|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№56 сабақ. Сөз және оның мағынасы. Жаман жолдас |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды, мазмұнын түсінеді,мағынасы қарама-қарсы сөздерді біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мәдениетті дәріптеу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау « Сөз құраймыз» ойыны Мұғалім әріптерді атайды, сол әріпті ұстап тұрған оқушы қатарға келіп тұрады. Соңында мағыналы сөз шығады. Жаңа тақырып « Ыстық орындық» әдісі 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы және мазмұнын айт Топтық жұмыс 1-топ: « Жақсылық» тобы Мәтін мазмұны бойынша сұрақ дайындап, көрші топқа қойыңдар 2-топ: « Адамгершілік» тобы Көрші топтың сұрақтарына жауап беріңдер 3-топ: « Адалдық» тобы Жаман сөзіне қарама-қарсы мағыналы сөзді табыңдар және ол қандай адамға айтылатынын түсіндіріңдер ЕБҚ Жақсы адам қандай болады? өз ойыңды айт ЕҚБ Жаман сөзіне қарама-қарсы мағынада айтылатын сөздерді топтастыр.
Дәптермен жұмыс 2- жаттығу Берілгенін оқып, сол бойынша орындауға нұсқау беріледі. Қант тәтті, ал бұрыш ащы. Қар ақ, ал көмір қара. Арша аласа, ал шырша биік. Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі Саусақ жаттығуларын жасайды 3-жаттығу Суреттегі заттардың ішінен жемістер мен көгөністерді тауып, себеттерге салады. Суреттерде жасырынған жемістер мен көгөністер: өрік, алма, шие, сәбіз, қияр, қызанақ, қарбыз. Оларды түрі мен түсі жағынан салыстырып айтады. Жұптық жұмыс 4-жаттығу Мағынасы қарама-қарсы сөздерді жұптап айтады Ащы-тәтті Қатты-жұмсақ Оңай-қиын ҚЖ: «Доп лақтыру» әдісі Сұрақтар: 1-топ
2-топ
3-топ
Кері байланыс «Кинолента» әдісі
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды Құрастырған сөзді хормен оқиды Топтық жұмыс жасайды Жеке жұмыс жүргізіледі Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Себетке жемістер мен көгөністерді бөліп салады Оқулықтағы сөздерді жазып шығады Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындайды Сөздерді оқи алады « Баскетбол» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Мәтінді оқып, мазмұнын айтады 1-топ: Мәтін мазмұны бойынша сұрақ дайындап, көрші топқа қояды 2-топ: Көрші топтың сұрақтарына жауап береді 3-топ: Жаман сөзіне қарама-қарсы мағыналы сөзді табады және ол қандай адамға айтылатынын түсіндіреді « Баскетбол» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Тиісті сөзді анықтайды Қатесіз жазады Тамаша! Дескриптор: Суреттегі заттардың ішінен жемістер мен көгөністерді тауып, себеттерге салады. Ойын ойнай отырып, сөздердің мағынасын ажыратады Дескриптор: Мағынасы қарама-қарсы сөздерді жұптап айтады Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өтілген тақырыпты қорытындылайды «Кинолента» әдісімен сабақ барысында жасалған жұмыстарды бейнелейді |
Суретте Кеспе әріптер Әріптер
Оқулық Суреттер Оқушы жұмысы Жұмыс дәптері Музыка
Себеттер Жемістер суреттері Доп Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№56 сабақ. Сөз және оның мағынасы. Жаман жолдас 1 сынып ана тілі
№56 сабақ. Сөз және оның мағынасы. Жаман жолдас 1 сынып ана тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№56 сабақ. Сөз және оның мағынасы. Жаман жолдас |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды, мазмұнын түсінеді,мағынасы қарама-қарсы сөздерді біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мәдениетті дәріптеу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау « Сөз құраймыз» ойыны Мұғалім әріптерді атайды, сол әріпті ұстап тұрған оқушы қатарға келіп тұрады. Соңында мағыналы сөз шығады. Жаңа тақырып « Ыстық орындық» әдісі 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы және мазмұнын айт Топтық жұмыс 1-топ: « Жақсылық» тобы Мәтін мазмұны бойынша сұрақ дайындап, көрші топқа қойыңдар 2-топ: « Адамгершілік» тобы Көрші топтың сұрақтарына жауап беріңдер 3-топ: « Адалдық» тобы Жаман сөзіне қарама-қарсы мағыналы сөзді табыңдар және ол қандай адамға айтылатынын түсіндіріңдер ЕБҚ Жақсы адам қандай болады? өз ойыңды айт ЕҚБ Жаман сөзіне қарама-қарсы мағынада айтылатын сөздерді топтастыр.
Дәптермен жұмыс 2- жаттығу Берілгенін оқып, сол бойынша орындауға нұсқау беріледі. Қант тәтті, ал бұрыш ащы. Қар ақ, ал көмір қара. Арша аласа, ал шырша биік. Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі Саусақ жаттығуларын жасайды 3-жаттығу Суреттегі заттардың ішінен жемістер мен көгөністерді тауып, себеттерге салады. Суреттерде жасырынған жемістер мен көгөністер: өрік, алма, шие, сәбіз, қияр, қызанақ, қарбыз. Оларды түрі мен түсі жағынан салыстырып айтады. Жұптық жұмыс 4-жаттығу Мағынасы қарама-қарсы сөздерді жұптап айтады Ащы-тәтті Қатты-жұмсақ Оңай-қиын ҚЖ: «Доп лақтыру» әдісі Сұрақтар: 1-топ
2-топ
3-топ
Кері байланыс «Кинолента» әдісі
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды Құрастырған сөзді хормен оқиды Топтық жұмыс жасайды Жеке жұмыс жүргізіледі Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Себетке жемістер мен көгөністерді бөліп салады Оқулықтағы сөздерді жазып шығады Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындайды Сөздерді оқи алады « Баскетбол» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Мәтінді оқып, мазмұнын айтады 1-топ: Мәтін мазмұны бойынша сұрақ дайындап, көрші топқа қояды 2-топ: Көрші топтың сұрақтарына жауап береді 3-топ: Жаман сөзіне қарама-қарсы мағыналы сөзді табады және ол қандай адамға айтылатынын түсіндіреді « Баскетбол» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Тиісті сөзді анықтайды Қатесіз жазады Тамаша! Дескриптор: Суреттегі заттардың ішінен жемістер мен көгөністерді тауып, себеттерге салады. Ойын ойнай отырып, сөздердің мағынасын ажыратады Дескриптор: Мағынасы қарама-қарсы сөздерді жұптап айтады Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өтілген тақырыпты қорытындылайды «Кинолента» әдісімен сабақ барысында жасалған жұмыстарды бейнелейді |
Суретте Кеспе әріптер Әріптер
Оқулық Суреттер Оқушы жұмысы Жұмыс дәптері Музыка
Себеттер Жемістер суреттері Доп Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





















