|
Мектеп |
№ орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
54 сабақ. Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша ( Қазақ тілі 1- бөлім 102 – 104 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын біледі жəне қояды; Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі |
Қазақ тілі – өмірің де өлің де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі – болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
|
Психологиялық дайындық
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 10 минут ұжымдық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Сынып жұмысы 54 сабақ Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша Айтылым; 102 бет 13- жаттығу
Астанадан алты шақырым жерде Құлагерге ескерткіш орнатылған. Ескерткіш «Астана - Көкшетау» тасжолының бойында тұр. Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары. Ақан он алты – он жеті жасынан әнге, өлеңге, домбыраға əуес болады. Олжас Қабділ Рашидтен
Мәтіннің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді
Бастауыш та, баяндауышта зат есімнен жасалса, бастауыштан кейін сызықша (-) қойылады: Әмір - күйші. Алматы - сәулетті қала.
Айтылым; 103 бет 14- жаттығу
Әділет – оқушы Әділет оқыды Сәуле – биші Сәуле биледі Алма – жеміс Алма пісті
|
Баяндауыш 9 -жаттыу
ол тұлпарға арнап жасалған ескерткіш бар екендігін, мыстан жасалғандығын, оның «Астана – Көкшетау» тас жолының бойында тұрғандығын білдік
өлеңге, домбыраға әуестігі қатты қызықтырады. Осындай өнерпаздар көп болса екен деп ойлаймын. Себебеі қазақ халқы жасынан ұлағатты, ибалы, өнерлі балаларды тәрибелеген. Сол дәстүр жалғасын тапса екен деймін
ескерткіштер өте көп кездеседі соның бірі: Абай Құнанбаев ескерткіші Махамбет пен Исатай ескерткіші Мәншүк Маметова ескерткіші Сырыи Датов ескерткіші Пушкин атындағы ескерткіш несі? не істеген? Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. не? несі? Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары.
Есіңе сақта! 14 – жаттығы кім? не істеді? Әділет – оқушы Әділет оқыды кім? не істеді? Сәуле – биші Сәуле биледі не? не істеді? Алма – жеміс Алма пісті |
Дескритор Мәтінді түсініп оқиды 1 балл Дескритор Мәтінің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл
Дескритор Сөйлемдердің баяндауышын тауып, сұрақ қояды 2 балл
|
Оқулық 102 бет Оқулық 103 бет |
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Алғыр» әдісі Сынып жұмысы Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша О о орақ Жазылым; 103 бет 13 - жаттығу несі? не істеген? Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. не? несі? Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары
Жазылым; 103 бет 15- жаттығу
1.Отан қуат, отбасы шуақ 2.Мектеп кеме, білім теңіз 3.Ас атасы нан |
Сынып жұмысы Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша О о орақ 13 - жаттығу несі? не істеген? Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. не? несі? Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары 15 - жаттығу 1.Отан- қуат, отбасы - шуақ 2.Мектеп - кеме, білім - теңіз 3.Ас атасы- нан |
Дескриптор Сөйлем мүшелеріне талдайды 2 балл
Дескриптор Мақалдардың қатесін түзеп көшіріп жазады 2 балл |
Оқулық 103 бет |
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут жеке жұмыс
|
Сабақты бекіту «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 104 бет 16 -жаттығу
Үй тапсырмасы: Ерже жаттау |
16 – жаттығу Қасқырдың қаруы – тісті Есектің қаруы – күші Бүркіттің қаруы – тырнағы Жыланның қаруы - уы
|
Дескриптор Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді оқиды 1 балл
|
Оқулық 104 бет |
|
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
54 сабақ. Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша
54 сабақ. Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
54 сабақ. Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша ( Қазақ тілі 1- бөлім 102 – 104 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын біледі жəне қояды; Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі |
Қазақ тілі – өмірің де өлің де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі – болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
|
Психологиялық дайындық
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 10 минут ұжымдық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Сынып жұмысы 54 сабақ Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша Айтылым; 102 бет 13- жаттығу
Астанадан алты шақырым жерде Құлагерге ескерткіш орнатылған. Ескерткіш «Астана - Көкшетау» тасжолының бойында тұр. Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары. Ақан он алты – он жеті жасынан әнге, өлеңге, домбыраға əуес болады. Олжас Қабділ Рашидтен
Мәтіннің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді
Бастауыш та, баяндауышта зат есімнен жасалса, бастауыштан кейін сызықша (-) қойылады: Әмір - күйші. Алматы - сәулетті қала.
Айтылым; 103 бет 14- жаттығу
Әділет – оқушы Әділет оқыды Сәуле – биші Сәуле биледі Алма – жеміс Алма пісті
|
Баяндауыш 9 -жаттыу
ол тұлпарға арнап жасалған ескерткіш бар екендігін, мыстан жасалғандығын, оның «Астана – Көкшетау» тас жолының бойында тұрғандығын білдік
өлеңге, домбыраға әуестігі қатты қызықтырады. Осындай өнерпаздар көп болса екен деп ойлаймын. Себебеі қазақ халқы жасынан ұлағатты, ибалы, өнерлі балаларды тәрибелеген. Сол дәстүр жалғасын тапса екен деймін
ескерткіштер өте көп кездеседі соның бірі: Абай Құнанбаев ескерткіші Махамбет пен Исатай ескерткіші Мәншүк Маметова ескерткіші Сырыи Датов ескерткіші Пушкин атындағы ескерткіш несі? не істеген? Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. не? несі? Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары.
Есіңе сақта! 14 – жаттығы кім? не істеді? Әділет – оқушы Әділет оқыды кім? не істеді? Сәуле – биші Сәуле биледі не? не істеді? Алма – жеміс Алма пісті |
Дескритор Мәтінді түсініп оқиды 1 балл Дескритор Мәтінің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл
Дескритор Сөйлемдердің баяндауышын тауып, сұрақ қояды 2 балл
|
Оқулық 102 бет Оқулық 103 бет |
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Алғыр» әдісі Сынып жұмысы Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша О о орақ Жазылым; 103 бет 13 - жаттығу несі? не істеген? Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. не? несі? Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары
Жазылым; 103 бет 15- жаттығу
1.Отан қуат, отбасы шуақ 2.Мектеп кеме, білім теңіз 3.Ас атасы нан |
Сынып жұмысы Баяндауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша О о орақ 13 - жаттығу несі? не істеген? Құлагердің мүсіні мыстан құйылған. не? несі? Құлагер әйгілі Ақан серінің тұлпары 15 - жаттығу 1.Отан- қуат, отбасы - шуақ 2.Мектеп - кеме, білім - теңіз 3.Ас атасы- нан |
Дескриптор Сөйлем мүшелеріне талдайды 2 балл
Дескриптор Мақалдардың қатесін түзеп көшіріп жазады 2 балл |
Оқулық 103 бет |
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут жеке жұмыс
|
Сабақты бекіту «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 104 бет 16 -жаттығу
Үй тапсырмасы: Ерже жаттау |
16 – жаттығу Қасқырдың қаруы – тісті Есектің қаруы – күші Бүркіттің қаруы – тырнағы Жыланның қаруы - уы
|
Дескриптор Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді оқиды 1 балл
|
Оқулық 104 бет |
|
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














