2сынып.Математика.№74 сабақ.Бөлу амалының компоненттері

Тақырып бойынша 11 материал табылды

2сынып.Математика.№74 сабақ.Бөлу амалының компоненттері

Материал туралы қысқаша түсінік
№74 сабақ.Бөлу амалының компоненттері
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Көбейтужәне бөлу. Есептер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2 сынып.


Сабақтың тақырыбы:

74 сабақ.Бөлу амалының компоненттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардыңқосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарайжәнетең бөліктергебөлуретінде түсіну.

2.5.2.4.Көбейтужәнебөлуамалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану.

Сабақтың мақсаты

Бөлу амалына тапсырмалар орындайды

Бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады

Құндылықтар:

Қаңтар айы: Заң және тәртіп

Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут








Өткенді пысықтау

5 минут






Сабақ

тың ортасы

20 минут












































Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

8минут





































Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Әр есепке өрнек құр.Олардың мәнін тап.

20 : 4 = 5 (әр қатарға 5спортшыдан тұрды)

20 : 4 = 5 (спортшылар 5 қатарға тұрды)


Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Мына сандарды үш- үштен неше рет азайту керек екенін түсіндір :

6,9,12,15



2-тапсырма

Үлгіге қарап, азайтуды бөлумен алмастыр

16:4=4 18:3=6

15:5=3 20:5=4





3-тапсырма

Топтық жұмыс

1-топ

Суретті пайдаланып, бөлуді орында

12:2=6 10:5=2 21:3=7

12:6=2 10:2=5 21:7= 3


4-тапсырма

2 – топ

Бөлінгіші 18-ге, бөлгіші 2-ге тең бөлінді құр.

Азайту амалымен бөліндінің мәнін тап.

18 : 2 = 9

18 – 2 – 2 – 2 – 2 – 2 - 2- 2- 2- 2


6-тапсырма

3- топ

Бос тор көздерге тиісті санды қой.

6+6+6=6*3=18

2+2+2=2*3=6

5*4=5+5+5+5

1*4=1*4=4



ЕБҚ

Есепте :

6+6+6

2+2+2

4+4


Рисунок 1

ФС тапсырмасы

Ұжымдық жұмыс

5-тапсырма

Есептерді шығар

Барлығы -6 бала

Әр топта -2 б

Топ саны -?

Ш:6 : 2 = 3



ЕҚБ

Барлығы -6б

Бөлінді -2 топқа

Әр топта -? бала

Ш:6 : 2 = 3







Ұжымдық жұмыс

8-тапсырма

Сан сәулесі бойынан өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді тап.

Оларды өсу ретімен қой.

10, 9, 7, 12, 3, 8, 5, 2

Өсу ретімен : 2,3,5,7,8,9,10,12

Еңбекқор




Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Азайтуды бөлумен, бөлуді азайтумен алмастыр.

27 : 9 = 3 18 : 6 = 3

30 – 6 – 6 – 6 – 6 – 6 =0

15 – 3 – 3 – 3 – 3 – 3 = 0

20 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4 = 0



Кері байланыс







Бір-бірімен амандасады





Үй тапсырмасын орындайды









Тапсырманы орындайды






Азайтуды бөлумен алмастырады














Топтық жұмыс жасайды














Жеке жұмыс жасайды




Демалыс жаттығуын жасайды





Есепті шығарады







Тапсырманы орындайды









Өрнектің мәнін тауып ,өсу ретімен орналастыра

ды .

Сөздің мағынасын айтады





Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс жасайды



Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру


ҚБ:

«Плюс-минус» әдісі



Дескриптор:

Әр есепке өрнек құрады-1б

Олардың мәнін табады-1б


Дескриптор.

Сандарды үш-үштен неше рет азайту керек екенін анықтайды (1б)



Дескриптор:

Азайту амалын бөлу амалымен алмастырады -1б






Дескриптор:

Суретті пайдаланып, бөлуді орындайды -1б

Өрнек құрып, мәнін табады -1б

Бос тор көздерге тиісті санды қояды-1б





Өте жақсы!





Сен мықтысың!








Дескриптор.

Есептің қысқаша шартын жазады,

сызбасын сызады-1б

Өрнек құрады,

мәнін дұрыс табады-1б



Жарайсың!






Дескриптор:

Сан сәулесі бойынан өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді табады-1б

Оларды өсу ретімен қояды-1б




Дескриптор:

Азайтуды бөлумен, бөлуді азайтумен алмастырып, есептейді-1б







«Бутерброд» әдісі









Заттар








Жұмыс дәптері










Жұмыс дәптері





Оқулық







Кесінділер




Оқулық









Санағыш таяқшалар



Заттар



Жұмыс дәптері









Оқулық










Жұмыс дәптері













Көбейту кестесі








Жұмыс дәптері











Кері байланыс тақтасы





































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.01.2025
85
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі