|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып.Дүниетану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№35-сабақ. Тест тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.4.1 жеке бас гигиенасынсақтаудың маңыздылығын пысықтау 1.1.1.4 тауар-ақша қатынасының қарапайым түрлерін еске түсіру 1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін пысықтау 1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін пысықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды, өз бетінше жұмыс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Кубик-рубик» әдісі Сұрқатар:
Жаңа тақырып Оқулықта берілген тест тапсырмаларын орында 1.Әр оқушы білуі қажет: А) мұқият бақылауды,зейін қойып тыңдауды, есте сақтауды үйрену Ә)ереже ұстануды үйрену Б)жақсы оқу 2. Күн тәртібінің реті А)еңбек, демалыс және тамақтану Ә) демалыс және еңбек Б) дұрыс құрылған демалыс және еңбек 3.Мыналардың қайсысына қамқор бола аласың? А) адамдар мен жануарларға Ә) адамдарға, жануарарға және заттар мен мүліктерге Б) жануарларға және заттарға 4. Мектепте жұмыс істейтін адамдардың мамандықтарын көрсет А) мұғалім, аспаз, кітапханашы, дәрігер Ә) мұғалім, теңізші, геолог Б) дәрігер, инженер, аспаз, заңгер 5. Мектептегі және қоғамдық ортадағы әдептілік ережесі: А) қатты сөйлеу Ә) қажет болғанда орнынан тұру Б) айналадағы адамдарға кедергі келтірмеу
6 «Жаяу жүргіншілер өткелі» белгісін көрсет
7.Айналаңдағы көзге көрінетін аспан мен жердің түйіскен жері... деп аталады А) көкжиек Ә) солтүстік, оңтүстік,батыс,шығыс Б)жергілікті нышандар 8.Тұсбағдарды қажет ететін мамандықты белгіле А) мұғалім Ә) дәрігер Б) теңізші 9. Ауа райын болжау үшін А)бұлттарды, желді бақылау қажет Ә) жауын-шашынды, ауа температурасын бақылау қажет Б) барлық жауап дұрыс 10. Тұрғынжайды,киім мен дене тазалығын ұстау... деп аталады А) гигиена Ә) тәртіп Б) денсаулық ережесі 11. Адамның алғашқы еңбек құралы А) балта Ә) шапқы Б) қырғыш 12. Сақ патшайымы А) Зарина Ә) Сара Б) Томирис 13. Нұр-Сұлтан қаласында орналасқан ғимарат А) Ханшатыр Ә) Көктөбе Б) Медеу Кері байланыс
|
Амандасады Бір-біріне сәттілік тілейді Кубикке жазылған сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Тест жұмыс ынжасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Жол ережелерін көрсетеді Көкжиекті атайды Тұсбағдарды атайды Ауа райын болжауды атайды Тест тапсырмала рын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Шие тергенде» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Өткен тақырыптар туралы ө з ойларын толық, анық жеткізе алады Өткен тақырыптар туралы біледі, білімін қолданады Дескриптор: Берілген тест тапсырмаларын орындайды Әр оқушы білуі тиіс ережені белгілейді Күн тәртібінің ретін біледі Дескриптор: Қамқаорлық жасайтын нәрселерді атайды Мектепте жұмыс жасайтын мамандық иелерін біледі Мектеп ережесін біледі, қолданады
Тамаша! Дескриптор: «Жаяу жүргіншілер өткелі» белгісін көрсетеді Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Дүниетану Бөлім: Дені саудың жаны
сау Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып.Дүниетану Сабақтың
