|
Пән: математика Мұғалімніңаты-жөні:
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
4 саны және цифры |
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін |
1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 4 санын жазады, оқиды сандар
қатарындағы орнын
анықтайды; |
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы -Біртаңбалы сандарды таниды және атайды. -10 көлеміндегі сандарды жазады және салыстырады. |
|
Тілдік мақсаттар |
өз пікірін және ұсынылған амал әдістерін айтуда математикалық білімді және математикалық терминологияны («сан», «»цифр», «теңдік», «қосу», «азайту» және т.б.) қолдану; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар арасындағы достық қарым-қатынасты сақтай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, сауат ашу |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, аудио материалдар |
|
Бастапқы білім |
Оқушылардың балабақшада меңгерген сандары мен есептеп үйренген тәжірибесіне негізделу керек. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеі Психологиялық жаттығу: Бір, екі, үш Жинап алдық күш Төрт, бес, алты Біз санаймыз мықты -Балалар, бүгін сендер жұлдызша алғыларың келеді ме? -Олай болса, тапсырмаларды өте жақсы орындағандарды "Қызыл жұлдызша" Ал жақсы орындағандарды "Сары жұлдызша", тапсырманы толық орындамағандарға"Жасыл жұлдызша" арқылы бағалаймын. Заттарды санау. Реттік санау (С) Оқушыларды 10 санының маңыздылығын табу үшін саусақпен санауға қатыстырыңыз (себебі бұл есептеудің ондық жүйесінің негізі).
- Қай үй жануарларының 4 аяғы бар? - 4 санын қалай алуға болады?
|
Әртүрлі әрекет жасап жатқан әртүрлі киім киген Қазақстандағы балалардың суреттері (талқылау үшін). 10 көлеміндегі сандарды көрсету, қабырғадағы және едендегі сандық түзулер, цифрлар жазылған пазлдар/ цифрдан жасалған кішкене кілем (төменде сурет берілген)
|
|
7минут Сергіту сәті: 1 минут 6минут Дәптермен жұмыс: 10минут Тапсырма 3минут |
1-тапсырма (Т,Қ) Суреттерді сәйкес сандармен байланыстырып сызыңыз. Сандарды оқыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - заттардың санына сәйкес цифрды белгілейді; - сандарды таниды және атайды. -заттардың санына сәйкес цифрды белгілеу Бір, екі, үш қарлығаш болып ұш, Төрт, бес, алты қарлығаш болып қалқы, Жеті, сегіз, тоғыз, он қарлығаш болып қон. 2- тапсырма (Ө,Қ) Үлкен доптарды және кіші доптарды санап, бос торкөздерге жазыңыз. Сандарды салыстырыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - үлкен доптардың санын анықтайды және сәйкес цифрмен жазады; - кіші доптардың санын анықтайды және сәйкес цифрмен жазады; - сандарды салыстырады және салыстыру таңбасын дұрыс қояды. 4 санын алдымен ауада жазады, сосын дәптерлеріне жазады.
