|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Арман ПВ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Ғарыш |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.1 - Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу тәртібін анықтайды Ғаламшарлар бір-бірінен қалай ерекшеленетінін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Қар кесегі» әдісі
Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Күн жүйесінде неше ғаламшар бар? Сұр аймақта неше ғаламшар орналасқан? Қаратүсті аймақта неше ғаламшар бар? Ретімен атаңдар Қай ғаламшарлардың серігі бар? Қай ғаламшардың сақинасы бар? Қорытынды жасаңдар. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт Күн, ғаламшарлар және басқа да аспан денелері Күн жүйесін құрайды. Күнді 8 ғаламшар айналып жүр. Әр ғаламшар өзінің жолы, яғни орбитасы бойынша қозғалады. Әр ғаламшар туралы мәліметтер келтір Сергіту сәті
3-тапсырма Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың ерекшеліктері туралы жаз Олардың аттарын ретімен жазып шық ЕБҚ Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың аттарын жатқа айт. ЕҚБ Жердің басқа ғаламшарлардан ерекшелігі неде екенін ата. Адамзат неге Жерде ғана өмір сүреді? Үй тапсырмасы Күн жүйесінің ғаламшарларының макетін қағаздан жасап келіңдер ҚЖ: Сәйкестігін анықта
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Сұрақтарға жауап береді
Тақырыпты ашады Жаңа тақырыпты түсініп алады
Сұрақтарға жауап береді
Мәліметтер айтады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
ҚБ: «Транспортир » әдісі
Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Ғаламшарлар туралы мәліметтер айтады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың ерекшеліктері туралы жазады-1б
Сен мықтысың!
Керемет жауап болды!
Күн жүйесінің Ғаламшарлардың макетін қағаздан жасайды-1б
Дескриптор: Берілген мәліметтердің сәйкестілігін анықтайды-1б
«Бас, қол, жүрек» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
Суреттер
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Кесте
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.Жаратылыстану.20 сабақ. Ғарыш
2сынып.Жаратылыстану.20 сабақ. Ғарыш
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Арман ПВ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Ғарыш |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.1 - Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу тәртібін анықтайды Ғаламшарлар бір-бірінен қалай ерекшеленетінін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Қар кесегі» әдісі
Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Күн жүйесінде неше ғаламшар бар? Сұр аймақта неше ғаламшар орналасқан? Қаратүсті аймақта неше ғаламшар бар? Ретімен атаңдар Қай ғаламшарлардың серігі бар? Қай ғаламшардың сақинасы бар? Қорытынды жасаңдар. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт Күн, ғаламшарлар және басқа да аспан денелері Күн жүйесін құрайды. Күнді 8 ғаламшар айналып жүр. Әр ғаламшар өзінің жолы, яғни орбитасы бойынша қозғалады. Әр ғаламшар туралы мәліметтер келтір Сергіту сәті
3-тапсырма Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың ерекшеліктері туралы жаз Олардың аттарын ретімен жазып шық ЕБҚ Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың аттарын жатқа айт. ЕҚБ Жердің басқа ғаламшарлардан ерекшелігі неде екенін ата. Адамзат неге Жерде ғана өмір сүреді? Үй тапсырмасы Күн жүйесінің ғаламшарларының макетін қағаздан жасап келіңдер ҚЖ: Сәйкестігін анықта
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Сұрақтарға жауап береді
Тақырыпты ашады Жаңа тақырыпты түсініп алады
Сұрақтарға жауап береді
Мәліметтер айтады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
ҚБ: «Транспортир » әдісі
Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Ғаламшарлар туралы мәліметтер айтады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың ерекшеліктері туралы жазады-1б
Сен мықтысың!
Керемет жауап болды!
Күн жүйесінің Ғаламшарлардың макетін қағаздан жасайды-1б
Дескриптор: Берілген мәліметтердің сәйкестілігін анықтайды-1б
«Бас, қол, жүрек» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
Суреттер
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Кесте
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||

шағым қалдыра аласыз

