тақырыбы: №35-сабақ. Тест
тапсырмалары Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.1.4.1 жеке бас
гигиенасынсақтаудың маңыздылығын пысықтау 1.1.1.4 тауар-ақша қатынасының
қарапайым түрлерін еске түсіру 1.1.4.2 тамақтану режимін
сақтаудың қажеттілігін пысықтау 1.1.1.5 тұтыну заттарына деген
өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін
пысықтау Сабақтың
мақсаты Өтілген тақырыптарды
пысықтайды, өз бетінше жұмыс жасайды Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту Өткенді
пысықтау «Кубик-рубик»
әдісі Сұрқатар: Дүниетану пәнінен не
үйрендің? Табиғатты қорғау не үшін
керек? Қауіпсіздік ережелерін
айт Қандай мамандықтарды
білесің? Дене тазалығын сақтау керек
пе? Еліміздің үлкен қалаларын
ата. Жаңа
тақырып Оқулықта берілген тест
тапсырмаларын орында 1.Әр оқушы білуі
қажет: А) мұқият бақылауды,зейін
қойып тыңдауды, есте сақтауды үйрену Ә)ереже ұстануды
үйрену Б)жақсы
оқу 2. Күн тәртібінің
реті А)еңбек, демалыс және
тамақтану Ә) демалыс және
еңбек Б) дұрыс құрылған демалыс және
еңбек 3.Мыналардың қайсысына қамқор
бола аласың? А) адамдар мен
жануарларға Ә) адамдарға, жануарарға және
заттар мен мүліктерге Б) жануарларға және
заттарға 4. Мектепте жұмыс істейтін
адамдардың мамандықтарын көрсет А) мұғалім, аспаз,
кітапханашы, дәрігер Ә) мұғалім, теңізші,
геолог Б) дәрігер, инженер, аспаз,
заңгер 5. Мектептегі және қоғамдық
ортадағы әдептілік ережесі: А) қатты
сөйлеу Ә) қажет болғанда орнынан
тұру Б) айналадағы адамдарға
кедергі келтірмеу 6 «Жаяу жүргіншілер өткелі»
белгісін көрсет 7.Айналаңдағы көзге көрінетін
аспан мен жердің түйіскен жері... деп
аталады А)
көкжиек Ә) солтүстік,
оңтүстік,батыс,шығыс Б)жергілікті
нышандар 8.Тұсбағдарды қажет ететін
мамандықты белгіле А)
мұғалім Ә)
дәрігер Б)
теңізші 9. Ауа райын болжау
үшін А)бұлттарды, желді бақылау
қажет Ә) жауын-шашынды, ауа
температурасын бақылау қажет Б) барлық жауап
дұрыс 10. Тұрғынжайды,киім мен дене
тазалығын ұстау... деп аталады А)
гигиена Ә)
тәртіп Б) денсаулық
ережесі 11. Адамның алғашқы еңбек
құралы А)
балта Ә)
шапқы Б)
қырғыш 12. Сақ
патшайымы А)
Зарина Ә)
Сара Б)
Томирис 13. Нұр-Сұлтан қаласында
орналасқан ғимарат А)
Ханшатыр Ә)
Көктөбе Б)
Медеу Кері
байланыс Амандасады Бір-біріне сәттілік
тілейді Кубикке жазылған сұрақтарға
жауап береді Тапсырманы
орындайды Тест жұмыс
ынжасайды Тапсырманы
орындайды Жаттығу
жасайды Жол ережелерін
көрсетеді Көкжиекті
атайды Тұсбағдарды
атайды Ауа райын болжауды
атайды Тест
тапсырмала рын
орындайды Кері байланыс
жасайды Мақтап, мадақтап
отыру «Шие тергенде» әдісі арқылы
мадақтап отыру Дескриптор: Өткен тақырыптар туралы ө з
ойларын толық, анық жеткізе алады Өткен тақырыптар туралы
біледі, білімін қолданады Дескриптор: Берілген тест тапсырмаларын
орындайды Әр оқушы білуі тиіс ережені
белгілейді Күн тәртібінің ретін
біледі Дескриптор: Қамқаорлық жасайтын нәрселерді
атайды Мектепте жұмыс жасайтын
мамандық иелерін біледі Мектеп ережесін біледі,
қолданады Тамаша! Дескриптор: «Жаяу жүргіншілер өткелі»
белгісін көрсетеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















