|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар жай бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындай алу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Iкезең. Ұйымдастыру бөлімі. |
I. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру. Өткен сабақты қайталау (жеке жұмыс): ТЕСТ
А)
А)
А)
Дұрыс жауаптар:
|
Оқушылар келесі 5 сұрақтық тестті жеке орындайды. Орындап болған соң олар көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып, тапсырманың нешеуі дұрыс болғанына қарай бағалайды. Оқушылар жауаптарын келесі кестеге толтырады. |
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» Зерттеушілік тұрғыдағы тапсырмалар:
Дескриптор:
Жеке жұмыс: №425, №426, №427 |
Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі арқылы Тақтада бір оқушы тапсырманы орындайды, қалған оқушылар орнында отырып есепті шығарады. |
«Бас бармақ» әдісі арқылы Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Қосымша1 Стикерлер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Үй жұмысы №428, Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды. Кері байланыс Нені білдім? Қандай қиындықтар болды? Нені толық түсінбедім? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
|
|
|||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларды өзін өзі бағалауды, сабақ барысында ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен аларын ескеріп ауызша бағалауды қолданамын. |
Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады |
|
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
||||||||||||||||||
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№52 Жай бөлшектерді қосу және азайту 5сынып математика
№52 Жай бөлшектерді қосу және азайту 5сынып математика
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар жай бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындай алу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Iкезең. Ұйымдастыру бөлімі. |
I. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру. Өткен сабақты қайталау (жеке жұмыс): ТЕСТ
А)
А)
А)
Дұрыс жауаптар:
|
Оқушылар келесі 5 сұрақтық тестті жеке орындайды. Орындап болған соң олар көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып, тапсырманың нешеуі дұрыс болғанына қарай бағалайды. Оқушылар жауаптарын келесі кестеге толтырады. |
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» Зерттеушілік тұрғыдағы тапсырмалар:
Дескриптор:
Жеке жұмыс: №425, №426, №427 |
Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі арқылы Тақтада бір оқушы тапсырманы орындайды, қалған оқушылар орнында отырып есепті шығарады. |
«Бас бармақ» әдісі арқылы Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Қосымша1 Стикерлер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Үй жұмысы №428, Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды. Кері байланыс Нені білдім? Қандай қиындықтар болды? Нені толық түсінбедім? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
|
|
|||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларды өзін өзі бағалауды, сабақ барысында ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен аларын ескеріп ауызша бағалауды қолданамын. |
Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады |
|
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
||||||||||||||||||
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ТЕСТ
Дұрыс бөлшекті тап:
-
; B)
; C)

Бұрыс бөлшекті тап:
А)
;
B)
;
C) 
Бөлшекті қысқартыңыз: 
-
; B)
; C)

бөлшегінің бөлімін 28-ге
келтіріңіз.
А)
;
B)
C) 
Аралас бөлшекке айналдырыңыз: 
А)
;
B)
C) 
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
Жұпқа арналған тапсырмалар:
-
3)
5)

-
4)
Дескриптор:
-
Жай бөлшектерді қосуды орындай алады;
-
Мәні 1-ге тең болатында қосындыны таңдап алады.
шағым қалдыра аласыз













