Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқушыларды аралас сандарды қосуға қатысты ережелерін пайдалана отырып, есептер шығаруда алған білімдерін көрсету. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтаын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Натурал сан мен аралас санды қосу. №1. Мысал.
Натурал сан мен аралас санды қосқанда, натурал сан оның бүтін бөлігіне қосылып, қосындыға бөлшек бөлік тіркеліп жазылады. Натурал саннан аралас санды азайту. Натурал саннан аралас санды азайту үшін, натурал санды аралас сан түрінде жазу керек. №2. Мысал.
НЕМЕСЕ:
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут
|
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс №491Амалды орында
12м-5
8
5
6сағ-
3
9сағ-5 |
Берілген тапсырмаларды орындайды №492
19
20
28 |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
|
№486
Ұзындығы
10 №487
Тауардың
жәшігімен бірге есептегендегі массасы
35
|
№489
Бір бригада
41
2
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Жеке тапсырма |
Тез есепте! 1) Жай бөлшектерді салыстыр:
3) Бос орындарды толықтырып жаз:
№2. Аралас сандарды азайтыңдар: 1)12 2)7
|
oқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру № БББ кестесін тарату |
БББ кестесін тотырады Білемін: Білдім: Білгім келеді: Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
БББ кестесі; оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып математика 18 сабақ Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
5 сынып математика 18 сабақ Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқушыларды аралас сандарды қосуға қатысты ережелерін пайдалана отырып, есептер шығаруда алған білімдерін көрсету. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтаын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Натурал сан мен аралас санды қосу. №1. Мысал.
Натурал сан мен аралас санды қосқанда, натурал сан оның бүтін бөлігіне қосылып, қосындыға бөлшек бөлік тіркеліп жазылады. Натурал саннан аралас санды азайту. Натурал саннан аралас санды азайту үшін, натурал санды аралас сан түрінде жазу керек. №2. Мысал.
НЕМЕСЕ:
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут
|
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс №491Амалды орында
12м-5
8
5
6сағ-
3
9сағ-5 |
Берілген тапсырмаларды орындайды №492
19
20
28 |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
|
№486
Ұзындығы
10 №487
Тауардың
жәшігімен бірге есептегендегі массасы
35
|
№489
Бір бригада
41
2
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Жеке тапсырма |
Тез есепте! 1) Жай бөлшектерді салыстыр:
3) Бос орындарды толықтырып жаз:
№2. Аралас сандарды азайтыңдар: 1)12 2)7
|
oқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру № БББ кестесін тарату |
БББ кестесін тотырады Білемін: Білдім: Білгім келеді: Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
БББ кестесі; оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз




































