Пәні: Математика Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: |
||||
|
Күні:03.04.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып:4Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Миллиондарға дейінгі сандар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
«разряд» және «класс» туралы түсініктерін нақтылау,санды жазғанда цифрдың орнының мәнін айқындау.Логикалық ойлау, ауызша сандарды еркін оқу қабілеттерін дамыту. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «разряд» және «класс» туралы біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар:разрядтық қосылғыштарға жіктейді |
|||||
|
Кейбір оқушылар:шығармашылыққа берілген тапсырмаларды орындайды |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Разряд, класс,геометриялық фигуралар |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Разрядтық қосылғышқа жіктейді Есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Рухани жаңғыру мақсатында елінің,жерінің, мәдинетін мен салт дәстүрлерін болашақ жас ұрпаққа насихаттау |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қызықты математика |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
||||
|
Бастапқы білім |
Әріпті өрнектер. Теңдеулер |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі бөлімі/ 20 мин
Сергіту сәті |
І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Психологиялық дайындық Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. ІІІ. Өткенді пысықтау Көбейту кестесін еске түсіру -Разряд және класс деген сөздер сендерге таныс па? Геометриялық фигуралар туралы не білеміз? Суреттерін көрсетіп отырып фигуралар туралы білімін тексеру. Көп таңбалы сандарды көрсету арқылы сандардың оқылуын, әр разрядтың атауын айтқызу. 1..Ауызша тапсырмалар беру арқылы түсініктерін нақтылау. Мысалы: 4852, 50426,4263,450603,20530 деген сандардағы 2 саны нені білдіреді? 58 жүздік,123 ондық,402 мыңдық,7025 бірліктен тұратын сандарды ата: Математикалық диктант: 5 ондық мыңнан және 50 бірліктен тұратын сан; 25 ондықтан және 9бірліктен тұратын сан; 1 жүздік мыңнан ,2 бірлік мыңнан және 8 ондықтан тұратын санды жаз: 2.Оқулықпен жұмыс: №1 тапсырма: 2топқа бөлініп ,өз беттерінше орындайды. №2 тапсырма: «Тиісті санды тап»ойыны 1-бағанын тақтада 3 оқушы орындайды. 2- бағанын 3 қатар болып орындайды . Тақтадағы оқушы разряд және класс бойынша ауызша түсіндіреді. №3 Класты 2 нұсқаға бөлу. Амалдарды ыңғайына қарай бөліп ,тақта мен орында шығару. №4 ауызша орындалатын есептер (а,ә,б) 3қатар ауызша жарыса орындайды. №5 өз беттерінше жұмыс:
1 2-ж.-40 кг.770кг. ?кг. Ш: 770 : (30+40) = 11(сағ.) 30 ∙ 11=330 (кг) 40 ∙ 11=440 (кг) №6 өз беттерінше Есімізге түсірейік, тік бұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табушы едік? Ү.Жаңа сабақты пысықтау: №8 шығармашылық тапсырма: 4 және 7 сандарын пайдалана отырып, құрамында 7 саны тек бір рет қана кездесетін төрт таңбалы сандарды жазу. 7444,4744,4474,4447; Сандардың ретімен орналасуына көңіл аудару керек.Кесте сызып, класс пен разрядты айтқызу. |
|
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
1.Қорытындылау: Бүгінгі сабақтан не білдік? Кластарға жіктеу мен разрядтарға жіктеудің айырмасы неде? Жүз мыңдықтар класында неше разряд бар?Класс ше? Бірлік миллиондар класында неше разряд болады? Класс ше? 412752 санын разрядтық қосылғыштарға жікте 2.Үйге тапсырма: № 8
3.Кері
байланыс: Бүгінгі сабақ ұнады ма? |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушыларлың жеке қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез – келген кезеңінде қолданыла алады. Дарынды балаларға қосымша беремін |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Оқушыларды бағалау Өзін-өзі бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы ӨҚН сақтауды насихаттау
|
|||
|
Жалпы баға (мұғалім рефлексиясы) Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4-сынып Миллиондарға дейінгі сандар
4-сынып Миллиондарға дейінгі сандар
