|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаныы сау. Табиғат физикасы (дыбыс) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№31 сабақ. Табиғи дыбыс көздері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерімен танысу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи дыбыс көздерімен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жарық»әдісі Жарық көздерінің суреттеріне жазылған тапсырмаларды орынддайды
Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Бұл ненің дыбысы? Қоңырау дыбысы естіледі. - Бұл не балалар? -Дыбыс. - Ненің дыбысы? -Телефонның дыбысы. Әртүрлі дыбыстарды естірту
Мына жұмбақты шешіп көрейікші Естиміз,бірақ көре алмаймыз. Айтамыз,бірақ жаза алмаймыз. Бұл не? Жауабы: дыбыс
«Табиғи дыбыс түрлері» бейнебаянын көрсету
Жаңа тақырып Біз дыбыстар әлемінде өмір сүреміз.Айналамыздан әртүрлі дыбыстарды естуге болады. Дыбыстарды ұстай алмаймыз.Оны тек естиміз. Дыбыстар табиғи және жасанды болып екіге бөлінеді.Табиғи дыбыс бұл табиғи нысандар мен құбылыстардан шығатын дыбыстар.Табиғи дыбыс көздеріне табиғат құбылыстарының,адам және жануарлардың,құстар мен жәндіктердің дыбыстары жатады. Мысалы:адамның дауысы,құстардың сайраған үні,жапырақтардың сыбдыры,жануарлардың Ал жасанды дыбыстар адам ойлап тапқан дыбыстар. Мысалы:машинаның гүрілі,қоңыраудың сыңғыры,ойыншық сылдырмақтың сылдыры.
ТОптық жұмыс 1-тапсырма Суретке назар аудару Суреттен не көріп тұрсындар?Олар қандай дыбыс шығарады. Дыбыстарын салып көрсету. Топтарға бөлу: 1 топ-Адамдар 2 топ-Жануарлар 3 топ-табиғи құбылыстар 4 топ-құстар мен жәндіктер
2-тапсырма Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Табиғи дыбыкөздеріне жататын заттардың суреттерін жинақтаңдар. Олар туралы білетіндеріңді айтыңдар
Сергіту сәті.
«Бал арамен саяхат» сергіту сәтінде әуенмен жануарлардың дыбысын салып,қимылдар жасалады
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Табиғи дыбыс көздеріне жататын заттарды тауып, бояңдар
ҚЖ: «Сұрақ-жауап» әдісі 1-топ Дыбыс деп нені айтамыз? 2-топ Дыбыстың қандай түрімен таныссың? 3-топ Табиғи дыбыс түрлеріне мысал келтіре аласың ба?
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Тапсырмалар ды орындайды
Тақырыпты ашады
Жұмбақты шешеді
Бейнебаян көреді
Жаңа тақырыпты түсініп алады
ТОптық тапсырмалар орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Қорытынды жасайды
Сұрақтарға жауап береді Қосымша жұмыс орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
«Сағат» әдісі арқылы мадақтап отыру
Керем Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Дені саудың жаныы сау. Табиғат
физикасы (дыбыс) Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №31 сабақ. Табиғи дыбыс
көздері Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.5.3.2 дыбыстың табиғи және
жасанды көздерімен танысу; Сабақтың
мақсаты Табиғи дыбыс көздерімен
танысады Құндылықтар Талап: табиғатты қорғайтын
ұрпақ
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ
тың
басы
5
минут
Өткенді
пысықтау
5
минут
Сабақ
тың
ортасы
20
минут
Сергіту
сәті
2
минут
Сабақты
қорыту
6минут
Қосымша
тапсырма
2минут
Кері
байланыс
5
минут
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Өткенді
пысықтау
«Жарық»әдісі
Жарық көздерінің суреттеріне
жазылған тапсырмаларды орынддайды
Табиғи жарық көздерін
ата
Жасанды жарық көздерін
ата
Қолшамды пайдаланып көрдің
ба?
Қараңғылық керек
пе?
Қараңғыда көздері жақсы
көретін аң-құстарды ата
Тақырыпты
ашу
ФС
тапсырмасы
Бұл ненің
дыбысы?
Қоңырау дыбысы
естіледі.
-
Бұл не
балалар? -Дыбыс.
- Ненің дыбысы? -Телефонның
дыбысы.
Әртүрлі дыбыстарды
естірту
Мына жұмбақты шешіп
көрейікші
Естиміз,бірақ көре алмаймыз.
Айтамыз,бірақ жаза алмаймыз. Бұл не? Жауабы:
дыбыс
«Табиғи дыбыс түрлері»
бейнебаянын көрсету
Жаңа
тақырып
Біз дыбыстар әлемінде өмір
сүреміз.Айналамыздан әртүрлі дыбыстарды естуге болады. Дыбыстарды
ұстай алмаймыз.Оны тек естиміз. Дыбыстар табиғи және жасанды болып
екіге бөлінеді.Табиғи дыбыс бұл табиғи нысандар мен құбылыстардан
шығатын дыбыстар.Табиғи дыбыс көздеріне табиғат құбылыстарының,адам
және жануарлардың,құстар мен жәндіктердің дыбыстары жатады.
Мысалы:адамның дауысы,құстардың сайраған үні,жапырақтардың
сыбдыры,жануарлардың Ал жасанды дыбыстар адам ойлап тапқан
дыбыстар. Мысалы:машинаның гүрілі,қоңыраудың
сыңғыры,ойыншық сылдырмақтың
сылдыры.
ТОптық
жұмыс
1-тапсырма
Суретке назар аудару Суреттен
не көріп тұрсындар?Олар қандай дыбыс шығарады. Дыбыстарын салып
көрсету. Топтарға бөлу:
1
топ-Адамдар
2
топ-Жануарлар
3 топ-табиғи
құбылыстар
4 топ-құстар мен
жәндіктер
2-тапсырма
Бірлескен
жұмыс
ЕБҚ және
ЕҚБ
Табиғи дыбыкөздеріне жататын
заттардың суреттерін жинақтаңдар. Олар туралы білетіндеріңді
айтыңдар
Сергіту
сәті.
«Бал арамен саяхат» сергіту
сәтінде әуенмен жануарлардың дыбысын салып,қимылдар
жасалады
Жұптық
жұмыс
3-тапсырма
Табиғи дыбыс көздеріне жататын
заттарды тауып, бояңдар
ҚЖ:
«Сұрақ-жауап»
әдісі
1-топ
Дыбыс деп нені
айтамыз?
2-топ
Дыбыстың қандай түрімен
таныссың?
3-топ
Табиғи дыбыс түрлеріне мысал
келтіре аласың ба?
Кері
байланыс
Бір-бірімен
амандасады
Тапсырмалар
ды
орындайды
Тақырыпты
ашады
Жұмбақты
шешеді
Бейнебаян
көреді
Жаңа тақырыпты түсініп
алады
ТОптық тапсырмалар
орындайды
Жеке жұмыс
жасайды
Жаттығу
жасайды
Қорытынды
жасайды
Сұрақтарға жауап
береді
Қосымша жұмыс
орындайды
Кері байланыс
жасайды
Көңіл күйлерін көтеріп
отыру
Тамаша
!
«Сағат» әдісі арқылы мадақтап
отыру
Керем | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















