|
Мектеп |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ 5 сыныптар : «Бейтаныс адамның шақыруынан қалай сенімді және қауіпсіз бас тартуға болады?» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды интернеттегі қауіпсіздік ережелерімен таныстыру; Цифрлық әлемде қауіпсіз әрекет етуге үйрету; Оқушылардың ақпараттық сауаттылығын дамыту, қауіпті жағдайлардың алдын алу. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты: |
Оқушыларды бейтаныс адамдардан келетін қауіп туралы ақпараттандыру. Сенімді және қауіпсіз бас тарту әдістерін үйрету. Өзін-өзі қорғау дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Дәйексөз |
ЖАСАМПАЗДЫҚ – БӘРІМІЗГЕ ӨНЕГЕ |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 мин) |
Сабақтың басталуы:
|
Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, өз ойларымен бөліседі.
|
Презентация
|
|
Ортасы (20 мин) |
Практикалық тапсырма:
Талқылау:
|
Оқушылар тыңдайды, сұрақтар мен пікірлер арқылы тақырыпты тереңірек түсінуге тырысады.
Әр пікір тыңдалып, талқыланады.
Топпен жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін талқылап, постер немесе ереже жазады.
Өз жұмыстарын таныстырып, басқа топтардың идеяларын тыңдайды. |
Қағаз, қалам, флипчарт Оқулықтар, кітаптар, мақалалар |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
Мұғалім оқушыларға жағдаяттық
сұрақ қояды:
|
Оқушылар тыңдайды, сұрақтар мен пікірлер арқылы тақырыпты тереңірек түсінуге тырысады.
|
Презентация |
|
Соңы (5 мин)
|
Мұғалім сабақты қорытындылап, негізгі ережелерді қайталап өтеді. Оқушыларға сұрақтар қойып, олардың түсінгенін тексереді. Мысалы: «Егер сізге бейтаныс адам жеке мәліметіңізді сұраса, не істер едіңіз?» «Қауіпсіздік ережелерін әрдайым есте сақтап жүрейік!» деген кеңес береді. |
Оқушылар мұғалімнің қорытынды сөзін тыңдайды және оның маңыздылығын түсінеді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып: «Бейтаныс адамның шақыруынан қалай сенімді және қауіпсіз бас тартуға болады?», ҚМЖ, қауіпсіздік сабағы, тәрбие сағаты, сынып сағаты
|
Мектеп |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ 5 сыныптар : «Бейтаныс адамның шақыруынан қалай сенімді және қауіпсіз бас тартуға болады?» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды интернеттегі қауіпсіздік ережелерімен таныстыру; Цифрлық әлемде қауіпсіз әрекет етуге үйрету; Оқушылардың ақпараттық сауаттылығын дамыту, қауіпті жағдайлардың алдын алу. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты: |
Оқушыларды бейтаныс адамдардан келетін қауіп туралы ақпараттандыру. Сенімді және қауіпсіз бас тарту әдістерін үйрету. Өзін-өзі қорғау дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Дәйексөз |
ЖАСАМПАЗДЫҚ – БӘРІМІЗГЕ ӨНЕГЕ |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 мин) |
Сабақтың басталуы:
|
Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, өз ойларымен бөліседі.
|
Презентация
|
|
Ортасы (20 мин) |
Практикалық тапсырма:
Талқылау:
|
Оқушылар тыңдайды, сұрақтар мен пікірлер арқылы тақырыпты тереңірек түсінуге тырысады.
Әр пікір тыңдалып, талқыланады.
Топпен жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін талқылап, постер немесе ереже жазады.
Өз жұмыстарын таныстырып, басқа топтардың идеяларын тыңдайды. |
Қағаз, қалам, флипчарт Оқулықтар, кітаптар, мақалалар |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
Мұғалім оқушыларға жағдаяттық
сұрақ қояды:
|
Оқушылар тыңдайды, сұрақтар мен пікірлер арқылы тақырыпты тереңірек түсінуге тырысады.
|
Презентация |
|
Соңы (5 мин)
|
Мұғалім сабақты қорытындылап, негізгі ережелерді қайталап өтеді. Оқушыларға сұрақтар қойып, олардың түсінгенін тексереді. Мысалы: «Егер сізге бейтаныс адам жеке мәліметіңізді сұраса, не істер едіңіз?» «Қауіпсіздік ережелерін әрдайым есте сақтап жүрейік!» деген кеңес береді. |
Оқушылар мұғалімнің қорытынды сөзін тыңдайды және оның маңыздылығын түсінеді. |
шағым қалдыра аласыз















