Сабақтың тақырыбы:
АҚШ
|
Мектеп: Жамбыл атындағы
мектеп-гимназиясы
Мұғалімнің аты-жөні:Байсеркеева
Г.Т.
Күні:
12.12
|
СЫНЫП: 11
ә
|
Қатысқан оқушылар саны:
19
|
Қатыспаған оқушылар
саны: -
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
1940-70 жж. АҚШ-тың
әлеуметтік-экономикалық және саяси даму барысын
анықтау
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай
алады:
1940-70 жж. АҚШ-тың әлеуметтік-экономикалық және саяси даму
барысы туралы мағлұмат алады;
Оқушылардың көбісі мынаны орындай
алады:
40-70 жж. АҚШ-тың ішкі, сыртқы саясатының ерекшеліктерін
анықтайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай
алады:
Оқулықтан тыс берілген
қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер
мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Тафт-Хартли заңы,
Трумэн доктринасы, Маршалл жоспары, Маккарен-Вуд заңы,
Уотергейт
|
Ресурстар
|
Оқулық,А 3,
тапсырмалар, кері байланыс қағаздары,
стикер.
|
Пәнаралық
байланыс
|
География
|
Алдыңғы
оқу
|
Орталық және оңт. Шығыс
Еуропа елдері
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Топтарға бөлу. «Карта
қиындылары»
Картаны 6 қиындыға
бөліп, оларды араластырып, оқушыларға таратып беру керек. Оқушылар
қиықтарды құрастырып бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топтарға
бөлінеді.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
АҚШ-қа байланысты сөздер жазу керек, қай топ көп
жазса,маңызды ой жазса бағаланады.
|
1-топ:
Статистер
2-топ: Зерттеушілер
3-топ: Журналистер
« кластер» қағаздар,
қалам.
|
Жаңа білім
10 минут
|
Білу және
түсіну
Берілген мәтіндерді
балалар оқып алады.
«Менен сұрақ , сенен
жауап»
1-топқа: 1.Трумэн
әкімшілігі кезіндегі әлеуметтік-экономикалық ,саяси жағдайдың
ерекшелігі неде?
2.Заңдардың мәнін ашып
көрсетіңіз? 2-топқа: 1.АҚШ-тың с/с ұстанған
бағыты?
2.1950-60 жж. АҚШ
үкіметінің саясаты қандай? 3-топқа 1.Наразылық қозғалыстардың
өрістеуі неліктен?
2.Р.Никсон саясатының
ерекшелігі неде?
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
15 минут
|
Қолдану
«Жариялау»
әдісі
-
Статистер-Сандық
ерекшеліктері бойынша
-
Зерттеу нәтижесі
бойынша
-
Журналистер рөлдік ойын
көрсетеді
Талдау
40-70 жж. АҚШ
Ішкі
саясаты
|
Сыртқы
саясаты
|
Менің
пікірім
|
|
|
|
«Әліпби
желісі» әдісі
Әліпби әріптері бойынша
сөздер табады,уақыт аяқталған соң тапқан сөздерін оқып мағынасын
түсіндіреді.
|
Оқулық, А3, түрлі-түсті
маркерлер
Әліпби
|
Аяқталуы
Сабақты бекіту
7 минут
|
Синтез
Инсерт әдісі: 1940-70
жж.АҚШ
|
«Инсерт» әдісі
|
Рефлексия
3 минут
|
«Рефлексиялық
шеңбер»
Оқушылар шеңберге
тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап
береді.
-
Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды?
Неліктен?
-
Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық
болды?
-
Сабаққа қатысуыңызды қалай
бағалайсыз?
-
Сабақта қандай қиындықтар
туындады?
-
Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай?
Неліктен?
|
Рефлексиялық
шеңбер
|
Бағалау.
Үйге тапсырма:
Тақырыпты оқу, 7 тест сұрақтарын
құрастыру
|