САБАҚ:Айтыс
өнері
|
Мектеп:№104
|
Күні:23.09 2019
ж
|
Мұғалімнің есімі:Н.Есмахан
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
5.1.2.1 –дәстүрлі халық әндері
мен аспаптық музыканың жанры мен стилін, айтыстың түрлерін
анықтау;
5.1.2.2 -дәстүрлі әншілік мектептердің және
халық композиторларының шығармаларын салыстыру;
5.1.3.1 – түрлі әндерді орындау барысында
музыканың көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу;
5.1.3.3 –
музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерін музыкалық аспаптарда
бірлесіп орындау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай
алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,
кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,
көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі,тарих.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5
минут
|
Топқа
бөлу 2
минут
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Көрші»
Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі
екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.
Нұсқаулық:
Көршіңді оң жақтан құшақта,
Көршіңді сол жақтан құшақта.
Оң
жақтағы көршіңе бір жымиып,
Сол
жақтағы көршіңе бір жымиып,
Бүгінгі тренинг барысы,
Біз
үлкен отбасы.
|
Жіпте жайылған фотосреттерді алып, түріне сай
топтарға бөлінеді.
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды
жасайды)
|
Ортасы 20
минут
|
Білу және түсіну 10
минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
Дәптермен жұмыс.
Қолдану 8 минут Постер
жасату.
Жалпыға арналған
тапсырма:
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып
өз түсінгендерін постерге түсіреді.
|
өз
ойларын постерге жазып оқып береді.
|
Сергіту сәті
2
минут
|
Сергіту сәті «Қыдырып
қайтайық»
|
Видео
жазбадағы би
|
Аяқталуы 20 минут
|
Синтез
1.
Қазақ музыка жанрларын ата
2.
Айтыс деген не?
3.
“Көш - көш”деп қандай жағдайда айтылады?
4.
Айтыстың түрлерін ата?
5.
Қазіргі уақытта айтыстың қай түрі кеңірек
дамыған?
6.
Өзің білетін ақындарды ата
7.
Батыс өңірінің айтыскерлерін ата
8.
Айтыскерлер нені жырлайды, қандай тақырыптарды
қамтиды?
9.
“Біржан мен Сара айтысы”қандай айтысқа жатады?
«Алтын балыққа арналған аквариум»
әдісі
Оқушыларға жасырын суреттер таратылады, кімге
балық түссе, сол алтын балық болады, оқушы алтын балықтың маскасын
киіп, ортаға шығады. Басқа оқушылар оған сұрақтар қояды. Егер жауап
бере алмаса топ мүшелері көмектесуіне болады.
|
«Алтын балыққа арналған
аквариум» әдісі
|
Үйге тапсырма: өздік
жұмысы.
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
«Бағдаршам» әдісі
Мен не білдім?
Саған не қиын болды?
Маған не оңай болды?
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|