|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 44 сабақ.Неткен сұлу туған өлкем! Ө. Тұрманжанов. «Туған өлкем» |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану; 2.3.2.1 – мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркемөзді біледі,қолданады Өз бетінше өлең құрастырады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Құрған диалогті сахналауға дайындалып келіңдер.Сөздеріңе сай қимыл-қозғалыс қолданыңдар Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Кестедегі сөздерді дұрыс орналастыру арқылы сабақтың тақырыбын болжау.
Неткен сұлу,неткен көркем- Осы менің туған өлкем! Сен тұратын өлке сұлу ма?
Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ыстық қой, шіркін, туған жер !»- деп айтқан жазушыны ата. Қаламгердің ойын қалай түсінесің? Ж: Ж.Аймауытов. Әркімге өз туған жері ыстық
2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы Мазмұнын айт. Өлең не туралы?
ЕБҚ Туған өлкеңнің суретін сал. Табиғаты туралы әңгімеле
ЕҚБ Туған жерің туралы эссе жаз Жоспары: 1.Менің елімнің табиғаты 2.Туған жерімнің ерекшелігі
«Нейрожаттығулар» әдісі
3-тапсырма Туған өлкеңнің табиғатын сипаттайтын көркем сөздерді теріп жаз Нұрын төккен күн, жұпар сепкен гүл, алтын дәнді даласы,ақ күмістей қаласы.
4-тапсырма Қайталанып тұрған өлең жолдарына мән бер. Әрі қарай өз бетіңше жалғастыр Неткен сұлу,неткен көркем- Осы менің туған өлкем! Мақтанатын ұл-қыздары, Менің елім өте көркем!
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Шетелден келген қонаққа туған өлкеңі қалай таныстырар едіңдер? Ойларыңды жүйелі, мазмұнды етіп айт
ҚЖ: «Туған жер» тақырыбына бес жолды өлең құрастыр Туған жер Көркем,сұлу Тұрамын, сүйемін,қорғаймын Менің туған жерім көрікті Отаным
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын айтады
Тақырыпты болжайды
Сұраққа жауап береді
Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Өлең құрастырады
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы орындайды.
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Құрған диалогті сахналайды-1б Сөздеріне сай қимыл-қозғалыс қолданады -1б
ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: «Ыстық қой, шіркін, туған жер !»- деп айтқан жазушыны атайды-1б
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады- 1б
Мықтысың!
Тамаша!
Дескриптор: Туған өлкесінің табиғатын сипаттайтын көркем сөздерді теріп жазады-1б
Дескриптор: Қайталанып тұрған өлең жолдарына мән бере отырып, әрі қарай өз бетінше жалғастырады-1б
Дескриптор: Өз елін қонақтарға қалай таныстыратынын жеткізеді-1б
Дескриптор: «Туған жер» тақырыбына бес жолды өлең құрастырады-1б
«СМС» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||
|
неткен |
туған |
осы |
көркем |
|
өлкем |
неткен |
сұлу |
менің |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.44 сабақ.Неткен сұлу туған өлкем!
2сынып.44 сабақ.Неткен сұлу туған өлкем!
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 44 сабақ.Неткен сұлу туған өлкем! Ө. Тұрманжанов. «Туған өлкем» |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану; 2.3.2.1 – мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркемөзді біледі,қолданады Өз бетінше өлең құрастырады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Құрған диалогті сахналауға дайындалып келіңдер.Сөздеріңе сай қимыл-қозғалыс қолданыңдар Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Кестедегі сөздерді дұрыс орналастыру арқылы сабақтың тақырыбын болжау.
Неткен сұлу,неткен көркем- Осы менің туған өлкем! Сен тұратын өлке сұлу ма?
Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ыстық қой, шіркін, туған жер !»- деп айтқан жазушыны ата. Қаламгердің ойын қалай түсінесің? Ж: Ж.Аймауытов. Әркімге өз туған жері ыстық
2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы Мазмұнын айт. Өлең не туралы?
ЕБҚ Туған өлкеңнің суретін сал. Табиғаты туралы әңгімеле
ЕҚБ Туған жерің туралы эссе жаз Жоспары: 1.Менің елімнің табиғаты 2.Туған жерімнің ерекшелігі
«Нейрожаттығулар» әдісі
3-тапсырма Туған өлкеңнің табиғатын сипаттайтын көркем сөздерді теріп жаз Нұрын төккен күн, жұпар сепкен гүл, алтын дәнді даласы,ақ күмістей қаласы.
4-тапсырма Қайталанып тұрған өлең жолдарына мән бер. Әрі қарай өз бетіңше жалғастыр Неткен сұлу,неткен көркем- Осы менің туған өлкем! Мақтанатын ұл-қыздары, Менің елім өте көркем!
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Шетелден келген қонаққа туған өлкеңі қалай таныстырар едіңдер? Ойларыңды жүйелі, мазмұнды етіп айт
ҚЖ: «Туған жер» тақырыбына бес жолды өлең құрастыр Туған жер Көркем,сұлу Тұрамын, сүйемін,қорғаймын Менің туған жерім көрікті Отаным
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын айтады
Тақырыпты болжайды
Сұраққа жауап береді
Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Өлең құрастырады
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы орындайды.
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Құрған диалогті сахналайды-1б Сөздеріне сай қимыл-қозғалыс қолданады -1б
ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: «Ыстық қой, шіркін, туған жер !»- деп айтқан жазушыны атайды-1б
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады- 1б
Мықтысың!
Тамаша!
Дескриптор: Туған өлкесінің табиғатын сипаттайтын көркем сөздерді теріп жазады-1б
Дескриптор: Қайталанып тұрған өлең жолдарына мән бере отырып, әрі қарай өз бетінше жалғастырады-1б
Дескриптор: Өз елін қонақтарға қалай таныстыратынын жеткізеді-1б
Дескриптор: «Туған жер» тақырыбына бес жолды өлең құрастырады-1б
«СМС» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||
|
неткен |
туған |
осы |
көркем |
|
өлкем |
неткен |
сұлу |
менің |


шағым қалдыра аласыз
















