|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 60 сабақ. Ақиқат және жалған пікірлер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу,элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікірлердің ақиқат не жалған екенін анықтайды және оларды құруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ. |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 10минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма А: 5,7,7,8,9 В:7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының бірігуі нәтижесі: 5,6,7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының қиылысуы нәтижесі: 7,8,9
Тақырыпты ашу – А жиыны элементтерін ата. –С жиыны элементтерін ата. –А және С жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынның элементтерін ата.
Жаңа тақырып
1-тапсырма Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? 40 саны 50 санынан кем? 600 саны 500 санының алдында болады? 3 саны 4 санынан кейін тұрады. 7 саны 6 мен 8 сандарының арасында тұрады. – Өзің қандай ақиқат пікір құрастыра аласың?
Топтық жұмыс Құндылық мақсаты:Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну 2-тапсырма Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? Дәлелде. а) 20 саны жүздіктер жиынына тиісті. ә) 20 және 40 сандары екі таңбалы сандар жиынына тиісті.
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма Жалған пікірлерді тап Шаршы – жазықтықтағы фигуралар жиынына тиісті емес. Жалған пікір, себебі шаршы – жазық фигура. Шаршыны қағаз бетінен қиып алуға болады, үстел бетіне тұтасымен орналастыра аламыз, қатты қағазға жапсырмалай аламыз. Цилиндр – кеңістік фигуралар жиынына тиісті. Ақиқат пікір. себебі цилиндр – кеңістіктік фигура. Ол жазықтықтан көтеріліп тұрады, кеңістіктік фигураларды үстелдің бетіне жазып қоя алмайсың.
4-тапсырма. Сандар жиынына қара.Жазбаларды оқы. Пікір ақиқат па әлде жалған ба? 5 А – ақиқат пікір 5 В –ақиқат пікір 5 А – жалған пікір 2 А – ақиқат пікір 2 В – жалған пікір 2 В – ақиқат пікір 3 А – ақиқат пікір 4 В – ақиқат пікір 4 В – жалған пікір
Сергіту сәті Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) Өзіндік жұмыс 5-тапсырма Пікірлердің жалған немесе ақиқат екенін айтып бер
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар Бірге-48м Арша-10м Қарағай-? Кем-? Ш: 48м-10м=38м 38м—10м=28 Ж: Қарағайдың биіктігі 38 м,арша ағашы қарағайдан 28м кем
7-тапсырма Тиімді тәсілмен есептеп шығар 67+19+13= (67+13)+19=80+19=99 35+45+13=80+13=93 73+(7+30)=(73+7)+30=110 73-30+7=43+7=50
Кел,ойнайық! 9-тапсырма «Байқоңыр» сөзінің әріптерінен сөздер құрастыр Байқоңыр-қоңыр,бай,ай,қоң,қай,аң, ой,оқ,бой,қор,бор.
Үй тапсырмасы 8-тапсырма С – бір таңбалы сандар жиыны мен D – 5тен кем бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды. 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады С жиыны: 1,2,3,4,5,67,8,9 Dжиыны:4,3,2,1 Ақиқат: 2С , 6 С , 4 D Жалған: 20 C , 9 D , 3 D
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тақырыпты ашады
Пікірлерді зерттейді
Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат және бір жалған пікір құрады
Тапсырманы орындайды
Пікірлерді зерделейді
Жаттығу жасайды
Өзіңдік жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Есептеу жүргізеді
Сөздер құрастырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: А және В жиындарының қиылысу және бірігуі арқасында шыққан элементтерді атайды-1б
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Пікірлердің ақиқат немесе жалғандығын растайды, дәлелдейді-1б
Дескриптор: Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат және бір жалған пікір құрады-1б
Дескриптор: Жалған және ақиқат пікірлерді табады-1б
Дескриптор: Пікірлерді зерделейді, сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Пікірлердің жалған немесе ақиқат екенін айтып береді-1б
Дескриптор: Айырмалық салыстыруға берілген есепті шығарады-1б
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептеп шығарады-1б
Дескриптор: «Байқоңыр» сөзінің әріптерінен сөздер құрастырады, ізденеді-1б
Дескриптор: Бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды-1б 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады-1б
«Білім банкасы» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.60 сабақ. Ақиқат және жалған пікірлер
2сынып.60 сабақ. Ақиқат және жалған пікірлер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 60 сабақ. Ақиқат және жалған пікірлер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу,элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікірлердің ақиқат не жалған екенін анықтайды және оларды құруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ. |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 10минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма А: 5,7,7,8,9 В:7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының бірігуі нәтижесі: 5,6,7,8,9,10,20,30,40,50 А және В жиындарының қиылысуы нәтижесі: 7,8,9
Тақырыпты ашу – А жиыны элементтерін ата. –С жиыны элементтерін ата. –А және С жиындарының қиылысуы нәтижесінде шыққан жиынның элементтерін ата.
Жаңа тақырып
1-тапсырма Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? 40 саны 50 санынан кем? 600 саны 500 санының алдында болады? 3 саны 4 санынан кейін тұрады. 7 саны 6 мен 8 сандарының арасында тұрады. – Өзің қандай ақиқат пікір құрастыра аласың?
Топтық жұмыс Құндылық мақсаты:Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну 2-тапсырма Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? Дәлелде. а) 20 саны жүздіктер жиынына тиісті. ә) 20 және 40 сандары екі таңбалы сандар жиынына тиісті.
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма Жалған пікірлерді тап Шаршы – жазықтықтағы фигуралар жиынына тиісті емес. Жалған пікір, себебі шаршы – жазық фигура. Шаршыны қағаз бетінен қиып алуға болады, үстел бетіне тұтасымен орналастыра аламыз, қатты қағазға жапсырмалай аламыз. Цилиндр – кеңістік фигуралар жиынына тиісті. Ақиқат пікір. себебі цилиндр – кеңістіктік фигура. Ол жазықтықтан көтеріліп тұрады, кеңістіктік фигураларды үстелдің бетіне жазып қоя алмайсың.
4-тапсырма. Сандар жиынына қара.Жазбаларды оқы. Пікір ақиқат па әлде жалған ба? 5 А – ақиқат пікір 5 В –ақиқат пікір 5 А – жалған пікір 2 А – ақиқат пікір 2 В – жалған пікір 2 В – ақиқат пікір 3 А – ақиқат пікір 4 В – ақиқат пікір 4 В – жалған пікір
Сергіту сәті Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) Өзіндік жұмыс 5-тапсырма Пікірлердің жалған немесе ақиқат екенін айтып бер
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар Бірге-48м Арша-10м Қарағай-? Кем-? Ш: 48м-10м=38м 38м—10м=28 Ж: Қарағайдың биіктігі 38 м,арша ағашы қарағайдан 28м кем
7-тапсырма Тиімді тәсілмен есептеп шығар 67+19+13= (67+13)+19=80+19=99 35+45+13=80+13=93 73+(7+30)=(73+7)+30=110 73-30+7=43+7=50
Кел,ойнайық! 9-тапсырма «Байқоңыр» сөзінің әріптерінен сөздер құрастыр Байқоңыр-қоңыр,бай,ай,қоң,қай,аң, ой,оқ,бой,қор,бор.
Үй тапсырмасы 8-тапсырма С – бір таңбалы сандар жиыны мен D – 5тен кем бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды. 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады С жиыны: 1,2,3,4,5,67,8,9 Dжиыны:4,3,2,1 Ақиқат: 2С , 6 С , 4 D Жалған: 20 C , 9 D , 3 D
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тақырыпты ашады
Пікірлерді зерттейді
Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат және бір жалған пікір құрады
Тапсырманы орындайды
Пікірлерді зерделейді
Жаттығу жасайды
Өзіңдік жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Есептеу жүргізеді
Сөздер құрастырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: А және В жиындарының қиылысу және бірігуі арқасында шыққан элементтерді атайды-1б
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Пікірлердің ақиқат немесе жалғандығын растайды, дәлелдейді-1б
Дескриптор: Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат және бір жалған пікір құрады-1б
Дескриптор: Жалған және ақиқат пікірлерді табады-1б
Дескриптор: Пікірлерді зерделейді, сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Пікірлердің жалған немесе ақиқат екенін айтып береді-1б
Дескриптор: Айырмалық салыстыруға берілген есепті шығарады-1б
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептеп шығарады-1б
Дескриптор: «Байқоңыр» сөзінің әріптерінен сөздер құрастырады, ізденеді-1б
Дескриптор: Бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды-1б 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады-1б
«Білім банкасы» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















