|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№53 сабақ. Мазмұндама |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңберінде» тұрып: Жұлдыз болып тұрайық жылы жүзбен, Орта толсын қуаныш, нұр іздеген. Мейірімді жанымыз, жүрегіміз Сезінсін жылылықты мына бізден, – деген өлең жолдарын хормен айтады. – Балалар, көңіл күйлерің қалай? Егер жақсы болса, қол шапалақтап қояйық. Өткенді пысықтау Диктант жазу барысындағы қателіктермен жұмыс жасайды Тақырыпты ашу Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Мұғалім мәтінді дауыстап, асықпай оқып шығады. Сосын оқушылардан мәтінде кездескен мағынасы түсініксіз сөздер жайлы сұрайды. Оқушы жауаптарынан соң, сөздік жұмысы жүргізіледі. Жазылуы қиын сөздер мен сөз тіркестерін тақтаға жазып қоюға болады. Балалармен бірлесе отырып жоспар құрылады. Жоспар мәтін бөліктері бойынша құрылады. Жаңа тақырып Мазмұндама Қулық Өркен інісін жақсы көреді. Кішкене Әлібекті қасынан тастамайды. Ойнағанда өзімен бірге ертіп жүреді. Бірде інісінің құлағы ауырып қалды. Анасы дәріханадан дәрі әкелді. Құлағына тамызарда Әлібек қорқып жылай берді. Ағасы оны аяп кетті. Анасы асүйге шығып кеткенде жаны ашыған Өркен дәріні тығып қойды. Біраздан соң анасы дәріні іздеді. Дәрі табылмаса, құлағы жазылмайтынын айтты. Өркен қателігін түсініп, дәріні тығып қойған жерінен анасына әкеліп берді. Ертеңіне Әлібектің құлағы сауықты. Жоспары: 1. Бауырмал Өркен 2. Жанашырлық 3. Қателігін түсіну Кері байланыс
|
Хормен айтып шығады Өткенді пысықтайды Мазмұндама мәтінімен жұмыс жасайды Мазмұндама жазады Жоспарды жазып алады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша !
Дескриптор: Жазылуы қиын сөздер мен сөз тіркестерін тақтаға жазады Мұғаліммен бірлесе отырып жоспар құрады. Дескриптор: Берілген мәтіннің негізгі ойын анықтайды; Мәтін бойынша қарапайым жоспар құрады; Мәтіннің мазмұнын жоспарға сәйкес жазады; Тақырыптың мазмұнын ашып жазады; Сөздерді мағынасына сәйкес қолданады.
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Диктант дәптері Мазмұндама мәтіні Мазмұндама дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№53 сабақ. Мазмұндама 1 сынып ана тілі
№53 сабақ. Мазмұндама 1 сынып ана тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№53 сабақ. Мазмұндама |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңберінде» тұрып: Жұлдыз болып тұрайық жылы жүзбен, Орта толсын қуаныш, нұр іздеген. Мейірімді жанымыз, жүрегіміз Сезінсін жылылықты мына бізден, – деген өлең жолдарын хормен айтады. – Балалар, көңіл күйлерің қалай? Егер жақсы болса, қол шапалақтап қояйық. Өткенді пысықтау Диктант жазу барысындағы қателіктермен жұмыс жасайды Тақырыпты ашу Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Мұғалім мәтінді дауыстап, асықпай оқып шығады. Сосын оқушылардан мәтінде кездескен мағынасы түсініксіз сөздер жайлы сұрайды. Оқушы жауаптарынан соң, сөздік жұмысы жүргізіледі. Жазылуы қиын сөздер мен сөз тіркестерін тақтаға жазып қоюға болады. Балалармен бірлесе отырып жоспар құрылады. Жоспар мәтін бөліктері бойынша құрылады. Жаңа тақырып Мазмұндама Қулық Өркен інісін жақсы көреді. Кішкене Әлібекті қасынан тастамайды. Ойнағанда өзімен бірге ертіп жүреді. Бірде інісінің құлағы ауырып қалды. Анасы дәріханадан дәрі әкелді. Құлағына тамызарда Әлібек қорқып жылай берді. Ағасы оны аяп кетті. Анасы асүйге шығып кеткенде жаны ашыған Өркен дәріні тығып қойды. Біраздан соң анасы дәріні іздеді. Дәрі табылмаса, құлағы жазылмайтынын айтты. Өркен қателігін түсініп, дәріні тығып қойған жерінен анасына әкеліп берді. Ертеңіне Әлібектің құлағы сауықты. Жоспары: 1. Бауырмал Өркен 2. Жанашырлық 3. Қателігін түсіну Кері байланыс
|
Хормен айтып шығады Өткенді пысықтайды Мазмұндама мәтінімен жұмыс жасайды Мазмұндама жазады Жоспарды жазып алады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша !
Дескриптор: Жазылуы қиын сөздер мен сөз тіркестерін тақтаға жазады Мұғаліммен бірлесе отырып жоспар құрады. Дескриптор: Берілген мәтіннің негізгі ойын анықтайды; Мәтін бойынша қарапайым жоспар құрады; Мәтіннің мазмұнын жоспарға сәйкес жазады; Тақырыптың мазмұнын ашып жазады; Сөздерді мағынасына сәйкес қолданады.
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Диктант дәптері Мазмұндама мәтіні Мазмұндама дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















