Пәні: Математика Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: |
||||
|
Күні:09.04.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып:4Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Микрокалькулятордың көмегімен есептеулер орындау |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
Арифметикалық амалдарды калькулятор көмегімен орындау тәсілдерін таныстыру.Берілген материалды тиянақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.Калькуляторды сабақта және үйде дұрыс пайдалануға үйрету.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Арифметикалық амалдарды калькулятор көмегімен орындау тәсілдерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар:көп таңбалы сандарды салыстырады |
|||||
|
Кейбір оқушылар:кесте бойынша теңдеу құрып шығару |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Арифметикалық амалдар,калькулятор |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Көп таңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындайды Есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Рухани жаңғыру мақсатында елінің,жерінің, мәдинетін мен салт дәстүрлерін болашақ жас ұрпаққа насихаттау. Математикалық тапсырмалар орындау барысында татулыққа баулу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қызықты математика |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
телефон |
||||
|
Бастапқы білім |
Миллионға дейінгі сандар, разрядтар және кластар,натурал сандар |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі бөлімі/ 20 мин
Сергіту сәті |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпқа ынтымақтастық атмосферасын құру «Тілек тілеу» Оқушылар бір-біріне қарап, жақсы тілектер айту ІІ. Өткенді пысықтау «Жұптық жұмыс» № 4 (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру) Ауызша жұмыс. Көп таңбалы сандарды үлестірме арқылы көрсетіп, оларды оқыту және кластар мен разрядтарға жіктеу. 4120 – бірл. класында 120 бірл .бар.Мыңдар класында – 4 бірл. мың бар .т.б. Жұмыс барысында сұрақтар қойылады: Бірліктер класына қандай сандар кіреді? Мыңдар класына ше? Миллиондар класына ше? ІІІ. Жаңа сабақ 1 Жаңа сабақты түсіндіру: Оқулықпен жұмыс. Микрокалькулятор жайлы мәлімет беру. Абак пен шот туралы да айтып өту. №2 Микрокалькулятормен жылдам есептеу.Сандарды оқыту және кластар бойынша атап шығу. №3 Ғарышкерлердің ұшу қашықтығын да калькулятормен есептеу. «Восток» 1сағ.48 мин.---1 айналым 41000км. («Восток-2» 1тәул.1сағ. 11мин.---17айналым ? «Восток-3» 3тәул.22сағ.22мин.---64 айналым ? №4 есепті тақта мен орында шығару. 2 нұсқаға бөліп орындау. 1-ж.-5рет бірдей ↓ 30 т. артық ? т. 2-ж.-3рет мөлшерде ? т. Ш.:30 : (5 – 2) = 15 т. 5 ∙ 15 = 75 (тонна ) 3 ∙ 15 = 45 (тонна) Ж: 1-жүргізуші-75 тонна,2-жүргізуші-45 тонна астық тасымалдады. №8 Рим цифрларымен тақтада орындау.ХХІІІ; ХХХІІІ;ХІ; ХІХ; ХХІҮ; ХХҮ; ХІҮ; LIV; XV. Араб цифрларымен орындарында жазу. Ү .Түсінгендерін тексеру: - Сонымен, балалар, осы істеген жұмыстардан не байқадыңдар? №5 --Калькулятор арқылы баған түрінде есептеу. №6 Өз беттерінше тапсырма .1-бағаны. Мүмкін нұсқалардың бәрін қарастыруға болады. №7 Математикалық диктант ретінде орындауға болады. |
Суреттер, оқулық Таратпа қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
1.Қорытындылау: Микрокалькулятордың қандай кезде пайдасы бар? Шығармашылық тапсырма:№9 Есептің шешуін табу үшін қай мысалдың дұрыс шешілгенін ,қай мысалдың дұрыс емес екенін анықтау керек. 0,1,2,3,4,5,8,,9 дұрыс жұмыс істейді. Қалған 6 және 7 тетіктерін тексереміз. 6 мен 7 –нің орны ауысқан. 7х86=602 2.Үйге тапсырма: № 7 121-бет. 3.Кері байланыс: «Бағдаршам әдісі» |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушыларлың жеке қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез – келген кезеңінде қолданыла алады. Сараланған тапсырма Кестемен жұмыс жасайды Дарынды балаларға қосымша тапсырма беремін |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Оқушыларды бағалау Өзін-өзі бағалау Жұп ішінде жұптар бірін-бірі бағалайды. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы ӨҚН сақтауды насихаттау |
|||
|
Жалпы баға (мұғалім рефлексиясы) Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4-сынып математика"Микрокалькулятордың көмегімен есептеулер орындау"
