Материалдар / 45 сабақ. Күшіңе сенбе , ісіңе сен

45 сабақ. Күшіңе сенбе , ісіңе сен

Материал туралы қысқаша түсінік
45 сабақ. Күшіңе сенбе , ісіңе сен
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Мектеп

орта мектебі

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты - жөні


Күні:


Сыныбы: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

45 сабақ. Күшіңе сенбе , ісіңе сен

( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 112 – 114 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру

Сабақтың мақсаты

  • Сөйлесу мәтінін құрайсың

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

1 минут

Оқушылармен сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба?

Көңіл – күйіміз қандай?

Ендеше сабағымызды бастайық?

Оқушылар сәлемдеседі.

Кезекші оқушы сыныпты түгендейді

Сабаққа назарын аударады.

Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай!

Оқушылар сабаққа зейінін салады


Қ.Б

Керемет!



Психология

лық ахуал қалыптасты

ру.


Тренинг ережесі





Алдыңғы білім

5 минут

Әдебиетім ардақтым,

Дамытар мені жан – жақты.

Өз тілімде сөйлесем,

Ойым менің салмақты.

Сабағымыз сәтті болсын!

  • Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттейік!

  • Сабақта бір - бірімізді

  • Сабақта уақытты:

  • Сабақта тапсырмаларға;:

  • Сабаққа қатысқанда:


44 сабақ. Жер астында қала бар ( жалғасы )

«Миға шабуыл» әдісі

  • «Жер астында қала бар» мазмұнын айт

  • Мәтіннің түсінігі бойынша сұраққа жауап бер


  • Бұлдырмергеннің жерасты қала халқына пайдасы тиді. Ал сен өз

қалаңды, ауылыңды көркейтуге қандай үлес қосар едің? Топ алдында сөйлеуге дайындал.


  • Мәтінге сүйеніп және суретке қарап, мінездеме бер.

«Жер астында қала бар» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла


  • Психалогиялық ахуал туғызады




  • Сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!

Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!


  • «Жер астында қала бар» мазмұнын айтады


  • Мен өз ауылымды көркейтуге үлес қосар едім. Ең бірінші ауыз сумен қамтамасыз етемін. Бау – бақша, әртүрлі гүлдер отырғызып көркейтемін. Жолдарды ауылымның гүлденіп, құлпырып тұрғанын қалаймын.

  • Киімі – бөрікті, қаруланған, садақ ілінген.

Аңшылығы – атақты аңшы

Батырлығы – ақылды, ержүрек, батыр

Халқына құрметі – халқына адал, қамқор болған




Қ.Б

Керемет!










Дескриптор

Мәтіннің түсінігін айтады

2 балл

Сұрақтарға жауап береді

2 балл

















Оқулық

110 - 112 бет



Сабаққа кіріспе

20 минут





ұжым жұмыс

Сынып жұмысы

45 сабақ. Күшіңе сенбе, ісіңе сен

Сабақтың мақсаты:

  • Сөйлесу мәтінін құрайсың

1-тапсырма

«Ой қозғау» әдісі

Айтылым; 112 бет 1 тапсырма

  • «Күшіңе сенбе, ісіңе сен» дегенді қалай түсінесің? Пікір білдір





  • Жаңа білімді меңгереді



1- тапсырма

  • Әркім еткен еңбегін күшіне сеніп емес, адал ісімен дәлелдей білу керек








Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді

2 балл










Оқулық

112 бет


Сабақтың ортасы

10 минут



ұжым жұмыс










Оқулықтан тапсырма

2 тапсырма

«Біліміңді пысықта» әдісі

Айтылым; 112 бет 2 тапсырма

  • Түсініп оқы

Ер еңбекте сыналады

Құрыылыста адам аз. Сол аз адамға көп мәшние бағынып, айдауына жүріп, айтқанын орындайды. Тізбек-тізбек жүк мәшинелері құрылыс алаңына ағаш, тақтай, тас, цемент, әк жеткізеді. Олар алқынып, гүжілдеп, гүрілдеп алыстан келеді. Мәшиненің де мәшинесі бар. «Бәрін бітірген өзім» дейтін мақтаншақтар олардың арасынан да табылады. Әсіресе зауыттан жаңа ғана шыққан жүк мәшинесі мақтағанда дер-көкке сыймайды. Ол көтергіш кранға қарап, оны кекете -мұқата жөнелді.

