Тақырып бойынша 11 материал табылды

2сынып.69 сабақ. Омоним дегеніміз не? 19-22-жаттығулар

Материал туралы қысқаша түсінік
2сынып.69 сабақ. Омоним дегеніміз не? 19-22-жаттығулар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

69 сабақ. Омоним дегеніміз не? 19-22-жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау

2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану


Сабақтың мақсаты

Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.


Құндылықтар:

Қаңтар айы: Заң және тәртіп

Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут








Өткенді пысықтау

5 минут







Сабақ

тың ортасы

22 минут






























Сергіту сәті

2 минут







Сабақты қорыту

6минут






























Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру



Өткенді пысықтау

18-жаттығу

Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап.

Қара-қара (түс)


Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу

Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

19-жаттығу

«Сұрақтар аллеясы» әдісі

Мәтінді тыңдап,сұрақтарға жауап бер

Суреттерді құрастыру

-Суретте кімдер бейнеленген?

-Қандай спорт түрлері бар?

-Суреттегі спортшылар спорттың қай түрінен жеңіске жетті?

-Тағы қандай олимпиада жеңімпаздарын білесің?



ЕБҚ

«Пазл» әдісі

Пазлдан атақты спортшының суретін құрайды.Сол спортшы туралы білгенін айтады


ЕҚБ

Сен қандай Олимпиада чемпиондарын білесің? Олар туралы айт..



20-жаттығу

Жатқа жазып, қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндір.

Түріп жең,

Күресте жең.

Талып қар,

Күре қар.

Үлгі: Жең – киімнің жеңі, яғни киімнің бір бөлігі. Жеңді түріп, ыңғайлап алып, күресіп жатқан адамды жеңіп шық деген мағынада айтылып тұр.



22-жаттығу

Топтық жұмыс

Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жаз.

1 топ Қой суретін пайдаланып екі мағынада сөйлем құра

2 топ Ара суретін пайдаланып екі мағынада сөйлем құра

3 топ Мақта суретін пайдаланып екі мағынада сөйлем құра



Үй тапсырмасы

21-жаттығу

Өлеңді көшіріп жаз

Энцоклапедиядан Шымбұлақ туралы біліп кел.


ҚЖ:

Диктант

Киімдер

Киімнің түрлері өте көп. Олар: бас киімдер, сырт киімдер, аяқ киімдер. Бас киімдердің тақия, тымақ, бөрік, сәукеле деген түрлері бар. (20 сөз)

Тапсырма:

Омоним сөздерді тауып,жаз

Тақия,тымақ,бөрік,сәукеле- бас киімдер.




Кері байланыс





Амандасады.Жақсы тілектер айтады







Ребусты шешеді




Мәтінді тыңдайды. Мазмұ нына талдау жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Суреттегі Қазақстан чемпиондары жайлы өздерінің білетіндерін айтады.







Жеке жұмыс жүргізеді






Көшіріп жазып, қарамен жа-зылған сөздердің мағынасын түсіндіреді.





Жаттығу жасайды








Сөйлем құрайды







Үй тапсырмасын алады








Қосымша жұмыс жасайды










Кері байланыс жасайды


ҚБ: «Киіз үй әдісі






Дескриптор

Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б




Дескриптор:

Мәтін мазмұнына талдау жасайды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б

Суреттегі Қазақстан чемпиондары жайлы өздерінің білетіндерін айтады-1б




Мақтау, мадақтау арқылы бағалау.




Керемет!


Дескриптор :

Көшіріп жазып, қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б

Омоним сөзді табады-1б







Дескриптор:

Омоним сөздерді ажыратады -1б

Омоним сөздерді сөйлеу барысында қолданады-1б




Дескриптор:

Өлеңді көшіріп жазады-1б

Энцоклапедиядан Шымбұлақ туралы біліп келеді-1б






Дескриптор:

Омоним сөздерді табады-1б






«Көңіл күй құмырасы» әдісі
























Көңіл күй стикерлері










Оқулық








Суреттер








Оқулық










Оқулық













Қимылдар









Оқулық











Жұмыс дәптері










Оқулық









Кері байланыс тақтасы





















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.01.2025
249
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12