|
Пән: Әдебиеттік оқу. Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Машықкер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Күн тәртібі. Жолтай Әлмешов. 90 – 92 бет. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: күн тәртібін сақтаудың маңыздылығын түсінеді; Көпшілік оқушылар: күн тәртібін құрады. Кейбір оқушылар: күн тәртібіне байланысты етістіктерді ретімен шеңберге орналастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу және түсіну Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
- күн тәртібін сақтаудың маңыздылығын түсіне алады; - күн тәртібін құра алады; - әңгімелеп бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Таң – утро – morning; Күн – день – day; Кеш – ночь – evening; Күн тәртібі – режим дня – daily schedule; Демалыс күні – выходной – weekend. Таңертеңгі тамақ –завтрак – breakfast, Түскі тамақ –обед – dinner, Кешкі тамақ –ужин– dinner, Ұйықтау –спать – sleep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Күн тәртібін сақтауға дағдыландыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, Жаратылыстану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сілттеме оқулық. https://okulyk.kz/literatura/52/ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Түскі тамақ – Күшті тамақ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру - Сәлеметсіңдер ме, оқушылар! - Сабаққа дайынбыз ба? Өткен тақырыпты қайталау. Тағамдарды топтастыр.
Тақырыпты болжау. «Суреттер сөйлейді» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбын ашуға дайындық жүргіземін. -Мына суреттердің бірінші әріптерінен сөз құрау.
Жауабы: «Күн тәртібі» Ендеше бүгінгі сабағымыз не туралы болады деп болжайсыңдар? - «Күн тәртібі» - Күн тәртібін қалай құрамыз? Күн тәртібі – іс-әрекеттерің мен міндеттеріңді, өз уақытыңды дұрыс ұйымдастыру. Дұрыс ұйымдастырылған күн тәртібі денсаулықты сақтаудың, мақсатыңа жетудің бірден бір кепілі. Дегенмен, біз күнделікті өмірде осы айтылған ережені сақтаймыз ба? Бүгін сол туралы әңгімелесеміз. Күнімізді дұрыс әрі пайдалы өткізу, күн тәртібің жоспарлау негізгі мақсатымыз болмақ. Сабақтың мақсаты - мәтіндегі негізгі оқиға желісін болжап, жалғастырып әңгімелейміз. |
суреттеркестеребус |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(МК;Ұ; ҚБ) 1. Уақытты дұрыс пайдаланып жүрсің бе? Өзіңнің күн тәртібің туралы әңгімеле. Оқушыларға «Күн тәртібі» атты таратпа қағаз беріледі. Әр оқушы сәйкестендіруі керек.
Әр оқушы тапсырманы орындап болған соң. Өзінің күн тәртібі туралы әңгімелейді. Дескриптор. Білім алушы: - Күн тәртібін сәйкестендіре алады. - Өз күн тәртібі жайлы әңгімелеп бере алды. (МК;Ж.Ж) Оқылым 2. Күнделікті ісін жоспарламаған Досалы неге тап болды? Мәтінді түсініп оқы.
Мәтін бойынша сұрақтар. - Екінші сыныпта оқитын Досалы сабақтан үйге қандай көңіл күймен келді? - Досалы сабақтан үйге көңілсіз келді. - Досалы апасының сұрағына не деп жауап берді? - Ойланып жатырмын деді. - Сабақ үстінде Досалы нені аңғарды? - Өзінің досы жоқ, жалғыз екенін аңғарды. - Досалы кімге дос болайық деп айтты? - Нәзтайға дос болайық деп. - Досалы қолына қалам алып, не жасауға бел буды? - Күн тәртібін жасауға бел буды. Дескриптор: Білім алушы. - Мәтінді түсініп оқиды. - Сұрақтарға жауап береді.
Жазылым 3. Досалының іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Оған күн тәртібін жасауға көмектес.
Дескриптор: Білім алушы. - Досалының әрекетіне өз көз қарасын білдіре алады. - Досалыға күн тәртібін жасауға көмектесе алады.
(МК;Ө.ҚБ) 4. Күн тәртібін жазып алғаннан кейін Досалының өмірі қалай өзгерді деп ойлайсың? Мәтіндегі оқиға желісін өз бетіңше жалғастырып әңгімеле. - Досалы күн тәртібін жасаған соң, сабағы жақсарды. Достары көп бола бастады. Ұйқысы жақсы қанатын болды. Досалы өзінің жеке күн тәртібін жасағаны үшін қуанды. Апасы да риза болды. Дескриптор: Білім алушы. - Өз ойын жеткізе алды. - Оқиға желісін өз бетінше аяқтай алды.
Қосымша тапсырма. Жағдаят шешу. Аслан енді өз денсаулығын бақылауға алып, күтім жасау керектігін ойланды. Бірақ ол неден бастарын білмей, дал болды. Ойлана келіп,өзінің күн кестесін құрудан бастады. Уақытты дұрыс және пайдалы өткізудің де денсаулыққа қатысы бар деп шешті. -Асланның ойы дұрыс па? Сендер қалай ойлайсыңдар? |
Сілттеме оқулық. https://okulyk.kz/literatura/52/
Сілттеме оқулық. https://okulyk.kz/literatura/52/
Сілттеме оқулық. https://okulyk.kz/literatura/52/
Сілттеме оқулық. https://okulyk.kz/literatura/52/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қорытынды: -Сабақ түсінікті болды ма? Бүгін не білдік?
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мейрамбекова Диана МейрамбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 3 сынып Күн тәртібі. Жолтай Әлмешов. 90 – 92 бет.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
3 сынып Күн тәртібі. Жолтай Әлмешов. 90 – 92 бет.Материал туралы қысқаша түсінік
Күн тәртібі. Жолтай Әлмешов. 90 – 92 бет.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






















