|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46 сабақ. Сөйлем. Нан қоқымын шашпаңдар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең мазмұны бойынша өз ойын айтады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу, есте сақтау арқылы жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мәдениетті дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру –Мынау – менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. –Мынау – менің басым, Бәрін осы басқарған. –Мынау – менің оң қолым, Мынау – менің сол қолым, Барлық істі атқарған. Өткенді пысықтау «Балмұздақ таяқшалары» әдісі Сұрақтар
Тақырыпты ашу Өлеңді хормен жаттау Нан болса ойнап, кұлеміз, Нан барда еркін жүреміз Тіршілік көзі нан ғана, Нан қадірін білеміз Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. Өтебай Тұрманжанов – ақын, жазушы. 1905 жылы Оңтүстік Қазақстан облысы Бөген ауданы Жалғызағаш деген ауылда туған. 50- ге тарта кітап шығарған. Балаларға арналған көптеген өлең-тақпақ, ертегі, әңгіме, мысал, дастандар жазды. Олардың ішінде «Пулемет», «Сұңқар түлектер», «Жауқазын», «Құралай», «Ұршық» деген шығармалары бар. Жұптық жұмыс 1-жаттығу. Өлеңмен жұмыс. Өлеңді тыңдайды. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі. Дауыстап оқу арқылы орындалады. – Нанның қоқымын неге шашуға болмайды? Кәрі, жас сөздерінің мағынасын түсіндіру. Дәптермен жұмыс Көркем жазу қадірлі қадірлі қадірлі шаттық шаттық шаттық 2-жаттығу Жаңылтпашты бірнеше рет оқып, тілдері жаттыққан соң, жатқа жазады. Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып, көшіріп жазады ЕБҚ Қандай нан түрлерін
білесің ЕҚБ «Нан» тақырыбына топтастыру жаса Сергіту сәті. Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады). Күн жарқырай ашылды (қолдарымен Күн жасайды). Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды). 3-жаттығу Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзді қатыстырып сөйлем құра Ребустың шешуі: тағам ФС тапсырмасы ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Нан туралы жұмбақты шеш 2-деңгей Нан туралы мақалды оқы және түсіндір 3-деңгей Нан туралы тыйым сөздерді жаз және түсіндір Кері байланыс
|
Өлеңді оқып, қимылдар жасайды Өткенді пысықтайды Өлеңді хормен оқиды Автормен танысады Жаңа тақырыппен танысады Жұптаса отырып, берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып, ой түйеді. Жаңылтпаш ты жатқа айтады Нан туралы айтады Топтастыру жасайды Жаттығу жасайды Ребус шешеді Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі Ережелерді жатқа біледі, қолданады «Әмиян» әдісі арқылы мадақтау
Дескриптор: Өлеңді хормен оқиды Нан туралы өз ойларын айтады Дескриптор: Автормен танысады Оның шығармаларын атайды «Әмиян» әдісі арқылы мадақтау
Дескриптор: Өлеңді тыңдайд Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Ана
тілі Бөлім: Мәтін және
сөйлем Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 1
сынып Сабақтың
тақырыбы: №46 сабақ. Сөйлем. Нан
қоқымын шашпаңдар. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу; 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
беру. Сабақтың
мақсаты Өлең мазмұны бойынша өз ойын
айтады. Сөйлемді бас әріптен бастап
жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. Айтылуы мен жазылуы бірдей
сөздерді көшіріп жазу, есте сақтау арқылы
жазады Құндылықтар Ұлттық
мүдде: Ұлттық мәдениетті
дәріптеу Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру –Мынау – менің
жүрегім, Бәрі осыдан
басталған. –Мынау – менің
басым, Бәрін осы
басқарған. –Мынау – менің оң
қолым, Мынау – менің сол
қолым, Барлық істі
атқарған. Өткенді
пысықтау «Балмұздақ таяқшалары»
әдісі Сұрақтар Сөз неден
құралады? Сөйлем неден
құралады? Мәтінді неден
құраймыз? Мәтіннің қандай түрері
бар? Нан қандай
ас? Тыныс белгілерін
ата Сөйлем аяқталғанын қалай
білесің? Тақырыпты
ашу Өлеңді хормен
жаттау Нан болса ойнап,
кұлеміз, Нан барда еркін
жүреміз Тіршілік көзі нан
ғана, Нан қадірін
білеміз Жаңа
тақырып Оқулықпен
жұмыс Өлеңнің авторы жайлы қысқаша
мағлұмат беріледі. Өтебай Тұрманжанов – ақын,
жазушы. 1905 жылы Оңтүстік Қазақстан облысы Бөген ауданы Жалғызағаш
деген ауылда туған. 50- ге тарта кітап шығарған. Балаларға арналған
көптеген өлең-тақпақ, ертегі, әңгіме, мысал, дастандар жазды.
Олардың ішінде «Пулемет», «Сұңқар түлектер», «Жауқазын»,
«Құралай», «Ұршық» деген шығармалары
бар. Жұптық
жұмыс 1-жаттығу. Өлеңмен жұмыс. Өлеңді
тыңдайды. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі. Дауыстап оқу арқылы
орындалады. – Нанның қоқымын неге шашуға
болмайды? Кәрі, жас сөздерінің мағынасын
түсіндіру. Дәптермен
жұмыс Көркем
жазу қадірлі қадірлі
қадірлі шаттық шаттық
шаттық 2-жаттығу Жаңылтпашты бірнеше рет оқып,
тілдері жаттыққан соң, жатқа жазады. Сөйлемдерді тыныс белгісін
қойып, көшіріп жазады ЕБҚ Қандай нан түрлерін
білесің ЕҚБ «Нан» тақырыбына топтастыру
жаса Сергіту сәті. Қатты нөсер
басылды (жаймен тырсылдатады). Күн жарқырай ашылды
(қолдарымен Күн жасайды). Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ
шашылды (жарты доға
жасайды). 3-жаттығу Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзді
қатыстырып сөйлем құра Ребустың шешуі:
тағам ФС
тапсырмасы ҚЖ: Саралау
тапсырмасы 1-деңгей Нан туралы жұмбақты
шеш 2-деңгей Нан туралы мақалды оқы және
түсіндір 3-деңгей Нан туралы тыйым сөздерді жаз
және түсіндір Кері
байланыс Өлеңді оқып, қимылдар
жасайды Өткенді
пысықтайды Өлеңді хормен
оқиды Автормен
танысады Жаңа тақырыппен
танысады Жұптаса отырып, берілген
тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып, ой
түйеді. Жаңылтпаш ты жатқа
айтады Нан туралы
айтады Топтастыру
жасайды Жаттығу
жасайды Ребус
шешеді Саралау тапсырмасын
орындайды Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! Дескриптор: Өтілген тақырыптарды
біледі Ережелерді жатқа біледі,
қолданады «Әмиян» әдісі арқылы
мадақтау Дескриптор: Өлеңді хормен
оқиды Нан туралы өз ойларын
айтады Дескриптор: Автормен
танысады Оның шығармаларын
атайды «Әмиян» әдісі арқылы
мадақтау Дескриптор: Өлеңді тыңдайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















