|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№54 сабақ. Жақсылықты бағала. Қасқыр мен тырна |
||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.2.5.1 мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқуды үйрену Оқиғаның басталуын, дамуын, аяқталуын анықтайды |
||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 4 мин Өткенді пысықтау 5 мин Сабақтың ортасы 20 мин Сергіту сәті 2мин Сабақты қорыту 6 мин Қосымша жұмыс 3 мин Кері байланыс 5 мин |
Психологиялықахуалорнату.
Үй тапсырмасын тексеру «Жамалдың өкініші» Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын айтуға дайындал Құндылық мақсаты:Өзінің және басқалардың іс-әрекеттерін олардың моральдық нормаларға сәйкестігі тұрғысынан талдай білу Жаңа тақырып 1-тапсырма. ФС тапсырма Ертегі, мысалдарда бұл кейіпкерлер қандай мінез-құлқымен танылған? Топтық жұмыс 1-топ Қасқырдың мінезі 2-топ Түлкінің мінезі 3-топ Қарлығаштың мінезі 4-топ Қарғаның мінезі 2-тапсырма Мәтінді түсініп,мәнерлеп оқу. Сөздікпен жұмыс 3-тапсырма Ұжымдық жұмыс Кестенің көмегімен оқиғаның дамуын, аяқталуын анықта.
4-тапсырма ЕБҚ Қасқырдың қиналған сәтін ақын қалай суреттеген? Өлеңнен тауып, оқып бер. 5-тапсырма ЕҚБ Қасқырдың қиындыққа ұшырауының себебі неде?
6-тапсырма Дәптермен жұмыс Мысалдан қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді тауып, көшіріп жаз. Қорқау, қомағай, сараң. 7-тапсырма. Мақалды оқы. Қасқыр мен тырнаның іс-әрекеті бойынша пікір айт. Баға бер. Басыңа іс түссе, Жақсы көмек етеді, Жаман күліп кетеді. Үй тапсырмасы Мына сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында байқалды? Түсіндір. 1. Апырым-ай, обал болған екен! (аяныш) Басында 2. Бәрекелді! Жарайсың! (ризашылық) Дамуында 3. Ұят болды-ау! (ұялу) Аяғында ҚЖ: «Венн диаграммасы» әдісі Қасқыр мен тырнаға мінездеме бер Қасқыр Тырна
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жақсы тілектер айтады Мәтін мазмұнын баяндайды Кейіпкер мінездерін айтады Мәтінді түсініп,мәнерлеп оқиды Кестенің көмегімен оқиғаның аяқталуын анықтайды Өлеңнен тауып оқып береді Сұраққа жауап береді -1 б Амандасу түрлерін көрсетеді Қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді табады Мақалды оқиды Қасқыр мен тырнаның әрекетіне баға береді Пікірін айтады Үй тапсырмасын алады Венн диаграммасын толтырады Кері байланыс береді |
Мадақтау сөздер арқылы ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Кейіпкерлердің мінезін айтады-1б Қасқырдың мінезі туралы айтады-1 б Түлкінің мінезі туралы айтады -1 б Қарлығаштың мінезі туралы айтады-1б Қарғаның мінезі туралы айтады-1б Дескриптор: Мәтінді мәнерлеп оқиды-1б Сөздіктегі сөздің мағынасын айтады-1б Дескриптор Кестенің көмегімен оқиғаның басталуын аяқталуын анықтайды-1 б Дескриптор: Өлеңді оқып береді-1 б Дескриптор Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор: Қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді табады-1б Дескриптор: Мақалды оқып, қасқыр мен тырнаның әрекетіне баға береді-1б
«Ноутбок» әдісі |
Сурет суреттер Оқулық
Оқулық
Кесте Оқулық Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Венн диаграммасы сызылған плакат Кері байланыс парақтары |
|




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.№54 сабақ. Жақсылықты бағала. Қасқыр мен тырна
2сынып.№54 сабақ. Жақсылықты бағала. Қасқыр мен тырна
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№54 сабақ. Жақсылықты бағала. Қасқыр мен тырна |
||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.2.5.1 мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқуды үйрену Оқиғаның басталуын, дамуын, аяқталуын анықтайды |
||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 4 мин Өткенді пысықтау 5 мин Сабақтың ортасы 20 мин Сергіту сәті 2мин Сабақты қорыту 6 мин Қосымша жұмыс 3 мин Кері байланыс 5 мин |
Психологиялықахуалорнату.
