|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№48 сабақ. Сөйлем. Алғашқы хат. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.1.1.1 мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді түсініп оқиды. Мұғалімнің қолдауымен түрлі шағын мәтін (хат) жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мәдениетті дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Хат тасушы көгершін» –Балалар, бүгін бізге аппақ көгершін хат алып келіпті. Хаттың ішінде не жазылған деп ойлайсыңдар? Хатты кім жіберуі мүмкін? Көгершін қандай құс? Өткенді пысықтау «Нан-тіршілік көзі» мәтінінің мазмұнын баяндау Нан туралы мақалдар мен тыйым сөздерді есіне түсіру Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс. Кіріспе әңгіме. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды. Автор жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. Автор туралы. Оразақын Асқар – ақын. 1933 жылы Шығыс Түркістан өлкесінің Іле аймағында дүниеге келген. Балаларға арналған өлеңдері көп. 1-жаттығу ауызша орындалады. Мұғалім өлеңді дауыстап, мәнерлеп оқып шығады. «Алғашқы хат» өлеңін тізбектей, дауыстап мәнерлеп оқиды. Өлең соңындағы сұрақтарға жауап береді. – Хатты қалай жазу керек? – Өзің хат жазып көрдің бе? Хатты неліктен қайта-қайта көшірді деп ойлайсың? Дәптермен жұмыс Көркем жазу Хат хат хат Көркем көркем көркем 2-жаттығуды жазбаша орындайды. Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін тап. Аяғы жоқ, жүреді, Аузы жоқ, сөйлейді. Хат. ЕҚБ Анаңа мектептегі бір күнің туралы хат жаз ЕБҚ Қалташаның ішіндегі түрлі түспен жазылған сөздерді парта үстіне әліпби ретімен тізіп шық. Әке, бауыр, ана, мектеп, оқушы, мұғалім. Сергіту сәті «Бұлт үстіндегі саяхат» – Балалар, мен сендерді бұлт үстіне саяхатқа шақырмақшымын. Томпақ жастықтардан құралған жұмсақ тауға ұқсаған аппақ мамық бұлт үстіне секіріңдер. Аяқтарың, арқаларың, барлық денелерің осы үлкен бұлт жастыққа ыңғайлы орналасқанын сезініңдер. Саяхат басталды. Бұлт жайлап, көк аспанға көтерілді. Өздеріңді ұшып жүргендей сезініңдер ФС тапсырмасы 3-жаттығу. – Ал, балалар, біз бұлт үстіне саяхат жасадық. Ата-апаларыңды сағындыңдар ма? Олай болса, ата-апамызға хат жазайық. (Хат жазу үлгісімен таныстыру.) Амансыздар ма, ата,әже? Аман-есен жүрсіздер ме?Біз де аманбыз, Сабағым жақсы. Сау болыңыздар. Сәуле Енді өзіміз хат жазып көрейік ҚЖ: Диктант «Ұстазға хат» әдісі Мұғалімнің айтқан сөздерін парақ бетіне түсіреді. Оны конверке салып, ұстазына береді Армысыз ұстазым! Мен сабақты жақсы оқуға тырысамын. Сіз өте жақсы адамсыз! Кері байланыс
|
Балалар өз ойларын білдіріп, түрлі пікірлер айтады. Көгершін туралы білетіндерін әңгімелейді. Өткенді пысықтайды Оразақын Асқар туралы айтады Өлеңді оқиды Сұрақтарға жауап береді Жұмбақтың шешуін табады Жеке жұмыс жасайды Демалып, шаршағанын басады Хат жазуды үйренеді Хат жазады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Дескриптор: «Нан-тіршілік көзі» мәтінінің мазмұнын айтады Нан туралы мақалдар мен тыйым сөздерді біледі Дескриптор: Автор туралы мағлұматтармен танысады Оның шығармашылығы туралы мұғалімнің көмегімен айтады
Дескриптор: Өлеңді дауыстап, мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сөздерді қатесіз, көркем жазады Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады.
Өте жақсы! Тамаша!
Дескриптор: Хат жазу үлгісімен танысады Үлгі бойынша өз туыстарына хат жазады
Дескриптор: Сөздерді есту бойынша дұрыс жазады Хат жазуды меңгерген «Банкомат» әдісі 500теңге- ұнамады 1000 теңге-ұнады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сартбекова АлуаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз №48 сабақ. Сөйлем. Алғашқы хат. 1 сынып ана тілі
Тақырып бойынша 13 материал табылды
№48 сабақ. Сөйлем. Алғашқы хат. 1 сынып ана тіліМатериал туралы қысқаша түсінік
№48 сабақ. Сөйлем. Алғашқы хат.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















