|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 55 сабақ Байлық |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтайды Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
|||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма. Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды жаз. 1. Жан-жақтан балалардың қуанған даусы естіледі. 2. Көзі қарақаттай сұлу қыз екен. * 3. Қазақтың батырлары болаттай мықты болған. * 4. Көктем келіп, күн жылына бастады. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Тақырыпты ашу Әріптерден д әрпінен басталып, қ әрпімен аяқталатын нағыз байлықтың атын тауып оқы. Неліктен нағыз байлық дейміз? Ойыңды дәлелдеп айтып бер. Жауап: денсаулық Жаңа тақырып 1-тапсырма. «Байлық» әңгімесінің мәтінін түсініп, рөлге бөліп оқыңдар. ЕҚБ Байлық деп нені түсінесің? Өз ойыңды айт ЕБҚ Мәтіннің негізгі ойын тап. Өз ойыңмен салыстыр. «Қар кесегі» әдісі 2-тапсырма. Не түсіндік? 1. Жас жігіттің өз өміріне неліктен көңілі толмады? 2. Ұстазының жауабы қандай болды? 3. Ұстаздың ақылды екенін оның қай сөздеріне қарап байқауға болады? 4. Берілген сөйлемдерді мәтін кейіпкерлерімен дұрыс Сәйкестендір «Нейрожаттығулар» әдісі 3-тапсырма. Төмендегі сөздерді рухани кедейлік пен заттай кедейлікке, яғни екі бағанға жіктеп жаз. Әдепсіз, тұрмысы нашар, қомағай, тәрбиесіз, үйдің болмауы, үлкенге сөз қайтару, малдың жоқтығы, қызғаншақ, ақшаның аздығы, тәртіпсіз.
4-тапсырма. Ақпаратпен танысып, сұрақтарға жауап беріңдер. Міржақып Дулатұлы (1885–1935) Қостанай облысында дүниеге келген. Қазақтың көрнекті ағартушысы, қоғам қайраткері, ақын, жазушы. Балаларға арнап шағын әңгімелер жазған. «Бақытсыз Жамал» деген қазақтың тұңғыш романының авторы. 1. Міржақып Дулатұлы кім? 2. Міржақып Дулатұлы жазған қазақтың тұңғыш романы қалай аталады?
Үй тапсырмасы 5-тапсырма. «Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып, жарлымын дейсің?» деген сөйлемді өз сөздеріңмен түсіндіріп, баяндап беріңдер.
ҚЖ: «Нағыз байлық-денсаулық» тақырыбына шағын эссе жаз Жоспар: 1.Денсаулықты сақтау жолдары 2.Денсаулық неге байлық бола алады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Жасырын сөзді табады
Мәтінді түсініп оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Кестені толтырады
Ақпаратпен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Эссе жазады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды Жазады-1б
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: «Байлық» әңгімесінің мәтінін түсініп, рөлге бөліп оқиды-1б
Сен мықтысың!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Сәйкестендіру жасайды-1б
Тамаша!
Дескриптор: Сөздерді рухани кедейлік пен заттай кедейлікке, жіктеп жазады-1б
Дескриптор: Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орындайды-1б
Дескриптор: Өз ойларын өз сөздерімен баяндайды-1б
Дескриптор: «Нағыз байлық-денсаулық» тақырыбына шағын эссе жазады-1б
«Тик Ток» әдісі
|
Суреттер
оқулық
оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кесте
Жұмыс дәптері
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||
|
Рухани кедейлік |
Заттай кедейлік |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып Алматымектеп Әдебиет 55 сбақтар. Байлык
2сынып Алматымектеп Әдебиет 55 сбақтар. Байлык
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 55 сабақ Байлық |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтайды Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
|||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма. Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды жаз. 1. Жан-жақтан балалардың қуанған даусы естіледі. 2. Көзі қарақаттай сұлу қыз екен. * 3. Қазақтың батырлары болаттай мықты болған. * 4. Көктем келіп, күн жылына бастады. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Тақырыпты ашу Әріптерден д әрпінен басталып, қ әрпімен аяқталатын нағыз байлықтың атын тауып оқы. Неліктен нағыз байлық дейміз? Ойыңды дәлелдеп айтып бер. Жауап: денсаулық Жаңа тақырып 1-тапсырма. «Байлық» әңгімесінің мәтінін түсініп, рөлге бөліп оқыңдар. ЕҚБ Байлық деп нені түсінесің? Өз ойыңды айт ЕБҚ Мәтіннің негізгі ойын тап. Өз ойыңмен салыстыр. «Қар кесегі» әдісі 2-тапсырма. Не түсіндік? 1. Жас жігіттің өз өміріне неліктен көңілі толмады? 2. Ұстазының жауабы қандай болды? 3. Ұстаздың ақылды екенін оның қай сөздеріне қарап байқауға болады? 4. Берілген сөйлемдерді мәтін кейіпкерлерімен дұрыс Сәйкестендір «Нейрожаттығулар» әдісі 3-тапсырма. Төмендегі сөздерді рухани кедейлік пен заттай кедейлікке, яғни екі бағанға жіктеп жаз. Әдепсіз, тұрмысы нашар, қомағай, тәрбиесіз, үйдің болмауы, үлкенге сөз қайтару, малдың жоқтығы, қызғаншақ, ақшаның аздығы, тәртіпсіз.
4-тапсырма. Ақпаратпен танысып, сұрақтарға жауап беріңдер. Міржақып Дулатұлы (1885–1935) Қостанай облысында дүниеге келген. Қазақтың көрнекті ағартушысы, қоғам қайраткері, ақын, жазушы. Балаларға арнап шағын әңгімелер жазған. «Бақытсыз Жамал» деген қазақтың тұңғыш романының авторы. 1. Міржақып Дулатұлы кім? 2. Міржақып Дулатұлы жазған қазақтың тұңғыш романы қалай аталады?
Үй тапсырмасы 5-тапсырма. «Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып, жарлымын дейсің?» деген сөйлемді өз сөздеріңмен түсіндіріп, баяндап беріңдер.
ҚЖ: «Нағыз байлық-денсаулық» тақырыбына шағын эссе жаз Жоспар: 1.Денсаулықты сақтау жолдары 2.Денсаулық неге байлық бола алады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Жасырын сөзді табады
Мәтінді түсініп оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Кестені толтырады
Ақпаратпен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Эссе жазады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Құрамында теңеу сөз кездесетін қатарды Жазады-1б
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: «Байлық» әңгімесінің мәтінін түсініп, рөлге бөліп оқиды-1б
Сен мықтысың!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Сәйкестендіру жасайды-1б
Тамаша!
Дескриптор: Сөздерді рухани кедейлік пен заттай кедейлікке, жіктеп жазады-1б
Дескриптор: Ақпаратпен танысып, тапсырмаларын орындайды-1б
Дескриптор: Өз ойларын өз сөздерімен баяндайды-1б
Дескриптор: «Нағыз байлық-денсаулық» тақырыбына шағын эссе жазады-1б
«Тик Ток» әдісі
|
Суреттер
оқулық
оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кесте
Жұмыс дәптері
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||
|
Рухани кедейлік |
Заттай кедейлік |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















