Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№19 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Сулейменова Асель Сериковна |
|
|
Күні: |
14.10.24 |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4,5, 6 сандарының құрамы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
біртаңбалы сандарды оқисың, жазады және салыстырасың; біртаңбалы сандардың құрамын анықтайсың; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «4,5, 6 сандарының құрамы» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 4,5 сандарының құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. 4, 5 цифрлары қалай жазылатынын анықтап қараңдар (баспа негіздегі дәптердегі жазу). Арнайы педагог 4,5 цифрларын тақтада, дәптерге жазып көрсетеді.
Есіңе сақта! Санның құрамы ретінде сол саннан кіші екі қосылғыш алынады. 0 санын кез келген санға қоссақ, 0 санына қосылған қосылғыш пен қосындының мәні тең болады. Сондықтан 0 саны санның құрамына кірмейді. Ал енді 4, 5 сандарының құрамымен танысып, еске сақтап алайық.
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
1-тапсырма. Тапсырманы тәжірибе жүзінде орында. Арнайы педагог оқушылардың алдына төрт алма қояды.
Оқушыларда 4 (5)алма. Арнайы педагог оқушылардан төмендегілерді өтінеді:
|
Оқушылар қойылған алмалардың санын айтады. Сәйкес саусақты, санды көрсетеді, жазады. 4(5) заттан тұратын заттар тобын бөліктерге бөліп , 4(5) саны қандай кіші екі сандарынан құрауға болатынын айтады. Заттарды бір-біріне қосу, бір-бірінен алып тастау арқылы тапсырманы орындайды. |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Суретке назар аудар. 4 санының құрамын айт. Мысалдар құрастыр.
Жасыл асық нешеу? (3) Сары асық нешеу? (1) Барлығы неше асық? (4) Үлкен қуыршақ нешеу? (2) Кішкентай қуыршақ нешеу? (2) Барлығы неше қуыршақ? (4) |
Оқушылар сурттер бойынша 4 санының құрамына асықтармен мысалдар құрастырады: 3 + 1 = 4 1 + 3 = 4 4 – 3 = 1 4 – 1 = 3 Оқушылар қуыршақтардың санын анықтайды. 4 санының құрамына мысалдар құрастырады: 2 + 2 = 4 4 – 2 = 2 |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Сурет бойынша мысалдар құрастыр және жаз.
|
Оқушылар суретте берілген мысалдарды пайдаланып есеп құрастырып жазады. 4+1 3+2 1+4 2+3 2+1+2 1+2+2 |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Сандардың өсу ретіне қарай нүктелерді қос.
Бүгінгі математика сабағында 4-5 сандарының құрамын білдіңдер, мысалдарды құрастырып, есептер шығаруды үйрендіңдер. |
Оқушылар сандардың өсу ретіне қарай нүктелерді қосады. |
Жарайсың! |
Сан сәулесі |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? -Сабақта не ұнады?
|
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Салыстыруды орында. 1...3 4...4 5...4 2...4 5...3 1...1 |
Үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4,5, 6 сандарының құрамы
4,5, 6 сандарының құрамы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№19 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Сулейменова Асель Сериковна |
|
|
Күні: |
14.10.24 |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4,5, 6 сандарының құрамы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
біртаңбалы сандарды оқисың, жазады және салыстырасың; біртаңбалы сандардың құрамын анықтайсың; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «4,5, 6 сандарының құрамы» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 4,5 сандарының құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. 4, 5 цифрлары қалай жазылатынын анықтап қараңдар (баспа негіздегі дәптердегі жазу). Арнайы педагог 4,5 цифрларын тақтада, дәптерге жазып көрсетеді.
Есіңе сақта! Санның құрамы ретінде сол саннан кіші екі қосылғыш алынады. 0 санын кез келген санға қоссақ, 0 санына қосылған қосылғыш пен қосындының мәні тең болады. Сондықтан 0 саны санның құрамына кірмейді. Ал енді 4, 5 сандарының құрамымен танысып, еске сақтап алайық.
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
1-тапсырма. Тапсырманы тәжірибе жүзінде орында. Арнайы педагог оқушылардың алдына төрт алма қояды.
Оқушыларда 4 (5)алма. Арнайы педагог оқушылардан төмендегілерді өтінеді:
|
Оқушылар қойылған алмалардың санын айтады. Сәйкес саусақты, санды көрсетеді, жазады. 4(5) заттан тұратын заттар тобын бөліктерге бөліп , 4(5) саны қандай кіші екі сандарынан құрауға болатынын айтады. Заттарды бір-біріне қосу, бір-бірінен алып тастау арқылы тапсырманы орындайды. |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Суретке назар аудар. 4 санының құрамын айт. Мысалдар құрастыр.
Жасыл асық нешеу? (3) Сары асық нешеу? (1) Барлығы неше асық? (4) Үлкен қуыршақ нешеу? (2) Кішкентай қуыршақ нешеу? (2) Барлығы неше қуыршақ? (4) |
Оқушылар сурттер бойынша 4 санының құрамына асықтармен мысалдар құрастырады: 3 + 1 = 4 1 + 3 = 4 4 – 3 = 1 4 – 1 = 3 Оқушылар қуыршақтардың санын анықтайды. 4 санының құрамына мысалдар құрастырады: 2 + 2 = 4 4 – 2 = 2 |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Сурет бойынша мысалдар құрастыр және жаз.
|
Оқушылар суретте берілген мысалдарды пайдаланып есеп құрастырып жазады. 4+1 3+2 1+4 2+3 2+1+2 1+2+2 |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Сандардың өсу ретіне қарай нүктелерді қос.
Бүгінгі математика сабағында 4-5 сандарының құрамын білдіңдер, мысалдарды құрастырып, есептер шығаруды үйрендіңдер. |
Оқушылар сандардың өсу ретіне қарай нүктелерді қосады. |
Жарайсың! |
Сан сәулесі |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? -Сабақта не ұнады?
|
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Салыстыруды орында. 1...3 4...4 5...4 2...4 5...3 1...1 |
Үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


























