушымен диалогтен бастаған. Жалғасуы: Қазақстанда тұратынын мақтаныш етіп, елімен таныстырумен жалғастырған Аяқталуы: Өз Отаны туралы мақтаныш сезімін жазған Үй тапсырмасы 4-тапсырма Өз елің туралы сен айта аласың? Қосымша мәліметтер жинастыр(5-тен кем есем)
ҚЖ: Қазақстан мемлекетінің картасын сал және қалалар мен таулардың,өзен-көлдердің аттарын жазып қой
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын айтады
Мақал-мәтелдердің мағынасын айтады
Суреттермен жұмыс жасайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы орындайды.
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Тәуелсіздік сөзінің мағынасын жазып келеді-1б
ҚБ: « Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Сурет бойынша сөйлейді-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады- 1б
Мықтысың!
Тамаша!
Дескриптор: Автордың өз елін қалай мақтағанын анықтайды-1б Мәтіннің барысын зерттейді-1б
Дескриптор: Қазақстан туралы мәліметтер жинастырып жазып келеді-1б
Дескриптор: Қазақстан мемлекетінің картасын салады-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||

|
Өлкемнің ғажайып жерлері |
Елімнің атақты адамдары |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.2 сынып.42 сабақ. Еліммен мақтанам
2сынып.2 сынып.42 сабақ. Еліммен мақтанам
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Еліммен мақтанам М.Әлімбай «Біздің Отанымыз – Қазақстан» |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ойды табады Қосымша мәліметтер іздеп,табады |
|||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Тәуелсіздік сөзінің мағынасын үлкендердің көмегімен жазып кел. Тақырыпты ашу «Ыстық орындық» әдісі Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Мақал-мәтелдердің мағынасын айт Отан — отбасынан басталады. Опасызда oтан жоқ. Отан оттан да ыстық. Отансыз адам — ормансыз бұлбұл. Жаңа тақырып ФС тапсырма 1-тапсырма Сурет бойынша сөйле Қазақстанның қалалары туралы айт ФС тапсырмасы 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Мазмұнын айт. Мәтін не туралы? Қазақстан туралы өзің не қоса аласың? ЕБҚ Сен Қазақстанның қандай жерлерінде болдың? ЕҚБ Қазақстанның көрнекті жерлері туралы айт.Қалалары,таулары,орманы, даласы, тарихи жерлері туралы не білесің?
3-тапсырма Автор елін таныстыруды неден бастаған? Қалай жалғастырған? Мәтінге сүйеніп жаз Басталуы: Француз жазушымен диалогтен бастаған. Жалғасуы: Қазақстанда тұратынын мақтаныш етіп, елімен таныстырумен жалғастырған Аяқталуы: Өз Отаны туралы мақтаныш сезімін жазған Үй тапсырмасы 4-тапсырма Өз елің туралы сен айта аласың? Қосымша мәліметтер жинастыр(5-тен кем есем)
ҚЖ: Қазақстан мемлекетінің картасын сал және қалалар мен таулардың,өзен-көлдердің аттарын жазып қой
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын айтады
Мақал-мәтелдердің мағынасын айтады
Суреттермен жұмыс жасайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы орындайды.
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Тәуелсіздік сөзінің мағынасын жазып келеді-1б
ҚБ: « Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Сурет бойынша сөйлейді-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады- 1б
Мықтысың!
Тамаша!
Дескриптор: Автордың өз елін қалай мақтағанын анықтайды-1б Мәтіннің барысын зерттейді-1б
Дескриптор: Қазақстан туралы мәліметтер жинастырып жазып келеді-1б
Дескриптор: Қазақстан мемлекетінің картасын салады-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||

|
Өлкемнің ғажайып жерлері |
Елімнің атақты адамдары |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















