Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
3 сынып 22-сабақ. Қыстырмасөздер.12-15жаттығу.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән:Жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 22 |
Мектеп: |
||||
Күні: |
Машықкер: |
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
Сабақ тақырыбы |
22-сабақ. Қыстырмасөздер.12-15жаттығу. |
|
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдықəрекеттерде өз сөзінжүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəнебіркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; 3.3.7.1 қаратпа, қыстырма сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс қою. |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қыстырма сөздерді анықтай алады. Көпшілік оқушылар: Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады. Кейбір оқушылар: Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
||||
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу және түсіну Қолдану |
||||
Жетістік критерийлері |
|
||||
Тілдік мақсаттар |
|
||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сілттемелер оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-3 |
||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қаратпа сөздер. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру - Сәлеметсіңдер ме, оқушылар! - Сабаққа дайынбыз ба? Мына өлең шумақтарын қайталайық: Мынау менің жүрегім Бәрі осыдан басталған Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған Мынау меніңоң қолым Мынау менің сол қолым Барлық істі атқарған Бүгінгі сабақта мақсатымыз «Қаратпа сөздер» тақырыбын қайталау. |
Оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-347 бет |
|||
Сабақтың ортасы 30 мин |
(МК; Ұ; ҚБ) Тыңдалым және айтылым 12 – жаттығу. Өлеңді мұқият тыңда. Жақсы мен жаман
Үлкендерді сыйлауың, Ақыл сөзін тыңдауың.
Жей қоятын тәтті емес: Жақсы істерді көрмеуің, Кішіге көмек бермеуің. Абдырахман Асылбековтен -Өлең не туралы? Өлең мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер. - Өлең жақсы мен жаманның қандай екені жайлы айтылған. Жақсы дегеніміз - әдеп, өнеге, үлкенді сыйлау, ақыл айтса оны тыңдау . Ал жаман дегеніміз - жей қоятын тәтті емес, жақсы істі көрмеуін, кішіге көмек бермеуің. (МК; Т; ҚБ)
Парақты екіге бөлу «Жақсы және жаман» деп әр бала өз ойын неге байланысты айтса соған «+» қойылып отырады. Үлгі: Меніңше, үлкендерді сыйлау – жақсы қасиет.
Үлгі: Жаманның - жаны қадірлі, жақсының - ары қадірлі. (МК; Ө; ҚБ) Жазылым 13-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. Жақсы сөз сүйіндіреді, Жаман сөз күйіндіреді. 14-жаттығу. Сөйлемдерге тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз. Ол, шынында да, жақсы бала. Рас, ол өте көп біледі. Бұл – тапсырманы орындамағансың-ау, сірә.
Бұл – қыстырма сөз, өйткені адамның айтылған ойға көзқарасын меңзеп тұр.
(МК; Ө; ҚБ) 15- жаттығу. Бауыржан түскі үзілісте асханаға барды. Адам көп екен. Кезекте тұрғандар реніш білдіріп, Бауыржанға жаратпаған кейіп танытты. Бірақ Бауыржан түк естімегендей тұра берді. Бауыржанның орнында сен болсаң, не істер едің?
Жағдаяттық тапсырманы оқып, топта талқылайды.
Өз көзқарастарын топта жариялайды. Жағдаяттық тапсырманы ұсынбас
бұрын оқушылардың бірін- бірі бағалау критерийлері
таныстырылады.
Ұсынылған бағалау критерийлері бойынша бірін-бірі бағалайды. |
Оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-347 бет
Оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-347 бетДәптермен жұмыс.
Оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-347 бет
Оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-3
48 бет |
|||
Сабақтың соңы 5 мин |
Қорытынды: -Сабақ түсінікті болды ма? -Сабақ басындағы көңіл күйің қалай болды? Рефлексия: - Сау болындар!!! |
Рефлексия
|
Қосымша мәліметтер |
|||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
|
|
|
|
Дүниетану. Сілттемелер оқулықhttps://mhelp.kz/skachat-elektronnye-uchebniki-kazahstan/#klass-3
|
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Қыстырма сөздерді қайталады. Сабақ жақсы деңгейде өтті. Жоспарланған саралау іске асты. Уақытты тиімді пайдаландым. Жоспарыма өзгеріс енгізбедім. |
|||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Ұйымдастыру кезеңі. 2: Жазылым тапсырмалары. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Қосымша саралау тапсырмаларын әзірлеу. 2: Ойын элементерін қосу. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: Кейбір оқушыларғаға жеке тапсырма беремін. |