|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 54 сабақ. Тазалық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жацап береді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма « Моншақтар» әдісі Мәтіннің мазмұнын айт Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Тақырыпты ашу Торкөздерде жасырынған сөйлемді оқы. Жасырын сөздің мағынасын өз сөзіңмен айтып бер. Ж: Денсаулық Жаңа тақырып 1-тапсырма. Қадыр Мырза Әлінің «Тазалық» өлеңін мұқият тыңда (10-аудио). ФС тапсырмасы Тазалық сақтау не үшін керек? ЕҚБ Достарыңа оқып бер 2-тапсырма. Өлеңді дауыстап, мәнер леп әрі түсініп оқы. Әбдірахман Асылбек ЕБҚ Ойыңды айт Таза жүресің бе? Таза жүрудің пайдасын білесің бе? «Қар кесегі» әдісі 3-тапсырма. Не түсіндік? 1. Тыңдалым өлеңінде еңбектің қандай түрлері айтылған? 2. Үйдің ішін таза ұстау не үшін қажет? 3. Тазалық жұмыстарын жүргізген соң үйдің ішінде қандай өзгерістер болды? 4. Оқылымдағы өлеңде не туралы айтылған? «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма. Бейнематериалды мұқият көріңдер Түсіндірме сөздік Лак – металл, ағаш, былғары т.б. заттарға жылтыратып, өң беру үшін қолданылатын түссіз ерітінді. Шекілдеуік – күнбағыс дәні. 5-тапсырма. Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орында. Әбдірахман Асылбек (1938– 2018) Жамбыл облысында туған. Балаларға арналған «Ғажап бала», «Балам туралы баллада», «Түрлітүрлі бала бар» өлеңдер жинағы, ертегілері бар. 1. Автордың көптеген әндердің сөзін жазғанын білесің бе? 2. Ә.Асылбектің басқа да өлеңдерін іздеп, ішінен өздеріңе ұнағанын жаттап алыңдар Әдеби ұғымдар Теңеу – көркем шығармада затты, құбылысты басқа затпен, құбылыспен салыстыру арқылы бейнелеу. Теңеу -дай; -дей; -тай; -тей жұрнақтары арқылы жасалады. Мысалы: тау-дай, күн-дей, тас-тай. Үй тапсырмасы 6-тапсырма. Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды жаз. 1. Жан-жақтан балалардың қуанған даусы естіледі. 2. Көзі қарақаттай сұлу қыз екен. * 3. Қазақтың батырлары болаттай мықты болған. * 4. Көктем келіп, күн жылына бастады. ҚЖ: «Дәлелдеме» әдісі Нақыл сөздің дұрыстығына дәлелдер келтір. Еріншектен – салақтық, Салақтықтан – надандық, Бірінен бірі туады. Жоғалар сөйтіп адамдық. Шәкәрім Құдайбердіұлы
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Жасырын сөзді табады Мәтінді мұқият тыңдайды Өлеңді оқиды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Бейнежазба көреді Ақпаратпен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Сөздің дұрыстығын дәлелдейді Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын айтады -1б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Қадыр Мырза Әлінің «Тазалық» өлеңін мұқият тыңдап, мазмұнын баяндайды-1б Сен мықтысың!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша! Дескриптор: Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орындайды-1б
Дескриптор: Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды Жазады-1б
Дескриптор: Нақыл сөздің дұрыстығына дәлелдер келтіреді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер оқулық оқулық Аудиожазба Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып Алматымектеп Әдебиет 54 сабақтар . Тазалык
2сынып Алматымектеп Әдебиет 54 сабақтар . Тазалык
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 54 сабақ. Тазалық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жацап береді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма « Моншақтар» әдісі Мәтіннің мазмұнын айт Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Тақырыпты ашу Торкөздерде жасырынған сөйлемді оқы. Жасырын сөздің мағынасын өз сөзіңмен айтып бер. Ж: Денсаулық Жаңа тақырып 1-тапсырма. Қадыр Мырза Әлінің «Тазалық» өлеңін мұқият тыңда (10-аудио). ФС тапсырмасы Тазалық сақтау не үшін керек? ЕҚБ Достарыңа оқып бер 2-тапсырма. Өлеңді дауыстап, мәнер леп әрі түсініп оқы. Әбдірахман Асылбек ЕБҚ Ойыңды айт Таза жүресің бе? Таза жүрудің пайдасын білесің бе? «Қар кесегі» әдісі 3-тапсырма. Не түсіндік? 1. Тыңдалым өлеңінде еңбектің қандай түрлері айтылған? 2. Үйдің ішін таза ұстау не үшін қажет? 3. Тазалық жұмыстарын жүргізген соң үйдің ішінде қандай өзгерістер болды? 4. Оқылымдағы өлеңде не туралы айтылған? «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма. Бейнематериалды мұқият көріңдер Түсіндірме сөздік Лак – металл, ағаш, былғары т.б. заттарға жылтыратып, өң беру үшін қолданылатын түссіз ерітінді. Шекілдеуік – күнбағыс дәні. 5-тапсырма. Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орында. Әбдірахман Асылбек (1938– 2018) Жамбыл облысында туған. Балаларға арналған «Ғажап бала», «Балам туралы баллада», «Түрлітүрлі бала бар» өлеңдер жинағы, ертегілері бар. 1. Автордың көптеген әндердің сөзін жазғанын білесің бе? 2. Ә.Асылбектің басқа да өлеңдерін іздеп, ішінен өздеріңе ұнағанын жаттап алыңдар Әдеби ұғымдар Теңеу – көркем шығармада затты, құбылысты басқа затпен, құбылыспен салыстыру арқылы бейнелеу. Теңеу -дай; -дей; -тай; -тей жұрнақтары арқылы жасалады. Мысалы: тау-дай, күн-дей, тас-тай. Үй тапсырмасы 6-тапсырма. Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды жаз. 1. Жан-жақтан балалардың қуанған даусы естіледі. 2. Көзі қарақаттай сұлу қыз екен. * 3. Қазақтың батырлары болаттай мықты болған. * 4. Көктем келіп, күн жылына бастады. ҚЖ: «Дәлелдеме» әдісі Нақыл сөздің дұрыстығына дәлелдер келтір. Еріншектен – салақтық, Салақтықтан – надандық, Бірінен бірі туады. Жоғалар сөйтіп адамдық. Шәкәрім Құдайбердіұлы
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Жасырын сөзді табады Мәтінді мұқият тыңдайды Өлеңді оқиды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Бейнежазба көреді Ақпаратпен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Сөздің дұрыстығын дәлелдейді Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын айтады -1б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Қадыр Мырза Әлінің «Тазалық» өлеңін мұқият тыңдап, мазмұнын баяндайды-1б Сен мықтысың!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша! Дескриптор: Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орындайды-1б
Дескриптор: Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды Жазады-1б
Дескриптор: Нақыл сөздің дұрыстығына дәлелдер келтіреді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер оқулық оқулық Аудиожазба Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















