Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 31-сабақ
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің құқықтарым мен міндеттерім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.5.1 Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытынды жасау; 4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Менің, құқықтарым, мен , міндеттерім сөздерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: - Топқа бөлінгенде берілген сөздерден сөйлем құрастырып, тақырыпты анықтаңдар. (Менің құқықтарым мен міндеттерім) - Құқық дегенді қалай түсінесіңдер? - Міндет дегенді қалай түсінесіңдер? -Ендеше бүгінгі сабақта азаматтардың құқықтары мен міндеттерін анықтайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Менің, құқықтарым, мен, міндет-терім сөздері
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Конституция, адам құқығы, міндеттер, кемсітушілік. Ә) Суретпен жұмыс. - Суреттерге қарап, өз құқықтарыңды айтып беріңдер. А) Мәтінмен жұмыс. -Конституцияда жазылған адам құқығы мен міндеттері туралы заңдарды оқып танысайық. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қандай жағдайда адам құқығынан айырылады деп ойлайсың? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. а) Суретпен жұмыс. Сурет бойынша өз міндеттеріңді айтып беріңдер. ә) «Эстафета» ойыны. -Құқықтарыңды кезекпен айтып беріңдер. б) Жұптық жұмыс. -«Міндетсіз құқық, құқықсыз міндет болмайды» деген сөздің мағынасын түсіндіріңдер. В) Коллаж жасау. «Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері» тақырыбына коллаж жасаңдар. -Егер Парламент депутаты болып сайлансаңдар қандай Заң жобасын енгізуді ұсынар едіңдер? |
Суретпен жұмыс жасайды. Мәтінді оқиды. Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
- Сурет бойынша өз міндеттерін айтып береді-2балл. Ойынға қатысып, өз құқықтарын айтады-2балл. -«Міндетсіз құқық, құқықсыз міндет болмайды» деген сөздің мағынасын түсіндіреді-1балл. «Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері» тақырыбына коллаж жасайды-3балл. |
Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин fcf 3-9 |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77785448116 нөміріне ватсапқа жазыңыз.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4кл дүниетану 31-апта
4кл дүниетану 31-апта
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 31-сабақ
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің құқықтарым мен міндеттерім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.5.1 Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытынды жасау; 4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Менің, құқықтарым, мен , міндеттерім сөздерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: - Топқа бөлінгенде берілген сөздерден сөйлем құрастырып, тақырыпты анықтаңдар. (Менің құқықтарым мен міндеттерім) - Құқық дегенді қалай түсінесіңдер? - Міндет дегенді қалай түсінесіңдер? -Ендеше бүгінгі сабақта азаматтардың құқықтары мен міндеттерін анықтайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Менің, құқықтарым, мен, міндет-терім сөздері
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Конституция, адам құқығы, міндеттер, кемсітушілік. Ә) Суретпен жұмыс. - Суреттерге қарап, өз құқықтарыңды айтып беріңдер. А) Мәтінмен жұмыс. -Конституцияда жазылған адам құқығы мен міндеттері туралы заңдарды оқып танысайық. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қандай жағдайда адам құқығынан айырылады деп ойлайсың? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. а) Суретпен жұмыс. Сурет бойынша өз міндеттеріңді айтып беріңдер. ә) «Эстафета» ойыны. -Құқықтарыңды кезекпен айтып беріңдер. б) Жұптық жұмыс. -«Міндетсіз құқық, құқықсыз міндет болмайды» деген сөздің мағынасын түсіндіріңдер. В) Коллаж жасау. «Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері» тақырыбына коллаж жасаңдар. -Егер Парламент депутаты болып сайлансаңдар қандай Заң жобасын енгізуді ұсынар едіңдер? |
Суретпен жұмыс жасайды. Мәтінді оқиды. Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
- Сурет бойынша өз міндеттерін айтып береді-2балл. Ойынға қатысып, өз құқықтарын айтады-2балл. -«Міндетсіз құқық, құқықсыз міндет болмайды» деген сөздің мағынасын түсіндіреді-1балл. «Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері» тақырыбына коллаж жасайды-3балл. |
Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин fcf 3-9 |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77785448116 нөміріне ватсапқа жазыңыз.
шағым қалдыра аласыз