4-сынып математика"Микрокалькулятордың көмегімен есептеулер орындау"
Пәні: Математика Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: |
||||
|
Күні:09.04.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып:4Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Микрокалькулятордың көмегімен есептеулер орындау |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
Арифметикалық амалдарды калькулятор көмегімен орындау тәсілдерін таныстыру.Берілген материалды тиянақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.Калькуляторды сабақта және үйде дұрыс пайдалануға үйрету.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Арифметикалық амалдарды калькулятор көмегімен орындау тәсілдерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар:көп таңбалы сандарды салыстырады |
|||||
|
Кейбір оқушылар:кесте бойынша теңдеу құрып шығару |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Арифметикалық амалдар,калькулятор |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Көп таңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындайды Есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Рухани жаңғыру мақсатында елінің,жерінің, мәдинетін мен салт дәстүрлерін болашақ жас ұрпаққа насихаттау. Математикалық тапсырмалар орындау барысында татулыққа баулу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қызықты математика |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
телефон |
||||
|
Бастапқы білім |
Миллионға дейінгі сандар, разрядтар және кластар,натурал сандар |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі бөлімі/ 20 мин
Сергіту сәті |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпқа ынтымақтастық атмосферасын құру «Тілек тілеу» Оқушылар бір-біріне қарап, жақсы тілектер айту ІІ. Өткенді пысықтау «Жұптық жұмыс» № 4 (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру) Ауызша жұмыс. Көп таңбалы сандарды үлестірме арқылы көрсетіп, оларды оқыту және кластар мен разрядтарға жіктеу. 4120 – бірл. класында 120 бірл .бар.Мыңдар класында – 4 бірл. мың бар .т.б. Жұмыс барысында сұрақтар қойылады: Бірліктер класына қандай сандар кіреді? Мыңдар класына ше? Миллиондар класына ше? ІІІ. Жаңа сабақ 1 Жаңа сабақты түсіндіру: Оқулықпен жұмыс. Микрокалькулятор жайлы мәлімет беру. Абак пен шот туралы да айтып өту. №2 Микрокалькулятормен жылдам есептеу.Сандарды оқыту және кластар бойынша атап шығу. №3 Ғарышкерлердің ұшу қашықтығын да калькулятормен есептеу. «Восток» 1сағ.48 мин.---1 айналым 41000км. («Восток-2» 1тәул.1сағ. 11мин.---17айналым ? «Восток-3» 3тәул.22сағ.22мин.---64 айналым ? №4 есепті тақта мен орында шығару. 2 нұсқаға бөліп орындау. 1-ж.-5рет бірдей ↓ 30 т. артық ? т. 2-ж.-3рет мөлшерде ? т. Ш.:30 : (5 – 2) = 15 т. 5 ∙ 15 = 75 (тонна ) 3 ∙ 15 = 45 (тонна) Ж: 1-жүргізуші-75 тонна,2-жүргізуші-45 тонна астық тасымалдады. №8 Рим цифрларымен тақтада орындау.ХХІІІ; ХХХІІІ;ХІ; ХІХ; ХХІҮ; ХХҮ; ХІҮ; LIV; XV. Араб цифрларымен орындарында жазу. Ү .Түсінгендерін тексеру: - Сонымен, балалар, осы істеген жұмыстардан не байқадыңдар? №5 --Калькулятор арқылы баған түрінде есептеу. №6 Өз беттерінше тапсырма .1-бағаны. Мүмкін нұсқалардың бәрін қарастыруға болады. №7 Математикалық диктант ретінде орындауға болады. |
Суреттер, оқулық Таратпа қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
1.Қорытындылау: Микрокалькулятордың қандай кезде пайдасы бар? Шығармашылық тапсырма:№9 Есептің шешуін табу үшін қай мысалдың дұрыс шешілгенін ,қай мысалдың дұрыс емес екенін анықтау керек. 0,1,2,3,4,5,8,,9 дұрыс жұмыс істейді. Қалған 6 және 7 тетіктерін тексереміз. 6 мен 7 –нің орны ауысқан. 7х86=602 2.Үйге тапсырма: № 7 121-бет. 3.Кері байланыс: «Бағдаршам әдісі» |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушыларлың жеке қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез – келген кезеңінде қолданыла алады. Сараланған тапсырма Кестемен жұмыс жасайды Дарынды балаларға қосымша тапсырма беремін |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Оқушыларды бағалау Өзін-өзі бағалау Жұп ішінде жұптар бірін-бірі бағалайды. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы ӨҚН сақтауды насихаттау |
|||
|
Жалпы баға (мұғалім рефлексиясы) Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз














