|
Мектеп |
№ орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
55 сабақ. Тұрлаулы мүшелер ( Қазақ тілі 1- бөлім 104 - 105 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын біледі жəне қояды; Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі |
Қазақ тілі – өмірің де өлің де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі – болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
|
Психологиялық дайындық
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 10 минут ұжымдық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Сынып жұмысы 55 сабақ Тұрлаулы мүшелер Айтылым; 104 бет 17- жаттығу
сөйлемге сәйкес келетінін түсіндір.
Бастауыш пен баяндауыш - сөйлемнің тұрлаулы мүшелері.
Айтылым; 105 бет 18- жаттығу
Отырар көне қала. Қаланың орны Отырар төбе деп аталады. Бұл жерде қыш ыдыстардың қалдықтары көп. Отырар қаласында ұлы ойшыл Әбу Насыр әл-Фараби туған. Отырарда сәулетті сарайлар мен мешіттердің болғанын дәлелдейтін жәдігерлер көптеп кездеседі. «Қазақстан тарихы» оқулығынан
Мәтінің түсінігі бойынша сұраққа жауап береді
|
Сынып жұмысы 55 сабақ Тұрлаулы мүшелер
17 -жаттыу
нелер? қайтті? не? не қылды? Қарлығаштар ұшты. Жаңбыр жауды
Есіңе сақта! 18 - жаттығу
болатын болса, олардың арасына сызықша қойылады |
Дескритор Сұраққа жауап береді 1 балл Дескритор Мәтінің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескритор Сөйлемдердің баяндауышын тауып, сұрақ қояды 2 балл |
Оқулық 104 бет |
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Алғыр» әдісі Сынып жұмысы Тұрлаулы мүшелер Ө ө өрік Жазылым; 105 бет 19 - жаттығу
бірінде бастауыш, екіншісінде баяндауыш болсын.
30' "1' қар " аққала
атқару себебін түсіндір.
Жазылым; 105 бет 20 - жаттығу «Кім келіспейді?» ойыны. Ойынның шарты: ойын бастаушы төмендегі сөйлемдерді тақтаға жазып, оны тұрлаулы мүшелерге талдап беруді талап етеді. Талдауға шыққан оқушының пікіріне «Кім келіспейді?» деген сұрақ қояды. Келіспегендер өз пікірлерін дөлелдейді. Өз пікірінің дұрыстығын дәлелдеп, дұрыс талдаған оқушы ойын бастаушы болады.
1. Арман Тәуелсіздік сарайына бармақшы. 2. Апасы Түркістанда тұрады. 3. Ол таңертең Баянауылға соқты. 4. Біз Астананы араладық. |
Сынып жұмысы Тұлаулы мүшелер Ө ө өрік 19 - жаттығу Ребустың шешуі – Отырар - қала Алматы қаласы өте әдемі. ( бастауыш ) Астана – көркем қала. (баяндауыш ) Егер бастауыш та, баяндауыш та зат есімнен болса, онда олардың арасына сызықша қойылады 20 – жаттығу бастауыш 1. Арман Тәуелсіздік сарайына баяндауыш бастауыш баяндауыш бармақшы. 2. Апасы Түркістанда тұрады. бастауыш баяндауыш бастауыш 3. Ол таңертең Баянауылға соқты. 4. Біз баяндауыш Астананы араладық. |
Дескриптор Ребусты шешеді 1 балл Сөйлем мүшелеріне талдайды 2 балл
Дескриптор Сөйлемдерді көшіріп жазады 1 балл Сөйлемдерді тұрлаулы мүшеге талдайды 1 балл |
Оқулық 105 бет |
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут жеке жұмыс
|
Сабақты бекіту «Ой қозғау» әдісі
баяндауышты тап:
Үй тапсырмасы: Ерже жаттау |
бастауыш баяндауыш Айгүл мектепке барды. бастауыш баяндауыш Күн жарқырап тұр. бастауыш баяндауыш Әкем кітап оқып отыр. |
Дескриптор Сөйлемдерден бастауыш пен баяндауышты табады. 1 балл
|
Оқулық 105 бет |
|
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
55 сабақ. Тұрлаулы мүшелер
55 сабақ. Тұрлаулы мүшелер
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
55 сабақ. Тұрлаулы мүшелер ( Қазақ тілі 1- бөлім 104 - 105 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын біледі жəне қояды; Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі |
Қазақ тілі – өмірің де өлің де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі – болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
|
Психологиялық дайындық
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 10 минут ұжымдық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Сынып жұмысы 55 сабақ Тұрлаулы мүшелер Айтылым; 104 бет 17- жаттығу
сөйлемге сәйкес келетінін түсіндір.
Бастауыш пен баяндауыш - сөйлемнің тұрлаулы мүшелері.
Айтылым; 105 бет 18- жаттығу
Отырар көне қала. Қаланың орны Отырар төбе деп аталады. Бұл жерде қыш ыдыстардың қалдықтары көп. Отырар қаласында ұлы ойшыл Әбу Насыр әл-Фараби туған. Отырарда сәулетті сарайлар мен мешіттердің болғанын дәлелдейтін жәдігерлер көптеп кездеседі. «Қазақстан тарихы» оқулығынан
Мәтінің түсінігі бойынша сұраққа жауап береді
|
Сынып жұмысы 55 сабақ Тұрлаулы мүшелер
17 -жаттыу
нелер? қайтті? не? не қылды? Қарлығаштар ұшты. Жаңбыр жауды
Есіңе сақта! 18 - жаттығу
болатын болса, олардың арасына сызықша қойылады |
Дескритор Сұраққа жауап береді 1 балл Дескритор Мәтінің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескритор Сөйлемдердің баяндауышын тауып, сұрақ қояды 2 балл |
Оқулық 104 бет |
|
||
|
Сабақтың ортасы 24 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Алғыр» әдісі Сынып жұмысы Тұрлаулы мүшелер Ө ө өрік Жазылым; 105 бет 19 - жаттығу
бірінде бастауыш, екіншісінде баяндауыш болсын.
30' "1' қар " аққала
атқару себебін түсіндір.
Жазылым; 105 бет 20 - жаттығу «Кім келіспейді?» ойыны. Ойынның шарты: ойын бастаушы төмендегі сөйлемдерді тақтаға жазып, оны тұрлаулы мүшелерге талдап беруді талап етеді. Талдауға шыққан оқушының пікіріне «Кім келіспейді?» деген сұрақ қояды. Келіспегендер өз пікірлерін дөлелдейді. Өз пікірінің дұрыстығын дәлелдеп, дұрыс талдаған оқушы ойын бастаушы болады.
1. Арман Тәуелсіздік сарайына бармақшы. 2. Апасы Түркістанда тұрады. 3. Ол таңертең Баянауылға соқты. 4. Біз Астананы араладық. |
Сынып жұмысы Тұлаулы мүшелер Ө ө өрік 19 - жаттығу Ребустың шешуі – Отырар - қала Алматы қаласы өте әдемі. ( бастауыш ) Астана – көркем қала. (баяндауыш ) Егер бастауыш та, баяндауыш та зат есімнен болса, онда олардың арасына сызықша қойылады 20 – жаттығу бастауыш 1. Арман Тәуелсіздік сарайына баяндауыш бастауыш баяндауыш бармақшы. 2. Апасы Түркістанда тұрады. бастауыш баяндауыш бастауыш 3. Ол таңертең Баянауылға соқты. 4. Біз баяндауыш Астананы араладық. |
Дескриптор Ребусты шешеді 1 балл Сөйлем мүшелеріне талдайды 2 балл
Дескриптор Сөйлемдерді көшіріп жазады 1 балл Сөйлемдерді тұрлаулы мүшеге талдайды 1 балл |
Оқулық 105 бет |
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут жеке жұмыс
|
Сабақты бекіту «Ой қозғау» әдісі
баяндауышты тап:
Үй тапсырмасы: Ерже жаттау |
бастауыш баяндауыш Айгүл мектепке барды. бастауыш баяндауыш Күн жарқырап тұр. бастауыш баяндауыш Әкем кітап оқып отыр. |
Дескриптор Сөйлемдерден бастауыш пен баяндауышты табады. 1 балл
|
Оқулық 105 бет |
|
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














