Сабақ:1
|
Мектеп:Бегалы
НМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Мендигалиева
С
|
Сынып:3
|
Қатысқандар:
4
|
Қатыспағандар:0
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу
мақсаттары:
|
3.4.3.1 Жердің өз осінен айналу периодын және
оның салдарын түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай
алады:
|
Жер
туралы ұғымды біледі
|
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады:
|
Жердің айналатыны туралы
біледі
|
Кейбір оқушылар орындай
алады:
|
Жердің өз осінен айналуына тәжіриебе жасай
алады
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады:
|
Ғылыми сөздерді пайдаланып сөдік қорлары байытылады
|
Түйінді сөздер мен сөз
тіркестері:
|
Жердің осі, период
|
Сыныптағы диалог қ\жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
|
-
Жердің өз осінен айналуына кеткен уақыт ... сағатқа тең.
(24).
-
Жер өз осінен айналуы нәтижесінде ... мен ... ауысады. (Күн,
түн).
-
Жердің өз осінен айналуына кеткен уақытты ...
дейміз. (Тәулік).
-
Бір
тәулікте ... сағат бар. (24).
-
Шығыс жарты шарда ... болса, батыс жарты шарда
... болады. (күндіз, түн).
-
Жаңа жылды Жер шарының ... бөлігі бірінші
тойлайды. (шығыс).
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
|
-
Жер
өз осінен қай бағытта айналады?
-
Жердің өз осінен айналуына қанша уақыт
кетеді?
-
Тәулік дегеніміз не?
|
Не
себепті ……. деп ойлайсыз?
|
Жер
өз осінен айналуы нәтижесінде қандай құбылыс
болады?
|
Ишара. «Күн мен Түн»
|
|
Алдыңғы оқу:
|
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақытесебі
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
|
Қызығушылықты ояту
«Жер»сөзіне ассосация
құру
|
Ведио ролик
|
Ортасы
|
Оқулықпен жұмыс
|
Глобус,шам,
|
Соңы
|
Жердің өз
осінен айналуына кеткен уақыт неше сағатқа
тең?
|
|
Қосымша
мәліметтер:
|
Саралау-оқушығамейілінше қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз?Қабілеттіоқушыға тапсырманықалай түсіндіресіз?
|
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және
қауіпсіздік.АКТ мен байланыс.Құндылықтармен байланыс(тәрбие
элементі)
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды
ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде
өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес
болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неге?
|
Өз
сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағалау
Ең
жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен
оқуға)
1.
2
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан
дажақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)
1.
2.
Осы
сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде
келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
білдім?
1.
2.
|
Бағалау
критериясы
1. Жер туралы ұғымды
айту
|
Жердің дөңгелек екенін глобусты қолдану арқылы
білді.Ермексазбен тәжірибе жасау арқылы жіптің өз білігі екенін
түсінді.
|
2. Жердің айналатыны
туралы
|
Жердің баяу айналатыны туралы айта алады.Жердің
өз білігінен сағат тіліне қарсы бағытқаяғни батыстан шығысқа қарай
24 сағатта бір айналып шығатынын біледі.
|
3. Жердің өз осінен айналуына тәжіриебе
жасау
|
Жер
өз өсінен айналу нәтижесінде күн мен түн ауысады.Яғни жарық түскен
жағы – күн,қараңғы жағы- түн болатыны туралы
ұғынды.
|