5-6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Тақырып бойынша 11 материал табылды

5-6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Материал туралы қысқаша түсінік
материал ұстаздарға қажет. 5-6 сыныптардағы математика курсын қайталау бойынша жаңартылған бағдарлама бойынша қмж.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5-6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Күні:7.09.2017 Сынып: 7

Мектеп: Т.Рықұлов атындаы №16 ОМ

Мұғалімнің аты – жөні: Айтугулова А.С.

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы

5-6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5 – 6 сыныптарда өтілгендерді қайталата отырып, еске түсіру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 5-6 сыныптардағы алған білімдерін еске түсіріп, анықтамаларды білу.

Басым оқушылар: Анықтамаларды қолданып, есептер шығара алу.

Кейбір оқушылар: анықтамаларды тұжырымдап, мысалдаар келтіре алу.

Бағалау критерийі

  • Амалдарды орындаудың реттілігін біледі және қолданады;

  • Ұқсас қосылғыштарды біріктіреді және теңдеулерді шешеді;

  • Әріпті өрнектерді ықшамдайды.

Тілдік мақсаттар

Тілдік мақсаттар:

  • Жай бөлшектердің қасиеттерін жеткізеді;

  • ережесін ауызша түсіндіреді;

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Теңдеу, координата, теңдеулер жүйесі, график,өрнек

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Бүтін сан, жай бөлшек,дұрыс және бұрыс бөлшек, аралас сандар, шексіз период, ондық бөлшек

Құндылықтарға баулу

Топтық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады.

Пәнаралық байланыс

Математика

Тақырып бойынша алдыңғы білім

5 – 6 сыныптар бойынша алған білімдері

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

8 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Бір жақсы, бір жаман» шеңберге тұрғызып, бір жақсы көретінін, бір жек көретінін айтқызу.

Топқа бөлу:

«Бағдаршам» әдісі. 3(4) топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын тексеру.

(дұрыс жауабымен салыстыра отырып, тексеру)

Үлестірме қағаз






Сабақтың ортасы

25 мин

1. Тапсырма.

Білім дағдысы: қолдану;

Белсенді оқыту: «Аялдама» әдісі. (Әр топ бір есептен шығарады, келесі топ тексереді)

1.Тапсырма


Бағалау критерийі

Дескриптор:


Координаталарын табад

-теңдеулерді теңестіреді;

- х пен у табады;

- жауабын жазады;

2. Тапсырма. №0,9

Бағалау критерийі

Дескриптор:


Теңдеулер жүйесін шешеді

-алмастыру тәсілімен шешеді

- белгісіздің орнына қояды;

-мәнін табады;

-жауабын жазады

3.Тапсырма


Бағалау критерийі

Дескриптор:


Теңдеуді шешу

- ұқсас қосылғыштарды біріктіреді.

-белгісіз санды анықтайды.









Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков

Алгебра ,

Алматы «Атамұра» 2017

6 бет













Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков

Алгебра ,

Алматы «Атамұра» 2017

6 бет









Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков

Алгебра ,

Алматы «Атамұра» 2017

6 бет


Сабақтың соңы

7 мин

4. Тапсырма.

Білім дағдысы: талдау;

Белсенді оқыту: «Сөзжұмбақ» әдісі (топтарға сөзжұмбақ беріледі, кім бірінші бітіретінін ақындайды)

т

е

Р

І

с


а

з

А

Й

т

у



Ц

И


ф

р







ж

И

ы

н






п

р

о

п

О

р

ц

и

я


қ

а

т

ы

Н

а

с

Ы










м

А

с

Ш

т

а

Б


қ

и

ы

л

ы

с

у





1. теріс сан мен теріс санның қосындысы қандай сан.

2. тееріс үлкен сан мен оң кіші санның қосындысының таңңбасы.

3.сандарды белгілеу үшін жасалған таңбалар қалай аталады?

4. белгілі бір ортақ қасиеттерге ие болып, белгілі бір заңдылықпен біріккен нәрселер қалай аталады?

5. екі қатынастың теңдігі деген не?

6. екі санның бөліндісі сол сандардың несі деп аталады?

7.картадағы кесінді ұзындығының оған сәйкес жер бетіндегі қашықтққа қатынасы.

8. белгі қалай аталады?


Үйге таспсырма: №0,9; №0.11

Рефлекция: «БББ» кесте.

Кесте толтырады. Өз ойларын жазады.

Үлестірме қағаз



Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып жеке, жұппен, топпен жұмыс жасайды. Жұптық жұмыс бойынша саралаудың диалог құру , бір – біріне көмектесу, түсіндіру тәсілі арқылы есеп шығарады.

Топтық жұмыс бойынша топқа мәтін есеп беріледі. Барлық оқушылардың арасындағы кейбір оқушылардың көмегі арқылы тапсырманы орындайды.


Оқушылардың сабақ кезінде

үйренгендерін бағалау үшін өзін – өзі бағалау, өзара бағалау

əдістері қолданылады.

Дұрыс отыру, тыңдау, жазу, мәдениетті сөйлеу.




Оқу – ісінің меңгерушісі: Дүйсенова А.Т.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.02.2018
13486
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі