|
Бөлім |
Практикалық программалау |
|
|
|
|
Сынып: |
8 |
|
Сабақтың тақырыбы |
§32. Практикум. Алгоритмді программалау. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Блок-сызба-блок-схема-flow chart Факториал-факториал- factorial Көбейтінді- умноженный- multiplied Бөлшек – часть - part Іздеу - поиск - Search |
|
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Циклдік алгоритмнің басқа алгоритм түрлеріне қарағанда қандай ерекшеліктерін атай аласың? Циклдік алгоритмдерді программалауда қандай қиыншылықтар туындауы мүмкін? Есептің математикалық қойылымына мысалдар келтіріңдер. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/3мин Сыныпта психологиялық ахуал орнату:
Топқа біріктіру/2мин |
Сәлемдесу, түгендеу «Су толы тәрелке» жаттығуы
«Атомдар мен молекулалар» әдісі арқылы топтарға біріктіру |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі
Тренингке қатысушылар көздерін жұмып, үндемей отырып шеңбер бойымен отырып су толы тәрелкені бір-біріне береді. Жаттығуды талқылау сұрақтары: Сіздің ойыңызша қолыңыздан не келмеді? Оны қалай түзетуге болады? Жаттығу орындау барысында қандай эмоцияларды басыңыздан өткердіңіз? Оқушылар мұғалім атомдар дегенде екеуден бірігеді, молекулалар дегенде екеуден, атомдар дегенде үшеуден, молекулалар дегенде төртеуден бірігеді. Оқушы санына қарай жалғастыруға болады. |
Қошемет көрсету. |
Оқытуды ң белсенді әдістері NIS. Астана, 2013 |
|
Қызығушылы қты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин |
«Шатастырыл-ған логикалық тізбек» әдісі Мұғалім оқушыларға дұрыс және дұрыс емес сөздер жазылған ретті ұсынады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Медаль-дар арқылы ҚБ |
|
|
Миға шабуыл |
Миға шабуыл стратеиясы арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.
|
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс/5мин |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау, слайд арқылы көрсету. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§32. Практикум. Алгоритмді программалау
§32. Практикум. Алгоритмді программалау
|
Бөлім |
Практикалық программалау |
|
|
|
|
Сынып: |
8 |
|
Сабақтың тақырыбы |
§32. Практикум. Алгоритмді программалау. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Блок-сызба-блок-схема-flow chart Факториал-факториал- factorial Көбейтінді- умноженный- multiplied Бөлшек – часть - part Іздеу - поиск - Search |
|
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Циклдік алгоритмнің басқа алгоритм түрлеріне қарағанда қандай ерекшеліктерін атай аласың? Циклдік алгоритмдерді программалауда қандай қиыншылықтар туындауы мүмкін? Есептің математикалық қойылымына мысалдар келтіріңдер. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/3мин Сыныпта психологиялық ахуал орнату:
Топқа біріктіру/2мин |
Сәлемдесу, түгендеу «Су толы тәрелке» жаттығуы
«Атомдар мен молекулалар» әдісі арқылы топтарға біріктіру |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі
Тренингке қатысушылар көздерін жұмып, үндемей отырып шеңбер бойымен отырып су толы тәрелкені бір-біріне береді. Жаттығуды талқылау сұрақтары: Сіздің ойыңызша қолыңыздан не келмеді? Оны қалай түзетуге болады? Жаттығу орындау барысында қандай эмоцияларды басыңыздан өткердіңіз? Оқушылар мұғалім атомдар дегенде екеуден бірігеді, молекулалар дегенде екеуден, атомдар дегенде үшеуден, молекулалар дегенде төртеуден бірігеді. Оқушы санына қарай жалғастыруға болады. |
Қошемет көрсету. |
Оқытуды ң белсенді әдістері NIS. Астана, 2013 |
|
Қызығушылы қты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин |
«Шатастырыл-ған логикалық тізбек» әдісі Мұғалім оқушыларға дұрыс және дұрыс емес сөздер жазылған ретті ұсынады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Медаль-дар арқылы ҚБ |
|
|
Миға шабуыл |
Миға шабуыл стратеиясы арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.
|
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс/5мин |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау, слайд арқылы көрсету. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