-Ей, сен, мойныңды соншама созып, кімді қарап тұрсың? – деп қарқ-қарқ күлді.

-Мойныңды қанша созғаныңмен , біз барып-келіп жүрген алысқа бәрібір көзің жетпейді.

Көтергіш кран жауап бермей, өз жұмысын істеп, құрылысшының керегін әперіп тұра берді. Моторы гүрілдеп, қосақталған әлденеше бөренелер мен ағаштарды аспанға көтерді.

-Е-е, - деді жүк мәшниесі. -Мен гүрілдесем, жүріп кетемін, алысқа барамын. Ал сен қанша гүрілдесең де, бір орныңнан қозғалмай мойныңды созып тұра береді екенсің.

Әркімнің өз өнері , өз мәндеті бар. Біреу – күшті, бірек – жүйрік, біреу- өнерлі. Біреу жүріп істейді, біреу тұрып істейді, - деді көтергіш кран.

-Сен сонда күштіге жатамысың?

-Солай шығар?...

-Көре алмай тұрмыз-ау.

-Несін айтамын, күшімді ісім көрсетсін.

Аспанда түнерген бұлт көшіп жүрген-ді. Түс ауа сол бұлт қатты нөсер жауынға айналды. Құрылыс маңы лайсаң батпақ болып кетті. Әлгі мақтаншақ мәшине ойпаттағы батпаққа батып қалды. Қанша гүжілдесе де, шыға алмай, сазға белшеден батқан үстіне бата түсті. Басқа бір жолдас мәшинесі келіп, оны арқанмен тартып шығармақ болды. Бірақ оны шұңқырдан шығара алмады. Сол сәтте құрылыс бастығының әмір етуімен көтергіш кранға кезек келді. Кран ұзын мойны бұра келіп, шұңқырда тұрған мәшинені шынжырмен асты-үстінен орап байлаттырды. Содан кейін абайсыз құлаған баланы құлағынан кқтергендей, мәшинені жоғары көтеріп әкетті. Дөңес жерге шығарып қойды да, мақтаншақ мәшниеге:

-Балақай, бұдан былай мақтанба, әркімнің өз өнері, өз орны бар. Бәріміз де құрылысшының тек көмекшісіміз, - деді.

«Ер еңбекте сыналады» деген сөз осындай іс нәтижесінде айтылған екен.

Жекен Жұмахан








2- тапсырма










  • Мәтінді түсініп оқиды




















Дескриптор

Мәтінді түсініп оқиды 2 балл






















Оқулық

112-114 бет





Сабақтың

Соңы

5 минут

ұжым жұмыс

Сабақты бекіту

«Ізден» әдісі

Айтылым; 114 бет 3 тапсырма

  • Мәтінде берілген суреттерді пайдаланып, мәтін бойынша мульфильм жаса. Тағы қандай кадр қосатыныңды айт

  • Мультфильмге қатысушы кейіпкерлердің сөздерін дайында








Үйге тапсырма: 112– 114 бет «Ер еңбекте сыналады» мәнерлеп оқу


3- тапсырма

  • Тапсырманы орындайды



Дескриптор

Тапсырманы орындайды

2 балл





Оқулық

114 бет


Кері байланыс

2 минут


Кері байланыс

  • Бүгінгі сабақта түсінгенім:

  • Қызықты болған сәттері:

  • Түсінбеген тұстары


Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі








Жариялаған:
Сартбекова Алуа
09 Желтоқсан 2024
289
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі