|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 43 сабақ. Туған жердей жер болмас В.Сухомлинский. «Шымшық пен көртышқан» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау; үзіндісін мазмұндау, сахналау; 2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде мақал-мәтелді қолданады Мәтін бойынша қойылым дайындайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз елің туралы сен айта аласың? Қосымша мәліметтер жинастыр(5-тен кем есем) Тақырыпты ашу Айтылым . Мәтіннің авторы:. Василий Александрович Сухомлинский 1918 жылы Васильевка селосында Херсон жерінде туған.Сухомлинский –орыс жазушысы, дарынды мұғалім, талантты ғалым Жаңа тақырып ФС тапсырма Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу 1-тапсырма Мақал-мәтелдерді оқып, мәнін түсіндір 1.Туған жердің ауасы да шипа, Туған жердің жуасы да тәтті. 2.Туған жердің күні де ыстық,түні де ыстық. 3. Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас ФС тапсырмасы 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Мазмұнын айт. Мәтін не туралы? ЕБҚ Шымшық Отанына оралу үшін қандай қиындықтар көреді екен? ЕҚБ “Шымшыққа өз туған жері неліктен ыстық?” деген сұрақты негізге ала отырып,мақалдар арқылы сөз сапта
3-тапсырма Кейіпкерлер арасында диалог құрыңдар.Олардың сөзіне мақал-мәтелдер қолданыңдар. Үлгі: -Жылы жақта неге қалмадың? -Өйткені, туған жердей жер болмас,туған елдей ел болмас. Үй тапсырмасы 4-тапсырма Құрған диалогті сахналауға дайындалып келіңдер.Сөздеріңе сай қимыл-қозғалыс қолданыңдар. ҚЖ: Топтық жұмыс Мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасаңдар I топ: Мәтінді сахнала. Кейіпкерлердің қимыл-қозғалысын жасап көріңдер II топ: Пазл құрастырып, суреттегі кейіпкерлер арасында диалог құрастыр III топ: Өз туған жері жайлы сурет салып,әңгімелеу
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Автормен танысады Мақал-мәтелдермен жұмыс жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қазақстан туралы мәліметтер жинастырып жазып келеді-1б ҚБ: «Плюс-минус» әдісі
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді оқып, мәнін түсіндіреді-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады- 1б Мықтысың!
Тамаша! Дескриптор: Кейіпкерлер арасында диалог құрастырады-1б Олардың сөзіне мақал-мәтелдер қолдана алады-1б Дескриптор: Құрған диалогті сахналайды-1б Сөздеріне сай қимыл-қозғалыс қолданады -1б
Дескриптор: Мәтінді сахналайды-1б Кейіпкерлер арасында диалог құрастырады -1б Туған жері жайлы сурет салып,әңгімелейді-1б «СМС» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер
Оқулық Суреттер оқулық
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.№ 43 сабақ. Туған жердей жер болмас
2сынып.№ 43 сабақ. Туған жердей жер болмас
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 43 сабақ. Туған жердей жер болмас В.Сухомлинский. «Шымшық пен көртышқан» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау; үзіндісін мазмұндау, сахналау; 2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде мақал-мәтелді қолданады Мәтін бойынша қойылым дайындайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз елің туралы сен айта аласың? Қосымша мәліметтер жинастыр(5-тен кем есем) Тақырыпты ашу Айтылым . Мәтіннің авторы:. Василий Александрович Сухомлинский 1918 жылы Васильевка селосында Херсон жерінде туған.Сухомлинский –орыс жазушысы, дарынды мұғалім, талантты ғалым Жаңа тақырып ФС тапсырма Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу 1-тапсырма Мақал-мәтелдерді оқып, мәнін түсіндір 1.Туған жердің ауасы да шипа, Туған жердің жуасы да тәтті. 2.Туған жердің күні де ыстық,түні де ыстық. 3. Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас ФС тапсырмасы 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Мазмұнын айт. Мәтін не туралы? ЕБҚ Шымшық Отанына оралу үшін қандай қиындықтар көреді екен? ЕҚБ “Шымшыққа өз туған жері неліктен ыстық?” деген сұрақты негізге ала отырып,мақалдар арқылы сөз сапта
3-тапсырма Кейіпкерлер арасында диалог құрыңдар.Олардың сөзіне мақал-мәтелдер қолданыңдар. Үлгі: -Жылы жақта неге қалмадың? -Өйткені, туған жердей жер болмас,туған елдей ел болмас. Үй тапсырмасы 4-тапсырма Құрған диалогті сахналауға дайындалып келіңдер.Сөздеріңе сай қимыл-қозғалыс қолданыңдар. ҚЖ: Топтық жұмыс Мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасаңдар I топ: Мәтінді сахнала. Кейіпкерлердің қимыл-қозғалысын жасап көріңдер II топ: Пазл құрастырып, суреттегі кейіпкерлер арасында диалог құрастыр III топ: Өз туған жері жайлы сурет салып,әңгімелеу
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Автормен танысады Мақал-мәтелдермен жұмыс жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қазақстан туралы мәліметтер жинастырып жазып келеді-1б ҚБ: «Плюс-минус» әдісі
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді оқып, мәнін түсіндіреді-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады- 1б Мықтысың!
Тамаша! Дескриптор: Кейіпкерлер арасында диалог құрастырады-1б Олардың сөзіне мақал-мәтелдер қолдана алады-1б Дескриптор: Құрған диалогті сахналайды-1б Сөздеріне сай қимыл-қозғалыс қолданады -1б
Дескриптор: Мәтінді сахналайды-1б Кейіпкерлер арасында диалог құрастырады -1б Туған жері жайлы сурет салып,әңгімелейді-1б «СМС» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер
Оқулық Суреттер оқулық
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||

шағым қалдыра аласыз


















