3 сыныпка арналган ктж

Тақырып бойынша 31 материал табылды

3 сыныпка арналган ктж

Материал туралы қысқаша түсінік
3 сыныпка арналған 24 апталық ктж
Материалдың қысқаша нұсқасы


Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу k


Бөлім:

Атақты тұлғалар

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Күш атасы. Балуан

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу 3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

ватсаппен

Барлық оқушылар: шығарманы қажетті ақпаратты тауып оқиды, жанрлық ерекшеліктерін анықтай алады.

Көптеген оқушылар: суреттің шығарма мазмұнымен байланысын анықтай алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айтып, мағынасын талдай алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу:

- «Құрманғазы» мәтінін мазмұндау.

Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:

- Суретке зер салыңдар. Сурет мазмұны туралы не айта аласыңдар?

- Күрестің қандай түрлері бар?

- Қазақша күрес сөзінің мағынасын ашатын сөздерді атаңдар.

- Қазақша күрестің ережесін кім біледі?

- Күрестен жеңімпаз болғандарды қалай атайды?

-Қазақ балуандарынан кімдерді білесіңдер?

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда Қажымұқан жайлы шығарманы оқитын боламыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

Оқушыларды топқа бөлу «Таңдау» әдісімен асықтар алғызу арқылы жүреді.

  1. Жаттығу жасайды.


Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді.


Тақырыпты ашады.








Асық таңдайды, топқа бірігеді.




«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

















Жаңа білім

15 мин















2 мин


Бекіту

15 мин






(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.

А) Сөздік жұмыс.

Бейхабар – хабарсыз.

Ә)Мәтінмен жұмыс.

«Балуан» мәтінін түсініп тізбектей оқыңдар.

Б) Суретпен жұмыс.

Мәтінге сүйеніп, Қажымұқанды сипаттап айтыңдар.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Күрес, балуан туралы мақал-мәтелдер айтып, мағынасын талда.


Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.


(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

А) Талдау.

Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасаңдар.

Ә) Суретпен жұмыс.

-Мәтіндегі оқиғамен байланысы бар ма?

-Кіммен күресіп жатқанын болжап көр.

Б) Мазмұндау.

- Мәтінге жоспар құрыңдар және әңгімелеңдер.

-Сөздікті жазып, жаттап алады.

- Мәтінді оқиды.

- Мәтінге сүйеніп Қажымұқанды сипаттайды.


Тапсырмамен жұмыс жасайды.



Билеп сергиді.

-Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:

- Сөздікті жаттайды-1балл.

- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-2балл.

Мәтінге сүйеніп Қажымұқанды сипаттайды-2балл.








Дескриптор:

- Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды-2балл.

- Суреттің мәтіндегі оқиғамен байланысын анықтайды-1балл.

-Мәтінге жоспар құрады және әңгімелейді-2балл.

Оқулық,


















Оқулық,



Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау.

Сабаққа кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.



















 

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Халық ұстазы. Бала Ахмет

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу

3.1.1.1 шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманы дауыстап түсініп оқиды, маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап бере алады.

Көптеген оқушылар: негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді таба алады. Кейбір оқушылар: кейіпкер туралы дереккөзден мәлімет таба алады.

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

«Санау» әдісімен оқушыларды топқа бөледі.

Өткен тақырыпқа шолу:

- «Балуан» мәтінін мазмұндау.

- Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер.

Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісімен өтеді:

- Суреттегі тұлғаны таныдыңдар ма?

- Ахмет Байтұрсынұлы кім?

-Ол туралы не білесіңдер?

- Берілген пікірді пайдаланып, Ахмет Байтұрсынұлы туралы әңгімелеңдер.

- Олай болса, бүгінгі сабақта «Бала Ахмет» атты шығарманы оқып танысатын боламыз.

Жаттығу жасайды.


Топқа бірігеді.



Мәтін мазмұнын айтады.


Сұрақтарға жауап береді.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Дескриптор:

- Мәтінді мазмұндайды-1балл.

-Қойылған сұраққа жауап береді-1балл.


















Жаңа білім

15 мин





















2 мин




Бекіту

15 мин






(Ұ) 1- тапсырма «Тізбек» әдісімен орындалады.

А) Сөздік жұмыс:

Көк өрімдей – жап-жас.

Ә) Мәтінмен жұмыс. «Бала Ахмет» мәтінін тізбектей дауыстап оқыңдар.

-Тағы бір қайтара іштей саналы түрде түсініп оқыңдар.

- Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табыңдар.

-Мәтінге сүйеніп, бала Ахметті сипаттаңдар.

-Мәтінде Сейдахмет ақын Ахмет туралы не дейді? Қалай ойлайсыңдар, ақын үміті ақталды ма?

-Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер.

Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Ахмет туралы оқып, сыныптастарыңа әңгімеле.


Сергіту сәтінде «Поэзия минуты» Ахмет Байтұрсынұлының «оқуға шақыру» өлеңін мәнерлеп оқыту.


