|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Көбейту амалының компоненттері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту амалының компоненттерімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жиынды түсінемін» ойыны Заттар саны тең топтарды біріктіруді тәжірибе жүзінде көрсетіп беру маңызды. Мысалы, 2 элементтен тұратын төрт жиынды біріктіреді. Сұлбаны пайдаланып, мән-мағынасы түсіндіріледі. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнек құр және оның мәнін тап. 4+4+4+4+4=20 4*5=20 Жиында 20 зат бар Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс «Қадамдар» ойыны 1-тапсырма. а) Үш сан аттай отырып, 12-ге дейін санайды. 1,5,9,12 ә) Төрт сан аттай отырып, 24-ке дейін санайды. 1,6,11,16,21,24 2-тапсырма Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы екенін түсінеді, қолданады. 4 • 2 = 4 + 4 = 8 5 • 2 = 5 + 5 = 10 6 • 3 = 6 + 6 + 6 = 18 3 • 3 = 3 + 3 + 3 = 9 8 • 4 = 8 + 8 + 8 + 8 = 32 9 • 4 = 9 + 9 + 9 + 9 = 36 ЕБҚ 3-тапсырма Қосуды көбейтумен алмастыр 6+6+6=18 7+7+7+7=28 6*3=18 7*4=28 9+9=18 8+8+8=24 9*2=18 8*4=24 Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма Әр жиын элементтерін атайды, әр сызба бойынша санды өрнек құрады, 3 + 3 және 2 + 2 + 2 өрнектері жиындардың қайсысының бірігуіне сәйкес екенін анықтайды. Сонымен қатар әр өрнектегі сан мен қосындылардың мәні нені білдіретінін анықтайды. Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады. Қорытынды жасайды. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін түсінеді ФС тапсырмасы ЕҚБ 6-тапсырма Есепті шығар және шешуін көбейту түрінде жаз 3+3=6 3*2=6
Жұптық жұмыс 7-тапсырма Есептемей-ақ салыстыр 7*2=2*7 4*5=5*4 6*7>6*5 8*3=8*3 8-тапсырма. Теңдеулер құр және оларды шығар а) 23 пен а-ның қосындысы 38-ге тең; 23 + а = 38 ә) х 29-дан 24-ке артық х – 29 = 24 Практикалық тапсырма «Ойлан,тап» әдісі 10-тапсырма Шешуі: 2 + 2 + 2 + 2 = 8 (см) немесе 2 • 4 = 8 (см) Үй тапсырмасы 9-тапсырма Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құр. Қосу амалын қолданып, оның мәнін тап. 6*3=18 6+6+6=18 Кері байланыс
|
Жиынды біріктіріп ойнайды Үй тапсырмасын орындайды Сан аттай отырып санайды Қосылғыш түрінде жазады Тапсырманы орындайды Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады Жеке жұмыс жасайды Демалыс жаттығуын жасайды Тапсырманы орындайды Теңдеу шешеді Шешуін табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өрнек құрады және оның мәніні табады-1б Жиындарды біріктіреді, элементтер санын анықтайды. Дескриптор. Сан аттай отырып санайды-1б Сандардың заңдылығын түсінеді-1б
Дескриптор. Қосуды көбейтумен, көбейтуді қосумен алмастырады-1б Қосындының мәнін табады-1б Дескриптор: Қосуды көбейтумен алмастырады-1б Өрнектің мәнін есептейді.-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәндерін табады-1б. Теңдіктерді салыстырады.-1б «Көбейткіштердің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді» деген қорытынды-1б Тамаша!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Есептемей-ақ салыстыру жасайды-1б Дескриптор: Теңдеулер құрады-1б Теңдеу шешу жолын біледі, қолданады-1б
ДескриптоР: Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құрады-1б Қосу амалын қолданып, оның мәнін табады-1б Сабақ туралы ойларын білдіреді . |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жіптер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2сынып.Математика.№72 сабақ. Көбейту амалының компоненттері
2сынып.Математика.№72 сабақ. Көбейту амалының компоненттері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Көбейту амалының компоненттері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту амалының компоненттерімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жиынды түсінемін» ойыны Заттар саны тең топтарды біріктіруді тәжірибе жүзінде көрсетіп беру маңызды. Мысалы, 2 элементтен тұратын төрт жиынды біріктіреді. Сұлбаны пайдаланып, мән-мағынасы түсіндіріледі. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнек құр және оның мәнін тап. 4+4+4+4+4=20 4*5=20 Жиында 20 зат бар Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс «Қадамдар» ойыны 1-тапсырма. а) Үш сан аттай отырып, 12-ге дейін санайды. 1,5,9,12 ә) Төрт сан аттай отырып, 24-ке дейін санайды. 1,6,11,16,21,24 2-тапсырма Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы екенін түсінеді, қолданады. 4 • 2 = 4 + 4 = 8 5 • 2 = 5 + 5 = 10 6 • 3 = 6 + 6 + 6 = 18 3 • 3 = 3 + 3 + 3 = 9 8 • 4 = 8 + 8 + 8 + 8 = 32 9 • 4 = 9 + 9 + 9 + 9 = 36 ЕБҚ 3-тапсырма Қосуды көбейтумен алмастыр 6+6+6=18 7+7+7+7=28 6*3=18 7*4=28 9+9=18 8+8+8=24 9*2=18 8*4=24 Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма Әр жиын элементтерін атайды, әр сызба бойынша санды өрнек құрады, 3 + 3 және 2 + 2 + 2 өрнектері жиындардың қайсысының бірігуіне сәйкес екенін анықтайды. Сонымен қатар әр өрнектегі сан мен қосындылардың мәні нені білдіретінін анықтайды. Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады. Қорытынды жасайды. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін түсінеді ФС тапсырмасы ЕҚБ 6-тапсырма Есепті шығар және шешуін көбейту түрінде жаз 3+3=6 3*2=6
Жұптық жұмыс 7-тапсырма Есептемей-ақ салыстыр 7*2=2*7 4*5=5*4 6*7>6*5 8*3=8*3 8-тапсырма. Теңдеулер құр және оларды шығар а) 23 пен а-ның қосындысы 38-ге тең; 23 + а = 38 ә) х 29-дан 24-ке артық х – 29 = 24 Практикалық тапсырма «Ойлан,тап» әдісі 10-тапсырма Шешуі: 2 + 2 + 2 + 2 = 8 (см) немесе 2 • 4 = 8 (см) Үй тапсырмасы 9-тапсырма Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құр. Қосу амалын қолданып, оның мәнін тап. 6*3=18 6+6+6=18 Кері байланыс
|
Жиынды біріктіріп ойнайды Үй тапсырмасын орындайды Сан аттай отырып санайды Қосылғыш түрінде жазады Тапсырманы орындайды Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады Жеке жұмыс жасайды Демалыс жаттығуын жасайды Тапсырманы орындайды Теңдеу шешеді Шешуін табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өрнек құрады және оның мәніні табады-1б Жиындарды біріктіреді, элементтер санын анықтайды. Дескриптор. Сан аттай отырып санайды-1б Сандардың заңдылығын түсінеді-1б
Дескриптор. Қосуды көбейтумен, көбейтуді қосумен алмастырады-1б Қосындының мәнін табады-1б Дескриптор: Қосуды көбейтумен алмастырады-1б Өрнектің мәнін есептейді.-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәндерін табады-1б. Теңдіктерді салыстырады.-1б «Көбейткіштердің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді» деген қорытынды-1б Тамаша!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Есептемей-ақ салыстыру жасайды-1б Дескриптор: Теңдеулер құрады-1б Теңдеу шешу жолын біледі, қолданады-1б
ДескриптоР: Көбейткіштері 6-ға және 3-ке тең көбейтінді құрады-1б Қосу амалын қолданып, оның мәнін табады-1б Сабақ туралы ойларын білдіреді . |
Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жіптер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















