|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
42 сабақ. Әлемнің кереметтері ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 105 – 107 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.6.1 – кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||||||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
41 сабақ. Сәулетті біздің Алматы «Миға шабуыл» әдісі
Қоршаған таулары, Жайқалған баулары. Бұлбұлдар шырқаған, Субұрқақ бұрқаған «Сәулетті біздің Алматы» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
|
Қ.Б Керемет! Дескриптор Мәтіннің түсінігін айтады 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Оқулық 105 -106 бет |
||||||
|
Сабаққа кіріспе 20 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 42 сабақ. Әлемнің кереметтері Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 105 бет 1 тапсырма
Вавилонның аспалы бағы Вавилонның аспалы бағы әлемнің алғашқы жеті кереметінің бірі. Бұл бақты Вавилон патшасы Навуходоносор әйелі Амитис патшайымның құрметіне салғызған. Мидиялық патша қызы Вавилонның шаңдағында өз еліндегі гүл – құрақтың хош иісі мен ағаштың сыбдырын аңсайды. Сонда патша Мидия баурайындағы саялы мекеннің елесін орнату үшін осы бақты салдырады Аспалы бақтың құрылысына патшалықтың күш- қуаты жұмылдырылып, тәжірибелі құрылысшылар мен математиктер қатысқан. Бірнеше қабаттан тұратын бақтың табанына тас төселіп, оның үстіне қамыс жайылған. Су өтпес үшін қамыс үстіне асфальт және қақталған қорғасын жабылған. Мұның үстіне зәулім ағаштың өзі тамыр жайып шығатындай етіп топырақ төгілген. Бұл жасанды жолмен жасалған бақта жұбайлар қыдыратын, демалатын, тамақтанатын Патшайым бақтың ең үстіңгі қабатында судың сылдырына рақаттана. құлақ түріп отыратын. Ал бұл су Евфрат өзенінен каналдар жүйесі арқылы келетін. Патшайымның сұлу бейнесі ұрпақтар есінде көмескі тартып, Ассирияның әйел патшасы есімімен астасып сақталған. Сондықтан да аспалы бақты Семирамида бағы» деп атайды. «Әлемнің 7 және 37 кереметі» кітабынан |
заманымызға дейін үшінші ғасырда Ескендір Зұлқарнайын Кіші Азия, Орта Азия, Мысыр, Оңтүстің Үндістан территорияларын жаулап алғаннан кейін, саяхатшыларды қызықтыру үшін осы жерлердегі 7 орыннан таңдаған сәулетті ескерткіштері болып табылады.
|
Дескриптор Суреттер бойынша әңгімелейді 1 балл
Дескриптор Мәтінді түсініп оқиды 1 балл
|
Оқулық 105 бет |
||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 106 бет 3 тапсырма
Мәтінмен салыстыр
Айтылым; 107 бет 4 тапсырма
Жалпы сұлбасын қалай салар едің? Айтылым; 107 бет 5 тапсырма
Вавилон – Мидия – Евфрат – Амитис – Навуходоносор – Семирамида – |
3- тапсырма
баспалдақтар бар. Бұл бақ та әдемі, әрі таза. Технологияның дамуы арқасында, суару мен өсімдіктерді күту жүйелері әлдеқайда жетілгені байқалады. Екеуінің арасындағы айырмашылық – ежелгі Вавилонның аспалы бақтарында негізінен қолмен жұмыс істейтін адамдар болған. Ал мұнда автоматтандырылған жүйелер, заманауи технологиялар пайдаланылады 4- тапсырма Бақ бірнеше қабаттан тұрады. Бақтың табанына тас төселіп, оның үстіне қамыс жаяды. Су өтпес үшін қамыс үстіне асфальт және қақталған қорғаныс жабылады. Мұның үстіне зәулім ағаштың өзі тамыр жайып шығатындай етіп топырақ төгіледі. Бақтың ең үстіңгі қабатында судың сылдыры естіліп тұрады. Бұл су Евфрат өзенінен каналдар жүйесі арқылы келеді. 5 – тапсырма Вавилон – аспалы бақ Мидия – патша қызы Евфрат – өзеннен келетін су Амитис – Патша әйелі Навуходоносор – Вавилон патшасы Семирамида – аспалы бақ |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2 балл Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 1 балл Дескриптор Мәтіндегі жалқы атаулардан сөздің құрастыр 1 балл |
Оқулық 106 – 107 бет |
||||||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі Айтылым; 107 бет 6 тапсырма
Үйге тапсырма: 105 - 106 бет «Вавилонның аспалы бағы» мәнерлеп оқу |
6- тапсырма
|
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл
|
Оқулық 107 бет
|
||||||
|
Кері байланыс 2 минут
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
42 сабақ. Әлемнің кереметтері 3 сынып
