|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
43 сабақ. Жер астында қала бар ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 107 – 110 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
42 сабақ. Әлемнің кереметтері «Миға шабуыл» әдісі
Жалпы сұлбасын қалай салар едің? «Әлемнің кереметтері» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
заманымызға дейін үшінші ғасырда Ескендір Зұлқарнайын Кіші Азия, Орта Азия, Мысыр, Оңтүстің Үндістан территорияларын жаулап алғаннан кейін, саяхатшыларды қызықтыру үшін осы жерлердегі 7 орыннан таңдаған сәулетті ескерткіштері болып табылады.
тас төселіп, оның үстіне қамыс жаяды. Су өтпес үшін қамыс үстіне асфальт және қақталған қорғаныс жабылады. Мұның үстіне зәулім ағаштың өзі тамыр жайып шығатындай етіп топырақ төгіледі. Бақтың ең үстіңгі қабатында судың сылдыры естіліп тұрады. Бұл су Евфрат өзенінен каналдар жүйесі арқылы келеді. |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Мәтіннің түсінігін айтады 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Оқулық 105 -106 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 20 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 43 сабақ. Жер астында қала бар Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 107 бет 1 тапсырма
Алтын мүйізді киік (Ертегі) Ертеде Бұлдырмерген деген атақты аңшы болыпты. Өзі мерген әрі қарулы, ақылды, ержүрек адам екен.
Бір күні ол аңға шығады. Орманды, тауды аралайды. Шаршаған соң, бір ағаштың көлеңкесіне келіп демалады. Бұлдырмерген қарсы алдында ағып жатқан бұлаққа қарап отырады. Сөйтсе байқамапты. Бұлақтың арғы жағасында, үлкен жартастың түбінде бір киік жайылып жүр екен. Екі мүйізі күнге шағылысып жарқырайды. Тіпті көз қаратпайды. Бұлдырмерген өз көзіне өзі сенбей, таңдана қарады. Шын киік. Екі мүйізі қарағайдай, алтыннан екен. Ол киікті атып алмақ болып, садағын кезейді. Сонда алтын мүйізді киікке тіл бітіп:
келеді. Ол аң аулап жүріп, бұрын- сонды мұндай ғажапты көрмеген екен. Қатты таңғалады. Алтын мүйізді киік әп-сәтте алтын мүйізді ақсақалды шалға айналады. Үстіндегі киімі күмістей жарқырайды. Ал екі алтын мүйізі сол қалпында қалады. Бұлдырмерген ештеңе демей, ғажапқа таңдана қарайды.
соны іздеп шығып едім. Оны білмейсің бе, балам? - дейді ақсақалды шал.
|
кезде көптеген халықтар жауларынан қорғанулары үшін, жердің астында тығылып өмір сүрген.
|
Дескриптор Суреттер бойынша әңгімелейді 1 балл
Дескриптор Мәтінді түсініп оқиды 1 балл
|
Оқулық 107 - 108 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 109 бет 3 тапсырма
|
3- тапсырма
себебі, ақсақалдың қаласындағы жақын жерде терең сай болады. Сонда бір айдаһар ел – жұртын қалаңмен жұтамын деп тыныштық бермейді. Ақсақал сол айдаһарды Бұлдырмерген жеңеді деп, сол себептен іздейді 5- тапсырма
римдіктер орман асты арқылы тас қала салған екен. Бұл жер асты қаласы жаудан қорғануға бағытталып салынған. Ең қызығы аталған жерасты қаласында үш мыңға жуық адам өмір сүре алатын болған. Құдықтар мен тонар және ат қора да болған. Сондықтан менің ойымша – ол жер жайлы, қауіпсіз деп ойлаймын. |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2 балл Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық 109 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі Айтылым; 109 бет 6 тапсырма
Мүсіншіге қандай кеңес берер едің Үйге тапсырма: 107 – 109 бет «Алтын мүйізді киік» мәнерлеп оқу |
6- тапсырма
Мүсінді жасағанда – әдемі бір көңілге қуаныш сыйлайтындай болса керемет. Ертең ол келешек ұрпаққа қалады |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл |
Оқулық 109 бет |
||
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
43 сабақ. Жер астында қала бар Әдебиеттік оқу
43 сабақ. Жер астында қала бар Әдебиеттік оқу
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
43 сабақ. Жер астында қала бар ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 107 – 110 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
42 сабақ. Әлемнің кереметтері «Миға шабуыл» әдісі
Жалпы сұлбасын қалай салар едің? «Әлемнің кереметтері» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
заманымызға дейін үшінші ғасырда Ескендір Зұлқарнайын Кіші Азия, Орта Азия, Мысыр, Оңтүстің Үндістан территорияларын жаулап алғаннан кейін, саяхатшыларды қызықтыру үшін осы жерлердегі 7 орыннан таңдаған сәулетті ескерткіштері болып табылады.
тас төселіп, оның үстіне қамыс жаяды. Су өтпес үшін қамыс үстіне асфальт және қақталған қорғаныс жабылады. Мұның үстіне зәулім ағаштың өзі тамыр жайып шығатындай етіп топырақ төгіледі. Бақтың ең үстіңгі қабатында судың сылдыры естіліп тұрады. Бұл су Евфрат өзенінен каналдар жүйесі арқылы келеді. |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Мәтіннің түсінігін айтады 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Оқулық 105 -106 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 20 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 43 сабақ. Жер астында қала бар Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 107 бет 1 тапсырма
Алтын мүйізді киік (Ертегі) Ертеде Бұлдырмерген деген атақты аңшы болыпты. Өзі мерген әрі қарулы, ақылды, ержүрек адам екен.
Бір күні ол аңға шығады. Орманды, тауды аралайды. Шаршаған соң, бір ағаштың көлеңкесіне келіп демалады. Бұлдырмерген қарсы алдында ағып жатқан бұлаққа қарап отырады. Сөйтсе байқамапты. Бұлақтың арғы жағасында, үлкен жартастың түбінде бір киік жайылып жүр екен. Екі мүйізі күнге шағылысып жарқырайды. Тіпті көз қаратпайды. Бұлдырмерген өз көзіне өзі сенбей, таңдана қарады. Шын киік. Екі мүйізі қарағайдай, алтыннан екен. Ол киікті атып алмақ болып, садағын кезейді. Сонда алтын мүйізді киікке тіл бітіп:
келеді. Ол аң аулап жүріп, бұрын- сонды мұндай ғажапты көрмеген екен. Қатты таңғалады. Алтын мүйізді киік әп-сәтте алтын мүйізді ақсақалды шалға айналады. Үстіндегі киімі күмістей жарқырайды. Ал екі алтын мүйізі сол қалпында қалады. Бұлдырмерген ештеңе демей, ғажапқа таңдана қарайды.
соны іздеп шығып едім. Оны білмейсің бе, балам? - дейді ақсақалды шал.
|
кезде көптеген халықтар жауларынан қорғанулары үшін, жердің астында тығылып өмір сүрген.
|
Дескриптор Суреттер бойынша әңгімелейді 1 балл
Дескриптор Мәтінді түсініп оқиды 1 балл
|
Оқулық 107 - 108 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 109 бет 3 тапсырма
|
3- тапсырма
себебі, ақсақалдың қаласындағы жақын жерде терең сай болады. Сонда бір айдаһар ел – жұртын қалаңмен жұтамын деп тыныштық бермейді. Ақсақал сол айдаһарды Бұлдырмерген жеңеді деп, сол себептен іздейді 5- тапсырма
римдіктер орман асты арқылы тас қала салған екен. Бұл жер асты қаласы жаудан қорғануға бағытталып салынған. Ең қызығы аталған жерасты қаласында үш мыңға жуық адам өмір сүре алатын болған. Құдықтар мен тонар және ат қора да болған. Сондықтан менің ойымша – ол жер жайлы, қауіпсіз деп ойлаймын. |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2 балл Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық 109 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі Айтылым; 109 бет 6 тапсырма
Мүсіншіге қандай кеңес берер едің Үйге тапсырма: 107 – 109 бет «Алтын мүйізді киік» мәнерлеп оқу |
6- тапсырма
Мүсінді жасағанда – әдемі бір көңілге қуаныш сыйлайтындай болса керемет. Ертең ол келешек ұрпаққа қалады |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл |
Оқулық 109 бет |
||
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















