|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Мектеп: «Қостанай қаласы білім бөлімінің №15 жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 05.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бисекенова А.С. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары. Бейнелеу өнері түрлері мен жанрлары. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу. 5.1.3.1 Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде АКТ қолданып). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
дүниежүзілік және қазақ классиканың туындыларымен таныстырады -бейнелі өнердегі жанрлар түрлерін айтады -жанр және бейнелі өнердің көріністерін,зерттейді -АКТ-ны қолданып,жанрдың және өнердің көрінісінің сараптайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату. Сұрақ-жауап кезеңі -Неге осыларды өнер туындылары деп атайды.? -Өнердің туындылары қайда сақталады? -Қазақстанда қандай ірі мұражай бар? Оқу мақсаттарына қарап, сабақ мақсаттарын анықтау. Мақсат: дүниежүзілік және қазақ классикасының өнер туындыларымен танысу Өнердің туындылары. Виртуальді мұражайлар: өнердің туындыларымен танысады.
Визуальді көріп танысу, салыстыру көрінісі және бейнелі өнердің жанрларын білу. Өнердің қандай туындылары сендердің көңіліңді қаратты? неге? Жұмыстардың бір –бірінен қандай айырмашылықтары бар.
|
Оқушыларға Атақты өнер туындыларын қарауды сұрау ."Джоконда" Леонарда да Винчи "Давид" Микеланджело "Шоқан" Кастеев А.
|
Өзара бағалау
|
Мүсін Өнер туындыларының жанрлар бойынша түрлері. Өнердегі кілтті сөздер бағыты. http://www.artalmaty.kz/gallery.php#102 http://www.wga.hu/frames- Анри Матисс. http://www.wikiart.org/ru/henri-matisse Стива Лохманның сыммен мүсіндеуі http://www.kulturologia.ru/blogs/180909/11507/ Статья о Казахстанском художнике http://www.altyn-orda.kz/vse-vozrozhdaetsya-iz-pepla-strany-remesla-iskusstva%E2%80%A6/ Еркен Мергенов(мүсін). http://erkinmergenov.com/ Наурызбаев Х.(мүсін) Гаев Н.(линогравюра)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Анықта.Әлем және қазақстан классикалық өнер туындыларының жиынтығы: *суреттер,*натюрморт ,*пейзаж, *тарихи,*тұрмыстық. т.б Қандай ерекшеліктеріне қарап,топтастырдыңдар? Неге? Өнердің жанрларын бөлу. 1- портрет; 2-натюрморт; 3-пейзаж; 4-тарихи; 5-тұрмыстық.т.б
Көрсетілім Әр топ өз жұмыстарында қазақстан суретшілерінің жұмыстарын іріктеп алсын
Зерттеулер жүргізу. .
Бейнелеу өнерінің түрлері. Жанр не екенін біледі, сондықтан өнердің түрлеріне қарай классификациялай алады.
Анықта Мұғалім слайтарды көрсетеді,оқушы өнердің түрлері мен жанрын анықтайды. |
Оқушыларға АКТ-ның көмегімен өнердің жанрларымен танысу. Оқушылар өздеріне қысқаша жазбалар орындай алу және таблицаны толтыру
Оқушылар анықтайды Оқушылар өз жұмыстарымен ой бөлісіп,түсініктемелер бере ал Ұнаған суретшінің суретіндегі бейнелердің нобайын салу. |
Зеттеген мәліметтері бойынша оқушы жауап беру.берілген критериилерге байланысты оқушылар жауатарын береді. -топтардың ерекше қорғауы -Өнердің жанрларға байланысты нақты мәліметтердің болуы. -визуалды айқындылығын анықтай білу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет
|
Оқушылар өз жұмыстарын және сыныптастарының жұмыстарына критериилерге байланысты бағалай алады. |
Өзін-өзі бағалау |
стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып көркем еңбек (қыз балаларға) 1-тоқсан бойынша қмж
5 сынып көркем еңбек (қыз балаларға) 1-тоқсан бойынша қмж
|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Мектеп: «Қостанай қаласы білім бөлімінің №15 жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 05.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бисекенова А.С. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары. Бейнелеу өнері түрлері мен жанрлары. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу. 5.1.3.1 Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде АКТ қолданып). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
дүниежүзілік және қазақ классиканың туындыларымен таныстырады -бейнелі өнердегі жанрлар түрлерін айтады -жанр және бейнелі өнердің көріністерін,зерттейді -АКТ-ны қолданып,жанрдың және өнердің көрінісінің сараптайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату. Сұрақ-жауап кезеңі -Неге осыларды өнер туындылары деп атайды.? -Өнердің туындылары қайда сақталады? -Қазақстанда қандай ірі мұражай бар? Оқу мақсаттарына қарап, сабақ мақсаттарын анықтау. Мақсат: дүниежүзілік және қазақ классикасының өнер туындыларымен танысу Өнердің туындылары. Виртуальді мұражайлар: өнердің туындыларымен танысады.
Визуальді көріп танысу, салыстыру көрінісі және бейнелі өнердің жанрларын білу. Өнердің қандай туындылары сендердің көңіліңді қаратты? неге? Жұмыстардың бір –бірінен қандай айырмашылықтары бар.
|
Оқушыларға Атақты өнер туындыларын қарауды сұрау ."Джоконда" Леонарда да Винчи "Давид" Микеланджело "Шоқан" Кастеев А.
|
Өзара бағалау
|
Мүсін Өнер туындыларының жанрлар бойынша түрлері. Өнердегі кілтті сөздер бағыты. http://www.artalmaty.kz/gallery.php#102 http://www.wga.hu/frames- Анри Матисс. http://www.wikiart.org/ru/henri-matisse Стива Лохманның сыммен мүсіндеуі http://www.kulturologia.ru/blogs/180909/11507/ Статья о Казахстанском художнике http://www.altyn-orda.kz/vse-vozrozhdaetsya-iz-pepla-strany-remesla-iskusstva%E2%80%A6/ Еркен Мергенов(мүсін). http://erkinmergenov.com/ Наурызбаев Х.(мүсін) Гаев Н.(линогравюра)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Анықта.Әлем және қазақстан классикалық өнер туындыларының жиынтығы: *суреттер,*натюрморт ,*пейзаж, *тарихи,*тұрмыстық. т.б Қандай ерекшеліктеріне қарап,топтастырдыңдар? Неге? Өнердің жанрларын бөлу. 1- портрет; 2-натюрморт; 3-пейзаж; 4-тарихи; 5-тұрмыстық.т.б
Көрсетілім Әр топ өз жұмыстарында қазақстан суретшілерінің жұмыстарын іріктеп алсын
Зерттеулер жүргізу. .
Бейнелеу өнерінің түрлері. Жанр не екенін біледі, сондықтан өнердің түрлеріне қарай классификациялай алады.
Анықта Мұғалім слайтарды көрсетеді,оқушы өнердің түрлері мен жанрын анықтайды. |
Оқушыларға АКТ-ның көмегімен өнердің жанрларымен танысу. Оқушылар өздеріне қысқаша жазбалар орындай алу және таблицаны толтыру
Оқушылар анықтайды Оқушылар өз жұмыстарымен ой бөлісіп,түсініктемелер бере ал Ұнаған суретшінің суретіндегі бейнелердің нобайын салу. |
Зеттеген мәліметтері бойынша оқушы жауап беру.берілген критериилерге байланысты оқушылар жауатарын береді. -топтардың ерекше қорғауы -Өнердің жанрларға байланысты нақты мәліметтердің болуы. -визуалды айқындылығын анықтай білу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет
|
Оқушылар өз жұмыстарын және сыныптастарының жұмыстарына критериилерге байланысты бағалай алады. |
Өзін-өзі бағалау |
стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