Үй тапсырмасын тексеру «Жамалдың өкініші» Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын айтуға дайындал Құндылық мақсаты:Өзінің және басқалардың іс-әрекеттерін олардың моральдық нормаларға сәйкестігі тұрғысынан талдай білу Жаңа тақырып 1-тапсырма. ФС тапсырма Ертегі, мысалдарда бұл кейіпкерлер қандай мінез-құлқымен танылған? Топтық жұмыс 1-топ Қасқырдың мінезі 2-топ Түлкінің мінезі 3-топ Қарлығаштың мінезі 4-топ Қарғаның мінезі 2-тапсырма Мәтінді түсініп,мәнерлеп оқу. Сөздікпен жұмыс 3-тапсырма Ұжымдық жұмыс Кестенің көмегімен оқиғаның дамуын, аяқталуын анықта.
4-тапсырма ЕБҚ Қасқырдың қиналған сәтін ақын қалай суреттеген? Өлеңнен тауып, оқып бер. 5-тапсырма ЕҚБ Қасқырдың қиындыққа ұшырауының себебі неде?
6-тапсырма Дәптермен жұмыс Мысалдан қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді тауып, көшіріп жаз. Қорқау, қомағай, сараң. 7-тапсырма. Мақалды оқы. Қасқыр мен тырнаның іс-әрекеті бойынша пікір айт. Баға бер. Басыңа іс түссе, Жақсы көмек етеді, Жаман күліп кетеді. Үй тапсырмасы Мына сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында байқалды? Түсіндір. 1. Апырым-ай, обал болған екен! (аяныш) Басында 2. Бәрекелді! Жарайсың! (ризашылық) Дамуында 3. Ұят болды-ау! (ұялу) Аяғында ҚЖ: «Венн диаграммасы» әдісі Қасқыр мен тырнаға мінездеме бер Қасқыр Тырна
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жақсы тілектер айтады Мәтін мазмұнын баяндайды Кейіпкер мінездерін айтады Мәтінді түсініп,мәнерлеп оқиды Кестенің көмегімен оқиғаның аяқталуын анықтайды Өлеңнен тауып оқып береді Сұраққа жауап береді -1 б Амандасу түрлерін көрсетеді Қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді табады Мақалды оқиды Қасқыр мен тырнаның әрекетіне баға береді Пікірін айтады Үй тапсырмасын алады Венн диаграммасын толтырады Кері байланыс береді |
Мадақтау сөздер арқылы ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Кейіпкерлердің мінезін айтады-1б Қасқырдың мінезі туралы айтады-1 б Түлкінің мінезі туралы айтады -1 б Қарлығаштың мінезі туралы айтады-1б Қарғаның мінезі туралы айтады-1б Дескриптор: Мәтінді мәнерлеп оқиды-1б Сөздіктегі сөздің мағынасын айтады-1б Дескриптор Кестенің көмегімен оқиғаның басталуын аяқталуын анықтайды-1 б Дескриптор: Өлеңді оқып береді-1 б Дескриптор Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор: Қасқырдың сипатын білдіретін сөздерді табады-1б Дескриптор: Мақалды оқып, қасқыр мен тырнаның әрекетіне баға береді-1б
«Ноутбок» әдісі |
Сурет суреттер Оқулық
Оқулық
Кесте Оқулық Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Венн диаграммасы сызылған плакат Кері байланыс парақтары |
|




шағым қалдыра аласыз



