42 сабақ. Әлемнің кереметтері 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
42 сабақ. Әлемнің кереметтері ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 105 – 107 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.6.1 – кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||||||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
41 сабақ. Сәулетті біздің Алматы «Миға шабуыл» әдісі
Қоршаған таулары, Жайқалған баулары. Бұлбұлдар шырқаған, Субұрқақ бұрқаған «Сәулетті біздің Алматы» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
|
Қ.Б Керемет! Дескриптор Мәтіннің түсінігін айтады 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Оқулық 105 -106 бет |
||||||
|
Сабаққа кіріспе 20 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 42 сабақ. Әлемнің кереметтері Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 105 бет 1 тапсырма
Вавилонның аспалы бағы Вавилонның аспалы бағы әлемнің алғашқы жеті кереметінің бірі. Бұл бақты Вавилон патшасы Навуходоносор әйелі Амитис патшайымның құрметіне салғызған. Мидиялық патша қызы Вавилонның шаңдағында өз еліндегі гүл – құрақтың хош иісі мен ағаштың сыбдырын аңсайды. Сонда патша Мидия баурайындағы саялы мекеннің елесін орнату үшін осы бақты салдырады Аспалы бақтың құрылысына патшалықтың күш- қуаты жұмылдырылып, тәжірибелі құрылысшылар мен математиктер қатысқан. Бірнеше қабаттан тұратын бақтың табанына тас төселіп, оның үстіне қамыс жайылған. Су өтпес үшін қамыс үстіне асфальт және қақталған қорғасын жабылған. Мұның үстіне зәулім ағаштың өзі тамыр жайып шығатындай етіп топырақ төгілген. Бұл жасанды жолмен жасалған бақта жұбайлар қыдыратын, демалатын, тамақтанатын Патшайым бақтың ең үстіңгі қабатында судың сылдырына рақаттана. құлақ түріп отыратын. Ал бұл су Евфрат өзенінен каналдар жүйесі арқылы келетін. Патшайымның сұлу бейнесі ұрпақтар есінде көмескі тартып, Ассирияның әйел патшасы есімімен астасып сақталған. Сондықтан да аспалы бақты Семирамида бағы» деп атайды. «Әлемнің 7 және 37 кереметі» кітабынан |
заманымызға дейін үшінші ғасырда Ескендір Зұлқарнайын Кіші Азия, Орта Азия, Мысыр, Оңтүстің Үндістан территорияларын жаулап алғаннан кейін, саяхатшыларды қызықтыру үшін осы жерлердегі 7 орыннан таңдаған сәулетті ескерткіштері болып табылады.
|
Дескриптор Суреттер бойынша әңгімелейді 1 балл
Дескриптор Мәтінді түсініп оқиды 1 балл
|
Оқулық 105 бет |
||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 106 бет 3 тапсырма
Мәтінмен салыстыр
Айтылым; 107 бет 4 тапсырма
Жалпы сұлбасын қалай салар едің? Айтылым; 107 бет 5 тапсырма
Вавилон – Мидия – Евфрат – Амитис – Навуходоносор – Семирамида – |
3- тапсырма
баспалдақтар бар. Бұл бақ та әдемі, әрі таза. Технологияның дамуы арқасында, суару мен өсімдіктерді күту жүйелері әлдеқайда жетілгені байқалады. Екеуінің арасындағы айырмашылық – ежелгі Вавилонның аспалы бақтарында негізінен қолмен жұмыс істейтін адамдар болған. Ал мұнда автоматтандырылған жүйелер, заманауи технологиялар пайдаланылады 4- тапсырма Бақ бірнеше қабаттан тұрады. Бақтың табанына тас төселіп, оның үстіне қамыс жаяды. Су өтпес үшін қамыс үстіне асфальт және қақталған қорғаныс жабылады. Мұның үстіне зәулім ағаштың өзі тамыр жайып шығатындай етіп топырақ төгіледі. Бақтың ең үстіңгі қабатында судың сылдыры естіліп тұрады. Бұл су Евфрат өзенінен каналдар жүйесі арқылы келеді. 5 – тапсырма Вавилон – аспалы бақ Мидия – патша қызы Евфрат – өзеннен келетін су Амитис – Патша әйелі Навуходоносор – Вавилон патшасы Семирамида – аспалы бақ |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2 балл Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 1 балл Дескриптор Мәтіндегі жалқы атаулардан сөздің құрастыр 1 балл |
Оқулық 106 – 107 бет |
||||||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі Айтылым; 107 бет 6 тапсырма
Үйге тапсырма: 105 - 106 бет «Вавилонның аспалы бағы» мәнерлеп оқу |
6- тапсырма
|
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл
|
Оқулық 107 бет
|
||||||
|
Кері байланыс 2 минут
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз















