Тексерілді:
ДТІЖО:
|
Тәрбие сағаты |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» |
|
|
Күні |
3.02.2025ж |
|
|
Сынып жетекшісі: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ 10–сыныптар: «Сізге қатысты жағымсыз сөздерге жауап берудің тиімді стратегиялары» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
· Оқушыларды интернеттің қауіпсіз қолданылуы туралы ақпараттандыру. · Интернеттегі қауіптерден сақтану жолдарын үйрету. · Интернетті жауапты түрде пайдалану мәдениетін қалыптастыру. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
оқушылардың өзіне деген сенімділігін арттырып, эмоциясын бақылай білуге үйрету. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, өздері жүрген орталарында Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам не істек керек екенін , бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сәлемдесу.Ұйымдастыру кезеңі Көрме ұйымдастыру: Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні (World Safer Internet Day) — әр жыл сайын ақпан айының екінші сейсенбісінде өтетін халықаралық шара. Бұл күннің мақсаты — интернетті қауіпсіз, жауапты және сауатты қолдануды насихаттау. Әсіресе балалар мен жасөспірімдерді интернеттің қауіптілігінен сақтандыру, оларды киберқұқықбұзушылықтардан қорғау және интернетте жеке мәліметтерді қорғау дағдыларын дамыту маңызды болып табылады. |
Оқушылар шеңбер болып тұрады
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді
|
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Қауіпсіз интернет қолдануға арналған кейбір кеңестер:
Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам — интернет пен цифрлық технологияларды пайдаланған кезде жеке ақпаратты қорғау, қауіптерден сақтану және онлайн кеңістікте жауапты мінез-құлық таныту. Цифрлық әлемде қауіпсіз болу үшін әркімнің белгілі бір ережелер мен сақтық шараларын ұстануы қажет.
Талқылау және сұрақ-жауап : Оқушылардан интернеттің қауіпсіздігіне байланысты сұрақтар қабылдап, оларды талқылау.
|
Топтық жұмыс Оқушыларды 3 топқа бөлу. Әр топқа интернеттің қауіпсіздігі туралы бір тақырып беріледі: Топ 1: Жеке мәліметтерді қорғау. Топ 2: Қауіпсіз паролдер жасау. Топ 3: Киберқұқықбұзушылықтар және олардан қорғану. Топтар өз тақырыптарын талқылап, қорғайды.
|
|
|
Сабақтың соңы
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
Жағымсыз сөздер дегеніміз не?
2. Жағымсыз сөздерге жауап беру стратегиялары:
3. Эмоцияны басқару әдістері:
|
Топтық жұмыс? 1-тапсырма: «Ситуацияға жауап»
? 2-тапсырма: «Рөлдік ойын»
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ 10–сыныптар: «Сізге қатысты жағымсыз сөздерге жауап берудің тиімді стратегиялары»
Тексерілді:
ДТІЖО:
|
Тәрбие сағаты |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» |
|
|
Күні |
3.02.2025ж |
|
|
Сынып жетекшісі: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ 10–сыныптар: «Сізге қатысты жағымсыз сөздерге жауап берудің тиімді стратегиялары» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
· Оқушыларды интернеттің қауіпсіз қолданылуы туралы ақпараттандыру. · Интернеттегі қауіптерден сақтану жолдарын үйрету. · Интернетті жауапты түрде пайдалану мәдениетін қалыптастыру. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
оқушылардың өзіне деген сенімділігін арттырып, эмоциясын бақылай білуге үйрету. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, өздері жүрген орталарында Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам не істек керек екенін , бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сәлемдесу.Ұйымдастыру кезеңі Көрме ұйымдастыру: Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні (World Safer Internet Day) — әр жыл сайын ақпан айының екінші сейсенбісінде өтетін халықаралық шара. Бұл күннің мақсаты — интернетті қауіпсіз, жауапты және сауатты қолдануды насихаттау. Әсіресе балалар мен жасөспірімдерді интернеттің қауіптілігінен сақтандыру, оларды киберқұқықбұзушылықтардан қорғау және интернетте жеке мәліметтерді қорғау дағдыларын дамыту маңызды болып табылады. |
Оқушылар шеңбер болып тұрады
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді
|
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Қауіпсіз интернет қолдануға арналған кейбір кеңестер:
Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам — интернет пен цифрлық технологияларды пайдаланған кезде жеке ақпаратты қорғау, қауіптерден сақтану және онлайн кеңістікте жауапты мінез-құлық таныту. Цифрлық әлемде қауіпсіз болу үшін әркімнің белгілі бір ережелер мен сақтық шараларын ұстануы қажет.
Талқылау және сұрақ-жауап : Оқушылардан интернеттің қауіпсіздігіне байланысты сұрақтар қабылдап, оларды талқылау.
|
Топтық жұмыс Оқушыларды 3 топқа бөлу. Әр топқа интернеттің қауіпсіздігі туралы бір тақырып беріледі: Топ 1: Жеке мәліметтерді қорғау. Топ 2: Қауіпсіз паролдер жасау. Топ 3: Киберқұқықбұзушылықтар және олардан қорғану. Топтар өз тақырыптарын талқылап, қорғайды.
|
|
|
Сабақтың соңы
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
Жағымсыз сөздер дегеніміз не?
2. Жағымсыз сөздерге жауап беру стратегиялары:
3. Эмоцияны басқару әдістері:
|
Топтық жұмыс? 1-тапсырма: «Ситуацияға жауап»
? 2-тапсырма: «Рөлдік ойын»
|
|
шағым қалдыра аласыз



