(Т) 2-тапсырма-«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

А) Талқылау.

-Ахмет туралы сөйлеуге дайындалыңдар. Жоғарыда келтірілген пікірлерді пайдалануды ұмытпаңдар.

1. Ахмет Байтұрсынұлы – ақын.

2. Ахмет Байтұрсынұлы – ұстаз.

3. Ахмет Байтұрсынұлы – ғалым.

Ә) Сызбамен жұмыс.

-Ахмет Байтұрсынұлы туралы білгеніңді сызбаға түсіріңдер.

- Мәтінді оқиды.

- Сұрақ қойып, жауап береді.




















Өлең оқиды.




-Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:

- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл.

-Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады-1балл.

- Ахмет туралы әңгімелейді -1балл.

-Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап береді-1балл.













Дескриптор:

- Ахмет туралы пікір алмасады -2балл.

- Ахмет Байтұрсынұлы туралы білгенін сызбаға түсіреді -2балл.

Оқулық



































Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді.

Оқу тапсырмасы: Мәтінді мазмұндау, Ахмет туралы әңгімелеу.

Түсінгенін жазады.

Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.




























 



24-сабақ


Бөлім:

Атақты тұлғалар

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кейіпкер портреті. Аяулы Жақаң

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу 3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, кейіпкердің портретін сипаттай алады.

Көптеген оқушылар: берілген тақырыптар төңірегінде ой бөлісе алады.

Кейбір оқушылар: кейіпкер туралы дереккөзден мәлімет таба алады.

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Ізгі тілек» әдісі қолданылады.

Өткен тақырыпқа шолу:

- «Бала Ахмет» мәтінін мазмұндау.

- Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер.

Оқу материалын жариялау «Керме жіп» әдісі арқылы жүреді

-Керме жіпте кімнің аты тұр?

- Міржақып Дулатов туралы не білесің? Бір-біріңе 3 сұрақ қойып, ой бөлісіңдер.

-Олай болса, бүгінгі сабақта Міржақып Дулатов туралы оқып білетін боламыз.

Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен оқушыларға кітап суреттерін таңдату арқылы жүреді.

Шеңберде сол жағындағы балаға тілек айтады.


Тапсырманы орындайды.

Сұрақтарға жауап береді.


Тақырыпты ашады.


Топқа бірігеді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!




Керме жіп, қысқыштар,

Міржақып



Жаңа білім

15 мин



















2 мин



Бекіту

15 мин






(Ұ) 1- тапсырма «Тізбек» әдісімен орындалады.

А) Мәтінмен жұмыс. «Аяулы Жақаң» мәтінін тізбектей дауыстап оқыңдар.

-Тағы бір қайтара іштей саналы түрде түсініп оқыңдар.

- Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табыңдар.

-Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер.

Ә) Ойды аяқтап айт.

Берілген шығарма естелікке жатады. Өйткені ...

Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Ахмет туралы оқып, сыныптастарыңа әңгімеле.


Сергіту сәтінде «Поэзия минуты» әдісімен, бір өлең мәнерлеп оқыту.


(Т) 2-тапсырма-«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

А) Тауып оқу.

-Мәтіннен бала Міржақыптың портреті суреттелген жолдарды тауып оқыңдар.

Ә) «Жұмбақ портрет» ойыны. Аты-жөнін жұмбақтап, сыныптастарыңның портретін сөзбен сипаттап көріңдер. Сыпайы сөйлеуді

ұмытпаңдар.

Б) «Төңкерілген пирамида» әдісі

-Мәтіндегі мәліметтерді пайдаланып, М.Дулатов туралы әңгімелеңдер.

- Мәтінді оқиды.

- Сұрақ қойып, жауап береді.
















Өлең оқиды.



-Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:

- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл.

-Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады-1балл.

-Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап береді-1балл.

- Мәтіннің естелік екенін дәлелдейді -1балл.






Дескриптор:

- Бала Міржақыптың портреті суреттелген жолдарды тауып оқиды-2балл.

Сыныптастары-ның портретін сөзбен сипаттайды-2балл.

- Міржақып туралы пікір алмасады -2балл.

Оқулық



































Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.

Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау.

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.

































Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77764531215 нөміріне ватсапқа жазыңыз.



2-тоқсанға 5 пәннен БЖБ, ТЖБ 2 нұсқада алуға болады.

Оның ішінде:

математикадан 3 бжб,1 тжб

қазақ тілінен 2 бжб, 1 тжб

әдебиеттен 2 бжб, 1 тжб

дүниетанудан 1 бжб

жаратылыстанудан 1 бжб, 1 тжб болады.

БЖБ-лардың мақсаты, дескрипторымен балл қою кестесі, рубрикасы болады.

ТЖБ-лардың тапсырма сипаттамасы, дескрипторымен балл қою кестесі болады.

БЖБ, ТЖБ-лар биылғы курста берілген жаңа шаблонда жасалады және ЖБ алатын уақытқа қарай почталарыңызға жіберіледі.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
03.02.2025
75
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі