Пәні: Математика Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: |
||||
|
Күні:04.04.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып:4Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Натурал сандар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
миллиондар мен миллиардтар класымен және олардың разрядтарымен таныстыру;жаңа есептеу бірліктері мен есептеудің ондық жүйесіндегі жаңа кластардың пайда болу принципін тиянақтау. Есте сақтау, ойлау, разрядтар мен кластарды еркін ажырата білу дағдысын дамыту. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «разряд» және «класс» туралы біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: миллион, миллиард көлеміндегі сандарын біледі.Сандарды есептеу барысында пайдалана алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар:шығармашылыққа берілген тапсырмаларды орындайды |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Разряд, класс,миллион,миллиард,триллиондар,квадриллиондар,квинтиллиондар,секстиллиондар,септиллиондар |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Разрядтық қосылғышқа жіктейді Есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Рухани жаңғыру мақсатында елінің,жерінің, мәдинетін мен салт дәстүрлерін болашақ жас ұрпаққа насихаттау. Топтық жұмыстар арқылы балаларды тату болуға, адамдық қасиетке тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қызықты математика |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
||||
|
Бастапқы білім |
Әріпті өрнектер. Теңдеулер |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі бөлімі/ 20 мин
Сергіту сәті |
І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Психологиялық дайындық Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. ІІІ. Өткенді пысықтау Көбейту кестесін еске түсіру Дәптерлерін аралап тексеру,оқыту. -Разряд және класстарды еске түсіреміз Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны: 1.Үлестірмедегі сандарды оқытып, кластар мен разрядтарға жіктету. 125454 502350 8021 300241
2 Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар? 1 м неше дм бар? 1 м неше см бар? Армен нені өлшейміз?Аудан бірліктерін еске түсіріп, ретімен атап шығу. ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.№ 1- жаттығу. Топтау және оқу. Көп таңбалы сандарды класс және разряд бойынша кестемен түсіндіру.
0 натурал санға жатпайды. Бұл садар араб цифрлары деп аталады. Ә) Сандарды оқу және өсу ретімен жазу. № 2. Кестелерді толтыр: «Кім жылдам?» Жылдамдыққа жазу(3 топпен) Рим цифрын таныстыру және жазып үйрену. Топпен жұмыс Өздігінен орындау. № 3 Ауызша есептер құрап,оларды шығару. Қозғалысқа байланысты қайталау. Ж. У. Қ. № 4 3 қатарға әр жолын беріп, өз беттерінше орындату, 4 жолын тақтада 3 қатар жарыса орындайды. №6 2 бағанын орындау. №7 а-ны орындау. Тақта мен орында шығару. 5674+73478+х= 97089 |
|
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
1.Қорытындылау: Бүгінгі сабақтан не білдік? Кластарға жіктеу мен разрядтарға жіктеудің айырмасы неде? Жүз мыңдықтар класында неше разряд бар?Класс ше? Бірлік миллиондар класында неше разряд болады? Класс ше? 412752 санын разрядтық қосылғыштарға жікте 2.Үйге тапсырма: № 8 3.Кері
байланыс: Бүгінгі сабақ ұнады ма? |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушыларлың жеке қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез – келген кезеңінде қолданыла алады. Дарынды балаларға қосымша беремін |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Оқушыларды бағалау Өзін-өзі бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы ӨҚН сақтауды насихаттау |
|||
|
Жалпы баға (мұғалім рефлексиясы) Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4-сынып математика Натурал сандар
4-сынып математика Натурал сандар
Пәні: Математика Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: |
||||
|
Күні:04.04.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып:4Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Натурал сандар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
миллиондар мен миллиардтар класымен және олардың разрядтарымен таныстыру;жаңа есептеу бірліктері мен есептеудің ондық жүйесіндегі жаңа кластардың пайда болу принципін тиянақтау. Есте сақтау, ойлау, разрядтар мен кластарды еркін ажырата білу дағдысын дамыту. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «разряд» және «класс» туралы біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: миллион, миллиард көлеміндегі сандарын біледі.Сандарды есептеу барысында пайдалана алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар:шығармашылыққа берілген тапсырмаларды орындайды |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Разряд, класс,миллион,миллиард,триллиондар,квадриллиондар,квинтиллиондар,секстиллиондар,септиллиондар |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Разрядтық қосылғышқа жіктейді Есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Рухани жаңғыру мақсатында елінің,жерінің, мәдинетін мен салт дәстүрлерін болашақ жас ұрпаққа насихаттау. Топтық жұмыстар арқылы балаларды тату болуға, адамдық қасиетке тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қызықты математика |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
||||
|
Бастапқы білім |
Әріпті өрнектер. Теңдеулер |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі бөлімі/ 20 мин
Сергіту сәті |
І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Психологиялық дайындық Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. ІІІ. Өткенді пысықтау Көбейту кестесін еске түсіру Дәптерлерін аралап тексеру,оқыту. -Разряд және класстарды еске түсіреміз Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны: 1.Үлестірмедегі сандарды оқытып, кластар мен разрядтарға жіктету. 125454 502350 8021 300241
2 Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар? 1 м неше дм бар? 1 м неше см бар? Армен нені өлшейміз?Аудан бірліктерін еске түсіріп, ретімен атап шығу. ІҮ. Жаңа сабақ: 1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.№ 1- жаттығу. Топтау және оқу. Көп таңбалы сандарды класс және разряд бойынша кестемен түсіндіру.
0 натурал санға жатпайды. Бұл садар араб цифрлары деп аталады. Ә) Сандарды оқу және өсу ретімен жазу. № 2. Кестелерді толтыр: «Кім жылдам?» Жылдамдыққа жазу(3 топпен) Рим цифрын таныстыру және жазып үйрену. Топпен жұмыс Өздігінен орындау. № 3 Ауызша есептер құрап,оларды шығару. Қозғалысқа байланысты қайталау. Ж. У. Қ. № 4 3 қатарға әр жолын беріп, өз беттерінше орындату, 4 жолын тақтада 3 қатар жарыса орындайды. №6 2 бағанын орындау. №7 а-ны орындау. Тақта мен орында шығару. 5674+73478+х= 97089 |
|
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
1.Қорытындылау: Бүгінгі сабақтан не білдік? Кластарға жіктеу мен разрядтарға жіктеудің айырмасы неде? Жүз мыңдықтар класында неше разряд бар?Класс ше? Бірлік миллиондар класында неше разряд болады? Класс ше? 412752 санын разрядтық қосылғыштарға жікте 2.Үйге тапсырма: № 8 3.Кері
байланыс: Бүгінгі сабақ ұнады ма? |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушыларлың жеке қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез – келген кезеңінде қолданыла алады. Дарынды балаларға қосымша беремін |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Оқушыларды бағалау Өзін-өзі бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы ӨҚН сақтауды насихаттау |
|||
|
Жалпы баға (мұғалім рефлексиясы) Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз
.Өтілгендерді еске түсіре отырып, оларды да кластар мен разрядтарға
жіктеу.












