|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Мәтін. Саусақ жаттығулары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санамақтың мазмұнын қимылмен көрсетіп, суреттегі балалардың көңіл күйін ым-ишара арқылы жеткізеді. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Өткенді пысықтау «Кітап оқудың пайдасы» мәтінін оқып, мазмұнын айтады Тақырыпты ашу Оқулықпен жұмыс. Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. Болат Үсенбаев 1955 жылы Қытай Халық Республикасының Құлжа қаласында туған. «Ақжелкен», «Балдырған» журналдарында қызмет еткен. Бірнеше жыр жинақтарының авторы. Жаңа тақырып 1-жаттығу. Алдымен өлеңді тыңдайды. Содан кейін өлеңді тізбектей, мәнерлеп оқиды. Сөздікпен жұмыс жүргізеді. Мазмұнын қимылмен көрсетеді. «Сұрақ-жауап» арқылы оқушылардың ойын білу. – Балалар, сендер қандай санамақ білесіңдер? Дәптермен жұмыс Көркем жазу І І І І І І і і і і і і 2-жаттығуда берілген санамақты жатқа жазады. Бір дегенім-білім, «Төрт» пен «беске» ілін Екі дегенім-еңбек, Еңбек етсең өнбек ЕБҚ Өзіңнің білетін санамағыңды мәнерлеп айт ЕҚБ Өзің санамақ құрастырып көр Үлгі: Бір дегенім- бесік Екі дегенім-есік..... Сергіту сәті «Санамақ» ойыны 3-жаттығу «Көңіл күй» ойыны Қуанған кезде түрің қандай болатынын көрсет. Ал ренжігенде түрің қандай болады? Ренжудің денсаулыққа зиян екенін білесіңдер ме? Адамның қуанып, көңілді жүруі оның өмірін ұзартады. Сондықтан көңілсіздікке, ренішке, өкпелеуге жол бермегендерің дұрыс. Суреттегі балалардың көңіл күйі қандай? ҚЖ: Шығармашылық тапсырма. Балалар санамақтың басын оқиды. Бұрынғы білімдерін пайдалана отырып, бірнеше нұсқада санамақтар айтады. Өздеріне ұнаған нұсқаны немесе берілген адам аттарын пайдалана отырып жазады Мысалы: Бір дегенім – Біржан, Екі дегенім – Елжан. Үш дегенім – Үміт, Төрт дегенім – Телжан, Бес дегенім – Бекжан. Кері байланыс
|
Өллеңді хормен айтады Мәтін мазмұнын айтып шығарады Автормен танысады Дәптермен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Көңіл күйлері туралы әңгімелейді Шығармашы лық тапсырма орындайды Санамақ құрастырады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша !
Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқиды Мәтін мазмұнын айтады Дескриптор: Өлең авторымен танысады Өз ойын еркін жеткізеді
Дескриптор: Әріпті, сөздерді көркем жазады Іі дыбысының сөздің басында, ортасында және соңында келетінін айтады.
Тамаша! Керемет!
Дескриптор: Адамның көңіл күйін байқауды үйренеді. Суреттегі балалардың көңіл күйін ым- ишарамен көрсетеді.
Дескриптор: Санамақты жалғастырып жазады. Санамақта адам аттарына байланысты ұйқасты атаулар жазу керектігі естеріне салынады. «WhatsApp» әдісі арқылы сабақ туралы ойларын жазады |
Суреттер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сартбекова АлуаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз №39 сабақ. Мәтін. Саусақ жаттығулары 1 сынып Ана тілі
Тақырып бойынша 11 материал табылды
№39 сабақ. Мәтін. Саусақ жаттығулары 1 сынып Ана тіліМатериал туралы қысқаша түсінік
№39 сабақ. Мәтін. Саусақ жаттығулары 1 сынып Ана тілі
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