|
Суреттер , сандар салынған ұяшық ҚБ-дан алынған Үлкен және кіші доптар Қ Б-дан алынған |
|
Сабақтың соңы: 2-минут |
Сабақ соңында оқушылар
рефлексия жүргізеді: |
|
|
Саралау – оқушыларға
қалай |
Бағалау –
оқушылардың |
Денсаулық және
қауіпсіздік |
|
Тапсырма барысында күрделілігіне қарай алға ілгерілеп отырған кейбір оқушыларға "Тапсырма"әдісі шығарып көр Қоянда барлығы неше көжек бар? Деген суретпен тапсырма беру . Қолдау қажет болған оқушыларға; Саралаудың "Жіктеу" әдісі бойынша сандық сәуледе 3 санынан соң тұратын санды көрсетуге тапсырма беру. |
Топтық, жұптық жұмыста балалар бірін-бірі бағалайды. қызыл, сары жұлдызшалар арқылы бағалаймын. Нәтиже көрсеткен оқушыларды мадақтап, марапаттап отырамын. |
Қауіпсіздік Кез-келген заттарды ауызға салмау керек. Партада қисық отырмау керек екенін ескертіп отырамын. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 саны және цифры 1кл
4 саны және цифры 1кл
|
Пән: математика Мұғалімніңаты-жөні:
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
4 саны және цифры |
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін |
1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 4 санын жазады, оқиды сандар
қатарындағы орнын
анықтайды; |
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы -Біртаңбалы сандарды таниды және атайды. -10 көлеміндегі сандарды жазады және салыстырады. |
|
Тілдік мақсаттар |
өз пікірін және ұсынылған амал әдістерін айтуда математикалық білімді және математикалық терминологияны («сан», «»цифр», «теңдік», «қосу», «азайту» және т.б.) қолдану; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар арасындағы достық қарым-қатынасты сақтай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, сауат ашу |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, аудио материалдар |
|
Бастапқы білім |
Оқушылардың балабақшада меңгерген сандары мен есептеп үйренген тәжірибесіне негізделу керек. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеі Психологиялық жаттығу: Бір, екі, үш Жинап алдық күш Төрт, бес, алты Біз санаймыз мықты -Балалар, бүгін сендер жұлдызша алғыларың келеді ме? -Олай болса, тапсырмаларды өте жақсы орындағандарды "Қызыл жұлдызша" Ал жақсы орындағандарды "Сары жұлдызша", тапсырманы толық орындамағандарға"Жасыл жұлдызша" арқылы бағалаймын. Заттарды санау. Реттік санау (С) Оқушыларды 10 санының маңыздылығын табу үшін саусақпен санауға қатыстырыңыз (себебі бұл есептеудің ондық жүйесінің негізі).
- Қай үй жануарларының 4 аяғы бар? - 4 санын қалай алуға болады?
|
Әртүрлі әрекет жасап жатқан әртүрлі киім киген Қазақстандағы балалардың суреттері (талқылау үшін). 10 көлеміндегі сандарды көрсету, қабырғадағы және едендегі сандық түзулер, цифрлар жазылған пазлдар/ цифрдан жасалған кішкене кілем (төменде сурет берілген)
|
|
7минут Сергіту сәті: 1 минут 6минут Дәптермен жұмыс: 10минут Тапсырма 3минут |
1-тапсырма (Т,Қ) Суреттерді сәйкес сандармен байланыстырып сызыңыз. Сандарды оқыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - заттардың санына сәйкес цифрды белгілейді; - сандарды таниды және атайды. -заттардың санына сәйкес цифрды белгілеу Бір, екі, үш қарлығаш болып ұш, Төрт, бес, алты қарлығаш болып қалқы, Жеті, сегіз, тоғыз, он қарлығаш болып қон. 2- тапсырма (Ө,Қ) Үлкен доптарды және кіші доптарды санап, бос торкөздерге жазыңыз. Сандарды салыстырыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - үлкен доптардың санын анықтайды және сәйкес цифрмен жазады; - кіші доптардың санын анықтайды және сәйкес цифрмен жазады; - сандарды салыстырады және салыстыру таңбасын дұрыс қояды. 4 санын алдымен ауада жазады, сосын дәптерлеріне жазады.
|
Суреттер , сандар салынған ұяшық ҚБ-дан алынған Үлкен және кіші доптар Қ Б-дан алынған |
|
Сабақтың соңы: 2-минут |
Сабақ соңында оқушылар
рефлексия жүргізеді: |
|
|
Саралау – оқушыларға
қалай |
Бағалау –
оқушылардың |
Денсаулық және
қауіпсіздік |
|
Тапсырма барысында күрделілігіне қарай алға ілгерілеп отырған кейбір оқушыларға "Тапсырма"әдісі шығарып көр Қоянда барлығы неше көжек бар? Деген суретпен тапсырма беру . Қолдау қажет болған оқушыларға; Саралаудың "Жіктеу" әдісі бойынша сандық сәуледе 3 санынан соң тұратын санды көрсетуге тапсырма беру. |
Топтық, жұптық жұмыста балалар бірін-бірі бағалайды. қызыл, сары жұлдызшалар арқылы бағалаймын. Нәтиже көрсеткен оқушыларды мадақтап, марапаттап отырамын. |
Қауіпсіздік Кез-келген заттарды ауызға салмау керек. Партада қисық отырмау керек екенін ескертіп отырамын. |
шағым қалдыра аласыз



