Пәні: Математика Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: |
||||
|
Күні:03.04.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып:4Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Миллиондарға дейінгі сандар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
«разряд» және «класс» туралы түсініктерін нақтылау,санды жазғанда цифрдың орнының мәнін айқындау.Логикалық ойлау, ауызша сандарды еркін оқу қабілеттерін дамыту. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «разряд» және «класс» туралы біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар:разрядтық қосылғыштарға жіктейді |
|||||
|
Кейбір оқушылар:шығармашылыққа берілген тапсырмаларды орындайды |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Разряд, класс,геометриялық фигуралар |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Разрядтық қосылғышқа жіктейді Есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Рухани жаңғыру мақсатында елінің,жерінің, мәдинетін мен салт дәстүрлерін болашақ жас ұрпаққа насихаттау |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қызықты математика |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
||||
|
Бастапқы білім |
Әріпті өрнектер. Теңдеулер |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі бөлімі/ 20 мин
Сергіту сәті |
І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Психологиялық дайындық Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. ІІІ. Өткенді пысықтау Көбейту кестесін еске түсіру -Разряд және класс деген сөздер сендерге таныс па? Геометриялық фигуралар туралы не білеміз? Суреттерін көрсетіп отырып фигуралар туралы білімін тексеру. Көп таңбалы сандарды көрсету арқылы сандардың оқылуын, әр разрядтың атауын айтқызу. 1..Ауызша тапсырмалар беру арқылы түсініктерін нақтылау. Мысалы: 4852, 50426,4263,450603,20530 деген сандардағы 2 саны нені білдіреді? 58 жүздік,123 ондық,402 мыңдық,7025 бірліктен тұратын сандарды ата: Математикалық диктант: 5 ондық мыңнан және 50 бірліктен тұратын сан; 25 ондықтан және 9бірліктен тұратын сан; 1 жүздік мыңнан ,2 бірлік мыңнан және 8 ондықтан тұратын санды жаз: 2.Оқулықпен жұмыс: №1 тапсырма: 2топқа бөлініп ,өз беттерінше орындайды. №2 тапсырма: «Тиісті санды тап»ойыны 1-бағанын тақтада 3 оқушы орындайды. 2- бағанын 3 қатар болып орындайды . Тақтадағы оқушы разряд және класс бойынша ауызша түсіндіреді. №3 Класты 2 нұсқаға бөлу. Амалдарды ыңғайына қарай бөліп ,тақта мен орында шығару. №4 ауызша орындалатын есептер (а,ә,б) 3қатар ауызша жарыса орындайды. №5 өз беттерінше жұмыс:
1 2-ж.-40 кг.770кг. ?кг. Ш: 770 : (30+40) = 11(сағ.) 30 ∙ 11=330 (кг) 40 ∙ 11=440 (кг) №6 өз беттерінше Есімізге түсірейік, тік бұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табушы едік? Ү.Жаңа сабақты пысықтау: №8 шығармашылық тапсырма: 4 және 7 сандарын пайдалана отырып, құрамында 7 саны тек бір рет қана кездесетін төрт таңбалы сандарды жазу. 7444,4744,4474,4447; Сандардың ретімен орналасуына көңіл аудару керек.Кесте сызып, класс пен разрядты айтқызу. |
|
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
1.Қорытындылау: Бүгінгі сабақтан не білдік? Кластарға жіктеу мен разрядтарға жіктеудің айырмасы неде? Жүз мыңдықтар класында неше разряд бар?Класс ше? Бірлік миллиондар класында неше разряд болады? Класс ше? 412752 санын разрядтық қосылғыштарға жікте 2.Үйге тапсырма: № 8
3.Кері
байланыс: Бүгінгі сабақ ұнады ма? |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушыларлың жеке қабілеттерін есепке ала отырып (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез – келген кезеңінде қолданыла алады. Дарынды балаларға қосымша беремін |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Оқушыларды бағалау Өзін-өзі бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы ӨҚН сақтауды насихаттау
|
|||
|
Жалпы баға (мұғалім рефлексиясы) Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













