|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 56 сабақ Дәрігер бізге не айтты? |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Негізгі ойды табады |
||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма. «Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып, жарлымын дейсің?» деген сөйлемді өз сөздеріңмен түсіндіріп, баяндап беріңдер. Құндылық мақсаты: Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану Тақырыпты ашу «Тауып көр» әдісі Берілген мақал-мәтелдердің ішінен денсаулыққа қатыстысын тауып айт. Дені саудың – жаны сау. Отан үшін отқа түс,күймейсің. Спорт – денсаулық кепілі. Күш – білімде. Денсаулық – зор байлық. Ішің ауырса, аузыңды тый, Көзің ауырса, қолыңды тый. Жаңа тақырып 1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, өз сөзіңмен мазмұнда. ЕҚБ Тән тазалығы неге керек екен? Өзің тазалықты сақтайсың ба? ЕБҚ Мәтіннің негізгі ойын тап. Өз ойыңмен салыстыр. «Допты қағып ал» әдісі 2-тапсырма. Не түсіндік? 1. Мектепке дәрігер неге келді? Дәрігер неге басын шайқады? 2. Терінің таза болуы өте қажет екенін дәрігер қалай көрсетті? 3. Мәтіндегі мақал-мәтелдердің мағынасын түсініп, негізгі ойды анықта
3-тапсырма. Ақпаратпен танысып, сұрақтарға жауап бер. Ахмет Байтұрсынұлы (1872– 1937) Қостанай облысында дүниеге келген. Белгілі қоғам қайраткері, ақын, балаларға арналған оқу құралдарының авторы, қазақ әліпбиінің атасы.
4-тапсырма. Жұптасып орындайық! 1. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып айтыңдар. a) ...саудың – жаны сау. ә) Тәртіп ... үшін, ынтымақ ... үшін керек. б) Қылыш тәнді жаралайды, – ... жанды жаралайды. в) Тәнім – жанымның садағасы, жаным – ... садағасы. Қажет сөздер: өсек, арымның, тәні, тән, жан. Жеке жұмыс 2. Шыныдан жасалатын заттарды белгілеңдер
5-тапсырма. Мәтіндегі тазалыққа көңіл бөлген кейіпкердің сыртқы келбетін, жүріс-тұрысын сипаттап айтыңдар.
ФС тапсырмасы 6-тапсырма. Суретке қарап жауап бер. 1. Берілген суреттер мәтінмен байланысып тұр ма? 2. Бірінші суретте қандай бала? Қолы қандай? 3. Екінші сурет туралы не айтуға болады? 4. Үшінші және төртінші суреттердегі балалардың іс-әрекеті туралы айтып бер.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма. Түсіп қалған сөздердің тиістісін тауып, орнына қойып жаз. Тән тазалығын сақтау өте маңызды. Дәрігер бір айнек әкеліп, қолымыздың үстіне қойып, әрқайсымызға қаратты. Тән кір болса, осы тесіктердің бәрі бітеледі, тер шықпайтын болады.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Мақал-мәтелдерді табады
Мәтінді түсініп оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Кестені толтырады
Ақпаратпен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Сипаттама жасайды
Суретпен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өз ойларын өз сөздерімен баяндайды-1б
ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Берілген мақал-мәтелдердің ішінен денсаулыққа қатыстысын тауып айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып, өз сөзіңмен мазмұндайды-1б
Тамаша!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Негізгі ойды анықтайды-1б
Керемет!
Дескриптор: Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орындайды-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып айтады-1б
Дескриптор: Шыныдан жасалатын заттарды белгілейді-1б
Дескриптор: Мәтіндегі тазалыққа көңіл бөлген кейіпкердің сыртқы келбетін, жүріс-тұрысын сипаттап айтады-1б
Дескриптор: Суретке қарап жауап береді-1б
Дескриптор: Түсіп қалған сөздердің тиістісін тауып, орнына қойып жазады-1б
«Әуе шары» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Таратпа материал
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||
|
айна |
жапқыш |
терезе |
|
сия |
көзілдірік |
шалбар |
|
құрт |
экран |
лупа |
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып. адебиет. 56сабак.Дәрігер бізге не айтты?
2сынып. адебиет. 56сабак.Дәрігер бізге не айтты?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 56 сабақ Дәрігер бізге не айтты? |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Негізгі ойды табады |
||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма. «Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып, жарлымын дейсің?» деген сөйлемді өз сөздеріңмен түсіндіріп, баяндап беріңдер. Құндылық мақсаты: Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану Тақырыпты ашу «Тауып көр» әдісі Берілген мақал-мәтелдердің ішінен денсаулыққа қатыстысын тауып айт. Дені саудың – жаны сау. Отан үшін отқа түс,күймейсің. Спорт – денсаулық кепілі. Күш – білімде. Денсаулық – зор байлық. Ішің ауырса, аузыңды тый, Көзің ауырса, қолыңды тый. Жаңа тақырып 1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, өз сөзіңмен мазмұнда. ЕҚБ Тән тазалығы неге керек екен? Өзің тазалықты сақтайсың ба? ЕБҚ Мәтіннің негізгі ойын тап. Өз ойыңмен салыстыр. «Допты қағып ал» әдісі 2-тапсырма. Не түсіндік? 1. Мектепке дәрігер неге келді? Дәрігер неге басын шайқады? 2. Терінің таза болуы өте қажет екенін дәрігер қалай көрсетті? 3. Мәтіндегі мақал-мәтелдердің мағынасын түсініп, негізгі ойды анықта
3-тапсырма. Ақпаратпен танысып, сұрақтарға жауап бер. Ахмет Байтұрсынұлы (1872– 1937) Қостанай облысында дүниеге келген. Белгілі қоғам қайраткері, ақын, балаларға арналған оқу құралдарының авторы, қазақ әліпбиінің атасы.
4-тапсырма. Жұптасып орындайық! 1. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып айтыңдар. a) ...саудың – жаны сау. ә) Тәртіп ... үшін, ынтымақ ... үшін керек. б) Қылыш тәнді жаралайды, – ... жанды жаралайды. в) Тәнім – жанымның садағасы, жаным – ... садағасы. Қажет сөздер: өсек, арымның, тәні, тән, жан. Жеке жұмыс 2. Шыныдан жасалатын заттарды белгілеңдер
5-тапсырма. Мәтіндегі тазалыққа көңіл бөлген кейіпкердің сыртқы келбетін, жүріс-тұрысын сипаттап айтыңдар.
ФС тапсырмасы 6-тапсырма. Суретке қарап жауап бер. 1. Берілген суреттер мәтінмен байланысып тұр ма? 2. Бірінші суретте қандай бала? Қолы қандай? 3. Екінші сурет туралы не айтуға болады? 4. Үшінші және төртінші суреттердегі балалардың іс-әрекеті туралы айтып бер.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма. Түсіп қалған сөздердің тиістісін тауып, орнына қойып жаз. Тән тазалығын сақтау өте маңызды. Дәрігер бір айнек әкеліп, қолымыздың үстіне қойып, әрқайсымызға қаратты. Тән кір болса, осы тесіктердің бәрі бітеледі, тер шықпайтын болады.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Мақал-мәтелдерді табады
Мәтінді түсініп оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Кестені толтырады
Ақпаратпен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Сипаттама жасайды
Суретпен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өз ойларын өз сөздерімен баяндайды-1б
ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Берілген мақал-мәтелдердің ішінен денсаулыққа қатыстысын тауып айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып, өз сөзіңмен мазмұндайды-1б
Тамаша!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Негізгі ойды анықтайды-1б
Керемет!
Дескриптор: Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орындайды-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып айтады-1б
Дескриптор: Шыныдан жасалатын заттарды белгілейді-1б
Дескриптор: Мәтіндегі тазалыққа көңіл бөлген кейіпкердің сыртқы келбетін, жүріс-тұрысын сипаттап айтады-1б
Дескриптор: Суретке қарап жауап береді-1б
Дескриптор: Түсіп қалған сөздердің тиістісін тауып, орнына қойып жазады-1б
«Әуе шары» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Таратпа материал
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||
|
айна |
жапқыш |
терезе |
|
сия |
көзілдірік |
шалбар |
|
құрт |
экран |
лупа |
![]()
шағым қалдыра аласыз

















