Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
4 тоқсан 1 сынып дене шынықтыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
|
||||
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
Күні |
|
||||
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Ашық ауада физикалық қозғалыс. |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.4.1. Дене қызметіндегі жалпы денсаулық туралы түсінікті анықтау |
||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу |
||||
Бағалау критерииі |
Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды. |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Сәлемдесу. Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру , Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба? орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай . 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5 .Жылдамдыққа жүгіру 6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Ж.Д.Ж. орнында |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Ортасы |
Қауіпсіздік техникасы Гимнастика қауіпсіздік техникасын қайталау, әнгімелесу, түсіндіру, көрсету. Қауіпсіздік техникасын журналына оқушылар тансыну арнайы аты жөніне қарама- қарсы қол қояды. Мектепте және денешынықтыру сабағында тәртіп ережелерін сақтауды жүруді қайталау, түсіндіру, әнгімелесу. Әртүрлі физикалық жаттығулар арқылы күшті дамыту Оқушыларға қол күшін қатайту, күшін (қуатын) дамыту, сондай-ақ, ептілік, тепе-теңдік, үйлестіру бойынша бірнеше қатар жаттығулармен жұмыс істеуді түсіндіру. Бұл суретте көрсетілгендей гимнастикаға арнайы жаттығуларді орындау қажет. Қауіпсіздік ережені сақтау біледі. Бастапқы тұрысқа дұрыс тұрады. Жалпы дамытатын жаттығуларды орындауда, дұрыс жасайды және көрсетеді.
|
берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, Көрсетілген волейбол ережелерін топ бойынша түсіндіреді допты төменнен, жоғарыдан қабылдау техникасын орындайды; -жұптық жұмыста допты жерге түсіріп алмай қағады; -допты тастағаннан кейін жоғарыдан береді; -допты үстінен қағып серіктесіне береді; -жұптасы берген допты қағып алады; -ережемен волейбол ойынын ойнайды; -ойынға төрешілік етеді; |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бағдаршам» ҚБ «От шашу» |
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Гимнастикалық төсеніштер талаптарға сай болу керек Доптар (түрлі мөлшерлі). Нысана ретінде түрлі қайта өңделе алатын заттар қолданыла алады: пластикалық саптаяқ / шөлмектер, картон туба / жәшіктер. |
|
Сабақтыңсоңы |
Рефлексия «Таңдау мен себеп» 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын, себебі... 2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды, себебі.... 3. Мен басқаларды мұқият зейінсіз тыңдадым, себебі.... 5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын риза емеспін, себебі ... |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
Бөлім |
|
||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||
Күні |
|
||||||||||||||||
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ашық ауада физикалық қозғалыс. |
||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.4.1. Дене қызметіндегі жалпы денсаулық туралы түсінікті анықтау |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу |
||||||||||||||||
Бағалау критерииі |
Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды. |
||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Басы |
Сәлемдесу. Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру , Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба? орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай . 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5 .Жылдамдыққа жүгіру 6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Ж.Д.Ж. орнында |
. Топ мүшелерін тағайындайды. Әр оқушы өз міндетін атқарады. Топта жұмыс істеу |
Қол шапалақ Басбармақ Вербальды бағалау. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|||||||||||||
Ортасы |
Қауіпсіздік техникасы Гимнастика қауіпсіздік техникасын қайталау, әнгімелесу, түсіндіру, көрсету. Қауіпсіздік техникасын журналына оқушылар тансыну арнайы аты жөніне қарама- қарсы қол қояды. Мектепте және денешынықтыру сабағында тәртіп ережелерін сақтауды жүруді қайталау, түсіндіру, әнгімелесу. Әртүрлі физикалық жаттығулар арқылы күшті дамыту Оқушыларға қол күшін қатайту, күшін (қуатын) дамыту, сондай-ақ, ептілік, тепе-теңдік, үйлестіру бойынша бірнеше қатар жаттығулармен жұмыс істеуді түсіндіру. Нақты физикалық жүктемелерде (ептілік, тепе-теңдік, үйлесім, күш, жылдамдық) анықталуы қажет әрбір физикалық дағды туралы айтыңыз. Гимнастикада барлық осы физикалық дағдылар дамытылады. Оқушылардан сұрау: олар осы физикалық дағдыларды түсінеді ме? Бұл суретте көрсетілгендей гимнастикаға арнайы жаттығуларді орындау қажет. Қауіпсіздік ережені сақтау біледі. Бастапқы тұрысқа дұрыс тұрады. Жалпы дамытатын жаттығуларды орындауда, дұрыс жасайды және көрсетеді.
демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау |
Допты ойынға қосу техникасын допсыз орындайды. Допты ойынға қосуды алдыңғы алаңнан бастап доп пен орындайды. сы жаттығуды бір адым кейін шегініп, жалғастырады. Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Гимнастикалық төсеніштер талаптарға сай болу керек |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бағдаршам» ҚБ «От шашу» |
Доптар (түрлі мөлшерлі). Нысана ретінде түрлі қайта өңделе алатын заттар қолданыла алады: пластикалық саптаяқ / шөлмектер, картон туба / жәшіктер. |
|||||||||||||
Сабақтыңсоңы |
Рефлексия «3Қ» әдісі арқылы қорытындылау.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
Бөлім |
|
||||
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
Күні |
|
||||
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Ашық ауада физикалық қозғалыс. |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.4.1. Дене қызметіндегі жалпы денсаулық туралы түсінікті анықтау |
||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қимыл-қозғалыс комбинацияларын біледі және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін орындай алады; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыра отырып эстафета ойындарында баскетбол элементтерін жетілдіре алады; Кейбір оқушылар орындай алады: Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру арқылы балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді біледі және түсінеді; Командада жұмыс істеу дағдыларын және көшбасшы болу дағдыларын дамытуға септігін тигізеді, |
||||
Бағалау критерииі |
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын орындайды. Жаттығуларды орындауда реттілігін сақтайды; |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Сәлемдесу. Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру , Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба? орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай . 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5 .Жылдамдыққа жүгіру 6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Ж.Д.Ж. орнында |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Ортасы |
Қауіпсіздік техникасы Гимнастика қауіпсіздік техникасын қайталау, әнгімелесу, түсіндіру, көрсету. Қауіпсіздік техникасын журналына оқушылар тансыну арнайы аты жөніне қарама- қарсы қол қояды.
Мектепте және денешынықтыру сабағында тәртіп
ережелерін сақтауд Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |